Jump to content
zaki79

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

16 godzin temu, Syn Adama napisał:

W końcu zrobiłem porządek z kablem do ładowarki bezprzewodowej/uchwytu magnetycznego. 

Niby drobiazg, ale cieszy.

lad.thumb.jpg.91ad7615f5b6ec7bad85a7f0f77f9254.jpg

Dla pełnego efektu ja bym jeszcze ładowarkę do schowka przeniósł :)

12 minutes ago, wojteq02 said:

Dla pełnego efektu ja bym jeszcze ładowarkę do schowka przeniósł :)

Myślałem, żeby jakoś za "drewnem" schować i podłączyć na stałe, ale o schowku nie pomyślałem. Poczekam na ładowarkę z quick charge, która idzie z Chin i coś pokombinuje.

Dzięki! 

• Upvote 1

2 godziny temu, Syn Adama napisał:

Myślałem, żeby jakoś za "drewnem" schować i podłączyć na stałe, ale o schowku nie pomyślałem.

Ja do siebie kupiłem zwykłe gniazdko zapalniczki, przewody dolutowałem do fabrycznej zapalniczki i pociągnąłem do schowka pasażera. Leży sobie luzem więc w razie czego jest łatwy dostęp i do niej podłączona kamerka oraz kabel do telefonu :) 

Odświeżyłem klosze reflektorów.

PSX_20190805_180910.jpg

Jeszcze takie drobne zmiany kosmetyczne na dekielkach default_smile.png

08768b315fa9fb98ea578b74cd7cb1ce.jpg&key=b1a380fd5e4cbf9d9002f010cfb76958440b2b9d00e7b8d4efae5e952b32a74a

• Like 1

W dniu 6.08.2019 o 22:15, Infra napisał:

ten pluszak :D

Małpa ,sobie odwiedza zloty,spoty,na codzień nie jeździ.Ale  zwykle przyciąga uwagę ludzi ,jak i policji ;)

małp.jpg

10 minut temu, hemi112 napisał:

jak i policji

a tym jegomościom co w małpce nie pasuje?

1 minutę temu, Infra napisał:

a tym jegomościom co w małpce nie pasuje?

Zasłania tablice,ale zwykle schowanie ,lub gadka o tym,że pracujemy razem (wypadki, i inne zgony) kończy się bezmandatowo ;)

• Like 1

A w mojej subarynie zagościł dzisiaj zestaw Bi-Led Optima :)

20190808_180241.jpg

Edited by Klexiu_ZST
Zmiana zdjecia
  • Like 2
  • Upvote 1

Przykleiłem żonie na auto brakujące "B" :)1f82794ef19a1013e96970b4a105e051.jpg

Kupiłem Ledowe H7 z Osrama, ale się zastanawiam czy nie będzie problemu z policją :facepalm: 

67707316_1311738788983094_291721630512578560_n.jpg

2 godziny temu, Michał Borek napisał:

Kupiłem Ledowe H7 z Osrama, ale się zastanawiam czy nie będzie problemu z policją :facepalm: 

67707316_1311738788983094_291721630512578560_n.jpg

Mogą być...bo one nie mają licencji ECE, chyba że masz soczewki to nie będą się tak rzucać w oczy...zresztą oglądałem testy i licho one wypadają...:(

1. Wymiana oliwy + filtry ( teraz dla odmiany Knecht )

2. Regulacja luzów zaworowych

3. Założyłem światła do jazdy dziennej ( foto jutro )

1.jpg

2.jpg

Edited by bikeman1

Mogą być...bo one nie mają licencji ECE, chyba że masz soczewki to nie będą się tak rzucać w oczy...zresztą oglądałem testy i licho one wypadają...
Ja tak samo debatowalem nad zmiana lamp na EU + żarówki biled. Jednak po przeanalizowaniu świecenia itp wolałem wybrać przeróbek lamp na Biled :) zostało dołożyć spryski lamp żeby się nikt nie czepiał.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, bikeman1 napisał:

Mogą być...bo one nie mają licencji ECE, chyba że masz soczewki to nie będą się tak rzucać w oczy...zresztą oglądałem testy i licho one wypadają...:(

Dasz namiar na jakieś testy?. Mam w Alfie soczewki H7 i chcę wstawić jakieś Ledy a nie robić całej lampy. 

Wymienione plastiki wnętrza w lanosie.

Element daszka zegarów (nie wiem jak poprzedniemu właścicielowi udało się dwukrotnie ugryźć ten plastik)

WhatsApp Image 2019-08-04 at 12.52.41.jpeg

WhatsApp Image 2019-08-04 at 12.52.50.jpeg

• Like 1
  • Upvote 1

I tylny przełącznik szyby, który był uszkodzony od wożenia opon.

WhatsApp Image 2019-08-04 at 12.52.59.jpeg

WhatsApp Image 2019-08-04 at 12.53.07.jpeg

• Like 5

9 godzin temu, Klexiu_ZST napisał:

Ja tak samo debatowalem nad zmiana lamp na EU + żarówki biled. Jednak po przeanalizowaniu świecenia itp wolałem wybrać przeróbek lamp na Biled :) zostało dołożyć spryski lamp żeby się nikt nie czepiał.

Samo dorobienie spryskiwaczy nie załatwi sprawy. Na kloszu jest nabita homologacja podająca dozwolone źródła światła (np. halogen ma HCR, xenon DCR, a led R/D lub L/G), wystarczy że kumaty policjant czy diagnosta spojrzy na oznaczenie na kloszu i masz po dowodzie i zakaz dalszej jazdy. Been there, done that.

Samo dorobienie spryskiwaczy nie załatwi sprawy. Na kloszu jest nabita homologacja podająca dozwolone źródła światła (np. halogen ma HCR, xenon DCR, a led R/D lub L/G), wystarczy że kumaty policjant czy diagnosta spojrzy na oznaczenie na kloszu i masz po dowodzie i zakaz dalszej jazdy. Been there, done that.
Od 4 lat auto przechodzili przeglądy z lampami UK ustawionym tak że płakać mi się chciało.

Tak jak mówisz homologacja powinna być, na allegro większość lamp jest bez homologacji chyba że halogen Depo który wiadomo jak święci. :) no cóż, poczekamy do pierwszej kontroli.

Btw- biled świeci zaje.... :)

39 minut temu, Klexiu_ZST napisał:

Od 4 lat auto przechodzili przeglądy z lampami UK ustawionym tak że płakać mi się chciało.

Tak jak mówisz homologacja powinna być, na allegro większość lamp jest bez homologacji chyba że halogen Depo który wiadomo jak święci. :) no cóż, poczekamy do pierwszej kontroli.

Btw- biled świeci zaje.... :)

Tak jak mówię, wystarczy jeden kumaty/znający przepisy i pozamiatane. Swego czasu w Warszawie każda kontrola auta z xenonami zaczynała się od sprawdzenia oznaczeń na lampie. 

27 minut temu, skwaro napisał:

Tak jak mówię, wystarczy jeden kumaty/znający przepisy i pozamiatane. Swego czasu w Warszawie każda kontrola auta z xenonami zaczynała się od sprawdzenia oznaczeń na lampie. 

Trzeba założyć klosz od wersji z xenonem B):P

7 minut temu, R4RE napisał:

Trzeba założyć klosz od wersji z xenonem B):P

Albo prościej całą lampę. O ile dla danego modelu dany typ oświetlenia występuje ;)

40 minut temu, skwaro napisał:

Albo prościej całą lampę. O ile dla danego modelu dany typ oświetlenia występuje ;)

Żeby było ciekawiej, mój JDM Blitzen ma fabrycznie xenony bez spryskiwaczy i przechodzi przeglądy i kontrole bez problemów.

(przesłony soczewek zostały obrócone o 180st, więc lampy na przeglądzie zawsze dają prawidłową wiązkę światła).

• Like 1

Ja ostatnio wkleiłem świnki, zamontowałem owiewki i haczyk do pukania przy cofaniu - przyda się kiedyś :)

20190809_183927.thumb.jpg.ac5889daba6f4446cceb41f78cbe2c38.jpg

20190809_184011.thumb.jpg.c414423000c9e7b54361f3c8d6491372.jpg

Edited by xt6
  • Like 1