Jump to content
zaki79

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

21 minut temu, ada///m napisał:

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413aZamontowałem  chłodnice wody i chłodnice skrzyni + termostat.

Ja przymocowałem do chłodnicy klimy. Przetestowałem w drodze do Stambułu i zestaw zdał egzamin. Odezwę się po powrocie z Gruzji, interesuje mnie termostat który zamontowałeś.

Posted (edited)

Wypucowana i oklejona przed wakacjami

IMG_20190803_165333.jpg

IMG_20190803_165321.jpg

IMG_20190803_145032.jpg

IMG_20190803_173330.jpg

Edited by JoteeN
  • Like 3
  • Thanks 1

Posted (edited)

Umyłem i nałożyłem quick detailer :)

20190803.jpg

Edited by Oczkoo15
  • Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

Czołem Subarowicze,

Wymieniłem   fabryczne  " pasztetowe" głośniki w moim Leśniku IV. Zamówiłem  dystanse w jednej z Rzeszwoskich firm, koszt z wysyłką ok 78 złociszy. 

W miejsce fabrycznych głosników, wstawiłem zacne Hertze dwudrożne  o średnicy 165 mm kupione w MediaM,  zestaw  dwóch głośników ok 149 złociszy (trafiłem na promocję).  Całość zabiegu wymiany to ok 4 h,  łącznie z wygłuszeniem tylnich drzwi ( specjalną pianką samoprzylepną gr ok 2 mm szer 10 cm i długośc 3 m ) na bieżąco docinałem odpowednią długość do potrzeb między kablami i linkami otwierania drzwi. Wykeliłem  również drzwi w wewnątrz  między blachami,  oraz część drzwi blachy między palstikową obudową zewnętrzną. Rozebranie plastikowej obudowy do drzwi, to ok 2 min pracy. Dodatkowo wstawiłem dwa głośniki średniotonowe na podszybiu o śr 90 mm, z moich starych satelit kina domowego Harman Kardon.  Całość gra o 100 % lepiej niż wspomaniane fabryczne zestawienie które pluło się zlepionym dźwiekim w 2/3 mocy. Wysokie tony słychać b.wyraźnie, bas też gra zacnie i przstrzeń dźwięku się polepszyła, a wyciszenie drzwi pomogło w redukcji zewnętrznego hałasu.  Brałem też pod uwagę rozwiązanie zestawu bas w przednie dwrzi a wysokotonowy na pdszybie, oraz dwudrożny w drzwi tynie, ale w końcu został wstawiony zestaw dwudrożnych głośników Hertza, i zdecydowanie polecam tą markę z uwagi na jakość dźwieku w tej cenie, a przetestowałem w ciągu miesiąca większość głośników na rynku, typu:  Sony, Pionner, Dax, JBL, Peying, Alpine, Blow, a różnice cenowe do Hertza  niewielkie .  Miałem też wymienić oryginalne radio, na coś z  dużym wyświetlaczem dotykowym, ale wiem, że jest też przy tym trochę zabawy, a w tym przypadku Subarowy Clarion daje radę przy obecnym zestawie głośników.  Zastanwiam się również na wzbogaceniem pojazdu o subwoofer Hertza ze wzmacniaczem, który ma niewielkie gabaryty i można wstawić pod siedzenie, ale to na chwilę obecną zamysł do zweryfikowania. 

Pozdrawiam

Diamond

Edited by diamond
  • Like 4
  • Thanks 1

Posted (edited)

Zdjęcia podeślę .

Edited by diamond

Posted (edited)

DO usunięcia ;v

Edited by Infra

9 godzin temu, Infra napisał:

Przeprosiłem się z woskiem :D

Bo w życiu trzeba umieć się ustawić :D 

• Like 1

Wyczyściłem skóry :)

20190804_172336.thumb.jpg.ee3e30c2f55bc346fdbf39bf853f2438.jpg20190804_173038.thumb.jpg.d4d567fcfb1e1be90aa5dc1667517003.jpg

• Like 3

Ciąg dalszy czyszczenia komory silnika - dzisiaj lewa strona i tył.

56ede4b5bb154dcad5fc0eea55fdcd59.jpg

Dodatkowo wstawienie brakujących zaślepek od światła stop.

6101a58ccbdc0c08cb591496d73495f7.jpg

Oraz prace nad pewnym przydatnym czymś ;)

16bb89290b16d4203dbf2a167caa1b59.jpg

Hamulce Brembulce dziś se wymieniam, w bugu rzecz jasna.

3221E9F0-D623-48E3-B11B-549ECDD4DF4B.jpeg

21 godzin temu, Infra napisał:

Przeprosiłem się z woskiem :D

heheh, reakcja młodego dobra. :D
Skupiony, że aż nie słyszy. 

• Haha 1

Pierwszy prototyp uchwytu na przejściówkę do LPG.
Przejściówka się trzyma, klapka zamyka :)

444c1161be7cd58849779c9eec2fd7e0.jpg

• Thanks 1
  • Upvote 1

Mam podobnie. Pamiętaj, żeby tak samo mieć ustawiony korek wlewu paliwa, bo jak będzie przechylony na godzinę 10, to nie zamkniesz ;)

Mam podobnie. Pamiętaj, żeby tak samo mieć ustawiony korek wlewu paliwa, bo jak będzie przechylony na godzinę 10, to nie zamkniesz
Tak dopasowałem, że zamyka się niezależnie od ustawienia korka. Ale nie wiem czy ten stan będzie zachowany przy finalnym produkcie.
  • Upvote 1

11 minut temu, LosioDriver napisał:
17 minut temu, rosaskc napisał:
Mam podobnie. Pamiętaj, żeby tak samo mieć ustawiony korek wlewu paliwa, bo jak będzie przechylony na godzinę 10, to nie zamkniesz emoji6.png

Tak dopasowałem, że zamyka się niezależnie od ustawienia korka. Ale nie wiem czy ten stan będzie zachowany przy finalnym produkcie.

Pasowanie ciasne, czy są elementy gumowe żeby nie dzwoniło w czasie jazdy?

Super sprawa :thumbup:

Pasowanie ciasne, czy są elementy gumowe żeby nie dzwoniło w czasie jazdy?
Super sprawa 
Narazie zrobiłem prototyp z profilu aluminiowego (bo taki miałem pod ręką). Aktualnie robie projekt do wycięcia laserowego z 2mm stali. Jeżeli efekt projektu będzie pasował to w planie są elementy gumowe - pomiędzy uchwytem, a klapka, oraz wewnątrz wycięcia pod przejściówkę.

Zamontowałem dodatkowe osłony na akumulator i pompę ABS oraz trochę posprzątałem pod maską :D

20190805_125748.jpg

• Like 3
  • Upvote 2

Zamontowalem LEDy do świateł cofania z nadzieją, że będę lepiej widzieć w nocy cofając w nie oświetlonych miejscach. 

Świecą gorzej niż zwykłe żarówki.

:facepalm:

20190806_013040.thumb.jpg.923714a5b4d92b7d2facdd6d43894ef2.jpg

W końcu zrobiłem porządek z kablem do ładowarki bezprzewodowej/uchwytu magnetycznego. 

Niby drobiazg, ale cieszy.

lad.thumb.jpg.91ad7615f5b6ec7bad85a7f0f77f9254.jpg

Zamontowałem dodatkowe osłony na akumulator i pompę ABS oraz trochę posprzątałem pod maską 
20190805_125748.thumb.jpg.f15a1efac9b6d5cd2d922c3573902f80.jpg

Czaiłem się na takowe od jakiegoś gościa z Niemiec ktory rozbierał GTeka ale przez zamieszanie ze ślubem nie sfinalizowaliśmy transakcji a szkoda bo bardzo dobrze te osłony wyglądają.

Przegląd świniaka , wsio sprawne.Gość był w szoku,że 20 letnie auto aż tak zdrowe technicznie,bez luzów,bez wycieków,po prostu w pełni sprawne  :)

swi.bad.jpg

• Like 4

15 minut temu, hemi112 napisał:

Przegląd świniaka , wsio sprawne.Gość był w szoku,że 20 letnie auto aż tak zdrowe technicznie,bez luzów,bez wycieków,po prostu w pełni sprawne  :)

swi.bad.jpg

ten pluszak :D