Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Infra napisał:

Najlepszy czujnik to Twoje gały i zmysły :D

Zgadzam się w 100%, acz taki "pastuch" powstrzymuje skutecznie przed nerwową realizacją kombinacji "lewy kierunek, sandał w podłogę" :) pożyjemy, zobaczymy jak będzie się sprawdzał. Może zbyteczny bajer...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dr Zybertowicz napisał:

Obstalowałem Forysiowi czujnik martwego punktu

Jaka jest zasada działania tego czegoś? Tzn wiem jak działa czujnik martwego pola mniej więcej kojarzę ale jak działa konkretnie to urządzenie, gdzie się to podłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mattipk napisał:

Jaka jest zasada działania tego czegoś? Tzn wiem jak działa czujnik martwego pola mniej więcej kojarzę ale jak działa konkretnie to urządzenie, gdzie się to podłącza?

Szczegółowego schematu podłączeń niestety nie podam, ponieważ sam tego nie robiłem. Ogólnie w zderzaku tylnym na jego skrajnych odcinkach masz zamontowane czujniki. Wersje są chyba dwie dostępne. Jedna to czujnik podobny do czujnika cofania - wiercisz otwór osadzasz czujnik, podpinasz do centralki, a na wysokości słupków z przodu montujesz sygnalizację świetlną i dźwiękową.  Druga wersja od pierwszej różni się czujnikiem, jest to chyba czujnik mikrofalowy, który przyklejany jest pod zderzakiem (plus to brak wiercenia). W tej wersji masz tylko sygnalizację widoczną z przodu. Na rynku, oprócz ali, dostępne są czujniki dla pierwszej i drugiej wersji. Cena pierwszej to ok 370 zł, druga wersja ok. 1250 zł. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 11:59, Dr Zybertowicz napisał:

Zgadzam się w 100%, acz taki "pastuch" powstrzymuje skutecznie przed nerwową realizacją kombinacji "lewy kierunek, sandał w podłogę" :) pożyjemy, zobaczymy jak będzie się sprawdzał. Może zbyteczny bajer...

Dwa razy byłem szybszy od czujników i niestety były rysy. Im więcej systemów, tym więcej bezmyślności w prowadzeniu pojazdu, no bo przecież system zareaguje. Najlepiej się czuję w moim XT 1987 - pełna integracja kierowcy z pojazdem.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quickdetailer Soft99 Fukupika, robi niesamowitą robotę. Jest efekt wylanego szkła, aplikacja śmiesznie bezproblemowa, zobaczymy ile posiedzieć. 

A tworzy tak aksamitną powłokę w dotyku, że topowe modelki Playboya podejrzewam maja mniej gładkie pośladki:D

20190706_163944.jpg

  • Super! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsułem 6MT w Legacy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi wszedł ostatni bieg, chciał chciał i poległ :th_dash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kudlatypawelek napisał:

@Oktan -> A co to mu się stanęło, temu misiu, zmieliło koło zębate?

Temu Misiu oko pękło chyba, bo gała lata jak małolata i 6 bieg na stałe...

Będzie akcja reanimacja w tygodniu ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu Misiu oko pękło chyba, bo gała lata jak małolata i 6 bieg na stałe...
Będzie akcja reanimacja w tygodniu
Przyznaj się że w ferworze walki urwałeś wodziki skrzyni :)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 13:37, Guliwer napisał:

Dwa razy byłem szybszy od czujników i niestety były rysy. Im więcej systemów, tym więcej bezmyślności w prowadzeniu pojazdu, no bo przecież system zareaguje. Najlepiej się czuję w moim XT 1987 - pełna integracja kierowcy z pojazdem.

Oczywiście zgoda, że elektronika może zwalniać z myślenia i żeby było jasne - nie jestem fanem faszerowania wynalazkami samochodu. Nie zamierzam bazować na czujnikach - nie dlatego je zamontowałem. Ale z praktyki krótkiego dość użytkowania mogę powiedzieć, że dzięki nim uniknąłem dwukrotnie nieplanowanego kontaktu z innym pojazdem - ot komuś się bardzo spieszyło, a zachowanie bezpiecznego dystansu akurat miał w dużym poważaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, badyl napisał:

Bo Ty jeździć nie umiesz emoji16.pngemoji23.pngemoji6.pngemoji849.png

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Ale się przynajmniej staram próbować ;) a nie jak pewne głowy sprzedają auta bo sie boją :P :P :P :P :biglol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, thomson0073 napisał:

Polerkę lamp :)20190707_152526.thumb.jpg.6181b4710de50773b3d2167deaca8e46.jpg

Ja tam widzę zrobioną liczbę pojedynczą, lampę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się przynajmniej staram próbować  a nie jak pewne głowy sprzedają auta bo sie boją     :biglol:
Jeszcze nie sprzedałem

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dr.elich napisał:

Przelot?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Tak 3" z szerokim DP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...