Jump to content
zaki79

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

10 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Wielu rzeczy przydatnych nie ma w standardzie ;)

Co konkretnie masz na myśli?

Czy to dotyczy wszystkich wersji Forestera ? Czy tylko tych starszych? 

• Upvote 1

We warsztacie wykonane OT Forka, wymieniona oliwa, filtry i szczęki hamulcowe. Forek dostał nowe amorki z przodu :) śmiga jak ta lala :D

• Like 2

Przykręciłem po brakującej śrubce w lusterkach :) Przy demontażu poprzednich musiałem dwie rozwiercić, więc zamówiłem nówki w ASO Koper.

20200117_204412.thumb.jpg.d3baa8ed7bf0f227914802c621d57723.jpg

47 minut temu, mattipk napisał:

We warsztacie wykonane OT Forka, wymieniona oliwa, filtry i szczęki hamulcowe. Forek dostał nowe amorki z przodu :) śmiga jak ta lala :D

O widzisz, też jestem przed takim dużym przeglądem, tylko do tego jeszcze dojdzie rozrząd z pompą, malowanie i piaskowanie ramy U, zacisków i bębnów :yahoo:

• Like 2

7 minut temu, radek311989 napisał:

rozrząd z pompą, malowanie i piaskowanie ramy U, zacisków i bębnów :yahoo:

No u mnie rozrząd chyba też się powoli zbliża, może za następne 7tys. Na razie mechanior nic nie wspominał o tej konieczności ;-) co do bębnów i zacisków to gdzieś tu pokazywałem jak moja samoróbka w tym zakresie wyszła :biglol: moim zdaniem szału nie ma ale jakieś to małe urozmaiceniem :P

• Like 2

12 godzin temu, tedimy99 napisał:

Ile proponujesz ?:) Pamiętaj tylko , że okres świąteczny już za nami podobnie jak okres prezentów.:mrgreen:

Na szczęście że już po tym okresie , teraz ceny wracają do normy i nie są zawyżone :mrgreen: dychę dam :P

1 minutę temu, Oktan napisał:

Na szczęście że już po tym okresie , teraz ceny wracają do normy i nie są zawyżone :mrgreen: dychę dam :P

Całkiem dobra oferta ,zastanowię się :biglol:.... w sumie dobry interes sprzedać  za dychę..... a 3 dychy za wysyłkę.:biglol:

Godzinę temu, tedimy99 napisał:

Całkiem dobra oferta ,zastanowię się :biglol:.... w sumie dobry interes sprzedać  za dychę..... a 3 dychy za wysyłkę.:biglol:

No i dogadani:yahoo::biglol:

w GC bardzo sie przydaje dolna rozporka 4-punktowa, u siebie mialem taka

080320101248d22f.jpg.7e73ccb0fe2d515cef50f6de5d46275a.jpg
O......mam taką na zbyciu jak by ktoś chciał :)

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odebrałem koła letnie po regeneracji felg. W sumie to malowane były dwa razy: za pierwszym razem były strasznie szare,  jakby użyto farby z czasów PRL-u do malowania metalu. Te są ładne, powinny troszkę zmienić wygląd forka :).

felgi reg.JPG

• Like 2

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

6 minut temu, Artman84 napisał:

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

Raczej tak, bo jeszcze będziemy czytać, że policja zatrzymała kolejnego "krętacza" :biglol:

• Upvote 1

Godzinę temu, radek311989 napisał:

Raczej tak, bo jeszcze będziemy czytać, że policja zatrzymała kolejnego "krętacza" :biglol:

Teraz to niektórzy będą kręcić biznes na podwyższaniu przebiegów do stanu faktycznego 

• Haha 1

8 godzin temu, badyl napisał:

O......mam taką na zbyciu jak by ktoś chciał :)

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Zainteresowałeś mnie. Pw :D

6 godzin temu, harek napisał:

Odebrałem koła letnie po regeneracji felg. W sumie to malowane były dwa razy: za pierwszym razem były strasznie szare,  jakby użyto farby z czasów PRL-u do malowania metalu. Te są ładne, powinny troszkę zmienić wygląd forka :).

felgi reg.JPG

bardzo ładny kolorek! Jakiś kod/nazwa? :)

4 godziny temu, Artman84 napisał:

IMG_20200118_181933.jpg

I radził bym jak najszybciej bo w razie kontroli będzie klops i raczej nie da rady się wytłumaczyć, no chyba że licznik wymieniony miał więcej km. 

5 godzin temu, Artman84 napisał:

IMG_20200118_181933.jpg

No dokładnie, wizyta w stacji diagnostycznej obowiązkowy;-)

Zaszalałem trochę i pozbawiłem Subarynę przeciwmgielnych, które według mnie i tak nic nie dawały w mocnej mgle, która zdarza się dwa razy do roku.

W ich miejsce weszły bardzo ładnie LED-owe spoty... 

960203268_20200118_0946006836.thumb.jpg.bb83f97cc66a22240e02dd462fdcefe1.jpg

20200118_231446.thumb.jpg.b8e9892328f277967e30e040af2674e0.jpg

A tak to wygląda z kabiny...

światła mijania:

20200118_231529.thumb.jpg.3f39b8a87188d592db689c3d70e8ba2a.jpg

światła drogowe:

20200118_231532.thumb.jpg.1348559bf1ad7998d4323e717ac1ada8.jpg

mijania + LED-y:

20200118_231525.thumb.jpg.6977937ffce24273d02063fc3d0db714.jpg

drogowe + LED-y:

20200118_231535.thumb.jpg.440e16c06feb2eb4ce98f15aacc685bc.jpg

Myślę, że na naszych ciemnych, wąskich krajówkach przyda się dodatkowe oświetlenie, które lepiej sięga na boki, ale zobaczymy. Jak mi się znudzi, zawsze mogę wrócić do oryginału.

• Like 1

6 godzin temu, Artman84 napisał:

IMG_20200118_181933.jpg

Albo zmienic przebieg w nowym, żeby był faktyczny  ;)

• Upvote 1

Godzinę temu, Syn Adama napisał:

Myślę, że na naszych ciemnych, wąskich krajówkach przyda się dodatkowe oświetlenie, które lepiej sięga na boki, ale zobaczymy. Jak mi się znudzi, zawsze mogę wrócić do oryginału

Moim zdaniem wykracza to poza normy i przy pierwszej kontroli powinni zabrać ci dowód rejestracyjny. Poza tym jeśli byś kiedyś mnie mijał to poszly by gromne przekleństwa w twoją stronę...pamiętaj że przeciwmgielne mają kierunek świecenie bezpośrednio na wprost tzn świeca bezpośrednio na cały kierunek jazdy(nie są ograniczone przesłonami).. zatem twoimi światłami oslepiasz innych kierujących z przeciwka... Jakbyś jechał na światłach drogowych osadzonych nieco niżej...

Skoro twierdzisz że światel przeciwmgielnych używasz bardzo żadko to po co zmieniasz żarówki na mocniejsze...? Moz powinieneś rozważyć zmianę żarówek w głównych reflektorze albo regenerację odbłyśników...

• Like 2

IMG_20200118_181933.thumb.jpg.247752c3a94c34289fd8e0e6d0ab3fe7.jpg
Zamiast zmiany zegarów trzeba było przełożyć silniki od zepsutych wskaźników.
Przekładałem z angola wskaźnik poziomu paliwa i działa jak nowy.

Taptane Tapatalkiem

• Like 1

5 hours ago, mattipk said:

Moim zdaniem wykracza to poza normy i przy pierwszej kontroli powinni zabrać ci dowód rejestracyjny. Poza tym jeśli byś kiedyś mnie mijał to poszly by gromne przekleństwa w twoją stronę...pamiętaj że przeciwmgielne mają kierunek świecenie bezpośrednio na wprost tzn świeca bezpośrednio na cały kierunek jazdy(nie są ograniczone przesłonami).. zatem twoimi światłami oslepiasz innych kierujących z przeciwka... Jakbyś jechał na światłach drogowych osadzonych nieco niżej...

Skoro twierdzisz że światel przeciwmgielnych używasz bardzo żadko to po co zmieniasz żarówki na mocniejsze...? Moz powinieneś rozważyć zmianę żarówek w głównych reflektorze albo regenerację odbłyśników...

Nawet by mi przez myśl nie przeszło żeby mijać kogoś na tych światłach. 

Sorry, myślałem, że to dość... jasne. :biglol:

• Upvote 3

2 godziny temu, koziolek napisał:

Zamiast zmiany zegarów trzeba było przełożyć silniki od zepsutych wskaźników.
Przekładałem z angola wskaźnik poziomu paliwa i działa jak nowy.emoji41.png

Taptane Tapatalkiem

Myślałem żeby tak zrobić ale z obawy, że coś pójdzie nie tak i zostanę z dwoma zepsutymi licznikami odpuściłem temat... 

1 godzinę temu, Artman84 napisał:

Myślałem żeby tak zrobić ale z obawy, że coś pójdzie nie tak i zostanę z dwoma zepsutymi licznikami odpuściłem temat... 

I dobrze zrobiłeś. Nie warto robić samemu na siłę czegoś na czym się nie znamy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma dwóch zepsutych zegarów:biglol:

17 minut temu, radek311989 napisał:

I dobrze zrobiłeś. Nie warto robić samemu na siłę czegoś na czym się nie znamy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma dwóch zepsutych zegarów:biglol:

Z czystej ciekawości domowego majsterkowicza :)staremu liczników i tak zrobię sekcje zwłok. Został on uszkodzony prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela który zamontował na nim dodatkowe taczki indiglo żeby zmienić podświetlenie i od tego czasu przestały działać wskaźniki. (foto starego licznika). 

IMG_20200119_121639.jpg

• Like 2