Jump to content

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

Badanie techniczne i zmiana opon na zimowe. Jak podłączyli Imprezę do komputera to im zaktualizowała Windowsa. 

Edited by Tutek
  • Like 1
  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przewietrzyłem świnkę, pies się wybiegał i z kobitą posprzątaliśmy trochę las.  

Z grubsza poskładałem serducho GT-ka (podkreślam "z grubsza" bo zostało jeszcze parę rzeczy do zrobienia - m. in. kolektor tylko chwycony lekko na śrubach bo muszę jeszcze pociągnąć pod nim wiązkę do

No i udało się... po niecałym roku Świnia jeździ o własnych siłach   video-1596126712.mp4

Posted Images

Wyjeżdżam na poligon na 2 tyg więc w końcu jest czas na zrobienie auta ,czyli reperaturki plus ogarnięcie wszelakich ognisk itd.

Świnia przed oddaniem jak na 20 latka pikna ( szukałem zdrowej i taką znalazłem) ,biorąc pod uwagę, że jest tylko to co widać :)

ruda.jpg

W dniu 15.11.2019 o 22:04, yaroz napisał:

Chlapacze kupne, czy robione?

@yaroz zapraszam do mojego wątku w Nasze Subaru, ale żeby i tu zostało: W sprawie chlapaczy rozmawiałem z autorem tego produktu i mam zgodę na przekazanie kontaktu: 668444222 Krzysztof (dawniej na forum GGTECH). Zachęcam do zakupu. Jakby ktoś miał jakieś pytania w sprawie montażu etc. chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ew pomogę przy montażu  :)

Miałem się nie chwalić i nie zapeszać po ostatnim wydymaniu mnie, bo dopiero jutro ma przyjechać ale nie mogę wytrzymać i dzielę się z bracią subarową szczęściem, hehe. Nowa Subarynka w rodzinie, będzie na części do sprzedania - ja wyjmuję serduszko i może parę gratów do hamulców :) Legacy 2.0 twinscroll turbo :)

twinscroll legacy.jpg

• Like 11
1 godzinę temu, Infra napisał:

Legacy 2.0 twinscroll turbo

Nie będzie problemu, żeby przełożyć? Jesli nie, to pięknie będzie Forek podawać :thumbup: Na tych felgach też nieźle by wyglądał ;)

• Like 1
Teraz, rosaskc napisał:

Nie będzie problemu, żeby przełożyć? Jesli nie, to pięknie będzie Forek podawać :thumbup: Na tych felgach też nieźle by wyglądał ;)

Problemy zawsze jakieś są, ale przekładka będzie raczej bezbolesna. Fabrycznie 260 koni ale będzie ok 300 jak dobrze pójdzie. Felgi chcę też przejąć ale zobaczę jak z ET, może nie pasować.

4 godziny temu, Infra napisał:

Miałem się nie chwalić i nie zapeszać po ostatnim wydymaniu mnie, bo dopiero jutro ma przyjechać ale nie mogę wytrzymać i dzielę się z bracią subarową szczęściem, hehe. Nowa Subarynka w rodzinie, będzie na części do sprzedania - ja wyjmuję serduszko i może parę gratów do hamulców :) Legacy 2.0 twinscroll turbo :)

Co oznacza "twinscroll turbo" ??? :drool:

Godzinę temu, bikeman1 napisał:

Co oznacza "twinscroll turbo" ??? :drool:

To oznacza że turbo ma dwa kanały wydechowe zamiast jednego. Dwa cylindry zasilają jeden kanał, drugie dwa drugi kanał. Pulsy wysokiego ciśnienia są dalej od siebie* dzięki czemu można dać inną geometrię turbiny która jest efektywniejsza w dole bez utraty góry. Czyli innymi słowy masz mniejszą turbo dziurę i wcześniejsze wstawanie turbiny - a poświęcając nieco tego dodatku można dać jeszcze większe turbo :D

* Większy odstęp pomiędzy pulsami spalin daje więcej czasu na użycie ciśnienia - dodatkowo kanały spalinowe są zwężone dzięki czemu ciśnienie nie ucieka od razu a utrzymuje się dłużej tworząc niejako "bufor", Efekt jest taki że turbo jest zasilane efektywniej. Takie turbo jest droższe w produkcji i wymaga lepszej jakości materiałów - przez co jest sporo droższe a co za tym idzie rzadko się je używa w autach.

Edited by Michał Guz
  • Upvote 4
W dniu 16.11.2019 o 21:28, hemi112 napisał:

Wyjeżdżam na poligon na 2 tyg więc w końcu jest czas na zrobienie auta ,czyli reperaturki plus ogarnięcie wszelakich ognisk itd.

Świnia przed oddaniem jak na 20 latka pikna ( szukałem zdrowej i taką znalazłem) ,biorąc pod uwagę, że jest tylko to co widać :)

ruda.jpg

Jak włożysz rękę jak najgłębiej w górę wzdłuż wnęki amortyzatora prawdopodobnie znajdziesz tam ogromną dziurę. W obu nadkolach.

• Like 1

Wczoraj przyjechał Legaś, także prezentuję już oficjalnie nowe serduszko Czarnej Świnki: EJ20X :) Prace się zaczęły, trzymajcie kciuki.

twinscrollflat4.jpg

• Like 5
40 minut temu, MDsuperstar napisał:

Fiu fiu, to wychodzi że warto było w tę kałużę wjechać :biglol:

Dokładnie tak myślę :D

Godzinę temu, Infra napisał:

Wczoraj przyjechał Legaś, także prezentuję już oficjalnie nowe serduszko Czarnej Świnki: EJ20X :) Prace się zaczęły, trzymajcie kciuki.

twinscrollflat4.jpg

Osz Ty! A myślałem że zdążę być pierwszy na forum z twinscrollowym forkiem :P No ale nie ma co gadać, fajny setup z tego będzie, jak już zrobię swojego trzeba będzie porównać :D

Edited by skwaro
  • Like 1
Godzinę temu, Infra napisał:

twinscrollflat4.jpg

Zrób test na UPG zanim motor wyjmiesz

1 minutę temu, koziolek napisał:

Patrząc na te rudo/musztardowe coś w okolicach korka test bym zrobił.;)

To rudo/musztardowe coś jest na całej fotce bo Infra przesadził z suwakiem od HDRa w apce do obróbki zdjęć :)

• Haha 1