Jump to content
zaki79

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

Wreszcie miałem chile i zmieniłem koła na zimowe. 

W końcu!;) Nie zapomnij tylko w listopadzie zmienić na letnie :P

A ja dziś wymieniłem pompę spryskiwaczy reflektorów i popisałem opony
9157882d5ce9282d86bdcbe428dfaf53.jpg
  • Like 4

6 minut temu, suberet napisał:

Wiesz o czymś, o czym my nie wiemy? :unsure:

Plejady na wschodzie.... różnie może być. ;)

5 minut temu, Waldek Woźny napisał:

A ja dziś wymieniłem pompę spryskiwaczy reflektorów i popisałem opony emoji28.png

Postaram się ;)

42 minuty temu, LeszekQQ napisał:

ale super wygląda! Czerwony dolot to minimum +15KM na kołach :D co to jest za farba? dobrze widzę, że taki chropowaty finisz zostawia?

Chropowaty jest kolektor już sam w sobie.

A lakier jest matowy do temperatur.

A dostał kolor tylko dlatego że bym zdjmowany 

W dniu 13.04.2019 o 17:16, Sebastian32 napisał:

Radio zamontowalem. 

Zestaw głośnomówiący, wybieranie głosowe, sterowanie z kierownicy działają. Jednicześnie zacząłem na nowo drzwi.

B401B86D-3E1A-4369-BCD4-269F60AB5E61.jpeg

84289460-AB25-4C98-94A3-9908306F9AFA.jpeg

86B426C1-0A97-40F1-80E4-73A69EBF40E6.jpeg

Jak rozwiązałeś kwestię komunikacji radia z kierownicą? Adapter?

• Like 1

8 godzin temu, dr.elich napisał:

Jak rozwiązałeś kwestię komunikacji radia z kierownicą? Adapter?

Co prawda zamówiłem adapter z piloty.pl ale odesłałem. Nie jest potrzebny. Z radia Alpine wychodza 3 przewody do sterowania z kierownicy: remo1, remo2 i swrc ground out. Należy połączyć jeden z przewodów fabrycznego sterowania z remo1 a drugi z swrc ground out i nauczyc radio rozpoznywania rożnicy rezystancji naciskajac przyciski na kierownicy i przypusujac im okreslone funkcje.

4 minuty temu, Sebastian32 napisał:

Co prawda zamówiłem adapter z piloty.pl ale odesłałem. Nie jest potrzebny. Z radia Alpine wychodza 3 przewody do sterowania z kierownicy: remo1, remo2 i swrc ground out. Należy połączyć jeden z przewodów fabrycznego sterowania z remo1 a drugi z swrc ground out i nauczyc radio rozpoznywania rożnicy rezystancji naciskajac przyciski na kierownicy i przypusujac im okreslone funkcje.

W Forku użyłem adaptera i wszystko działa oprócz podgłośniania tzn działa tylko na zimnym (pierwsze 2 minuty po odpaleniu auta) potem podgłośnianie przechodzi w tryb "mute". Wiesz może gdzie problem, ewentualnie jak nauczyć radio rozpoznawania (jakaś kombinacja przycisków) Radio Alpine CDE-W235BT.

13 godzin temu, Waldek Woźny napisał:

A ja dziś wymieniłem pompę spryskiwaczy reflektorów i popisałem opony emoji28.png

Czarna obwolutka sugeruje naklejkę czy kredką jechałeś?

2 minuty temu, Infra napisał:

Nie róbcie tego :(

• Like 2

11 minutes ago, Infra said:

Nie nie, te opony mają taką obwódkę dookoła napisu jakbyś spojrzał na stos kartek od boku (dziwne, nie umiem tego lepiej opisać..) a sam napis po prostu pomalowałem markerem do opon.

• Like 1

W końcu!default_wink.png Nie zapomnij tylko w listopadzie zmienić na letnie default_tongue.png

A ja dziś wymieniłem pompę spryskiwaczy reflektorów i popisałem opony
9157882d5ce9282d86bdcbe428dfaf53.jpg&key=5a50d74d1b7f833b4d0ecb0f15ee6624e06226833a2057d6007fdc36e9802027

Wszystko pięknie tylko po co to malowanie napisów Ale Tobie ma się podobać Pozdro

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 minutes ago, Rafaelo said:

Wszystko pięknie tylko po co to malowanie napisów emoji20.png Ale Tobie ma się podobać emoji3577.png Pozdro

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No tak, jednym się podoba a drugim już nie ;) Aga też nie była pod wrażeniem a dla mnie to walor estetyczny który przypadł mi do gustu :) a o gustach...wiadomo ;)

3 godziny temu, Rafaelo napisał:

Wszystko pięknie tylko po co to malowanie napisów emoji20.png Ale Tobie ma się podobać emoji3577.png Pozdro

Wiadomo - jak to w rajdowce - trzeba pokazac sponsora ;)

Nowa galeczka zalozona, fajnie lezy w dloni (Tomei SS 60 mm)

20190417_170440.jpg

20190417_170423.jpg

• Like 2
  • Upvote 1

Umyłem zimówki 

20190417_194106.jpg

• Haha 1
  • Upvote 1

23 godziny temu, chojny napisał:

Nie róbcie tego :(

Machnąłem jedną Yokohamę Geolandar i wyglądało to fajnie. Niestety, kredka była do dupy i starczyła na 1.5 opony... teraz czekam na porządną chińszyznę z Aliexpress :D

A na Wielkanoc taki mail :v

"Sz. Panie Pawle

Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, poinformował nas o konieczności wymiany sprężyn zaworowych silnika w partii wyprodukowanych samochodów Subaru. Zjawisko to może doprowadzić do utrudnienia lub braku możliwości uruchomienia silnika, a w skrajnej sytuacji zgaśnięcia silnika w czasie jazdy.

Nie odnotowaliśmy w pojazdach wprowadzonych przez nas na polski rynek takiego przypadku, jednakże aby zabezpieczyć te pojazdy przed taką ewentualnością, podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu akcji przywoławczej. Grupa pojazdów przeznaczonych do akcji została wyselekcjonowana i dostarczona nam przez Producenta.

Do grupy tych pojazdów należy zakupiony przez Państwa samochód..."

Edited by Infra

21 minutes ago, Infra said:

Machnąłem jedną Yokohamę Geolandar i wyglądało to fajnie. Niestety, kredka była do dupy i starczyła na 1.5 opony... teraz czekam na porządną chińszyznę z Aliexpress :D

Kredka jest trwalsza od markera? Bo przyznam, że nie eksplorowałem nawet tej opcji

49 minut temu, Infra napisał:

A na Wielkanoc taki mail :v

"Sz. Panie Pawle

Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, poinformował nas o konieczności wymiany sprężyn zaworowych silnika w partii wyprodukowanych samochodów Subaru. Zjawisko to może doprowadzić do utrudnienia lub braku możliwości uruchomienia silnika, a w skrajnej sytuacji zgaśnięcia silnika w czasie jazdy.

Nie odnotowaliśmy w pojazdach wprowadzonych przez nas na polski rynek takiego przypadku, jednakże aby zabezpieczyć te pojazdy przed taką ewentualnością, podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu akcji przywoławczej. Grupa pojazdów przeznaczonych do akcji została wyselekcjonowana i dostarczona nam przez Producenta.

Do grupy tych pojazdów należy zakupiony przez Państwa samochód..."

Witaj w klubie przywołanych na wymianę sprężyn zaworowych.

Mam już nalatane prawie 170kkm i ostatnio rozmyślałem co by nie zajrzeć do zaworów i nie sprawdzić luzów.

Ciekawe czy dałoby się w ASO "przy okazji" zlecić ekstra prace i czy wtedy policzą tylko za regulację (już bez kasowania za przygotowania do samej regulacji - zakładam, że wymiana sprężyn to w kwestii przygotowania ta sama robota co przy regulacji zaworów ale przyznam, nie znam się :P).

• Like 1

14 minutes ago, Infra said:

Oo drogie to to, ja swoje robiłem pisakiem z Juli za 16zł ;) kwestia wprawy, żeby nałożyć nim farbę równomiernie, ale przy drugim kole szło juz w miare szybko i dokładnie.

29 minut temu, Waldek Woźny napisał:

Oo drogie to to, ja swoje robiłem pisakiem z Juli za 16zł ;) kwestia wprawy, żeby nałożyć nim farbę równomiernie, ale przy drugim kole szło juz w miare szybko i dokładnie.

Teraz kupiłem za dolara :P Koleś na Jutubi polskim malował sobie motocykl i wyszło zacnie.

1 minute ago, Infra said:

Teraz kupiłem za dolara :P Koleś na Jutubi polskim malował sobie motocykl i wyszło zacnie.

Hehe no i spoko. Pochwal się rezultatami w takim razie :)

10 godzin temu, Waldek Woźny napisał:

Hehe no i spoko. Pochwal się rezultatami w takim razie :)

Jasne, mam nadzieję, że na wielkanoc odzyskam Świnke i trochę przy niej posiedzę :) Jeszcze mam folię do przyciemnienia halogenów i tylnych lamp.

A póki jej nie ma to poświęciłem trochę czasu drugiej czarnulce :) I na jej tylną klapę wpadła świnka :D 

IMG_20190418_211527_726.jpg

Edited by Infra

Wywaliłem z 10 kg zbędnego plastiku. Jutro pozabezpieczam kable szarą taśmą, spróbuję jakoś ogarnąć podsufitkę żeby się nie majtała. Zrobiłem grunt pod rozpórkę z tyłu. Mam nadzieję, że bez tych plastików nie będzie latał i skrzeczał cały tył. Liczę na o wiele cichszą zimę w przyszłym roku :)

20190419_103802.jpg

20190419_103850.jpg

Dzisiaj kolejne prucie, wywaliłem wszystko z bagażnika, przewody na szarą taśmę przymocowałem do blachy i .... i myślałem, że jak niczego nie ma to nie będzie nic brzęczeć, o jak bardzo się myliłem. Okazało się, że sama buda brzęczy niesamowicie głośno. Ta pianka koloru sraczki była niezbędna dla tłumienia wszystkich tych drżących dźwięków. Cóż, muszę kupić 2m2 pianki i to polepić na nowo. Rozpórka na tył już zamówiona przy okazji zobaczyłem stan blacharki, przynajmniej tej wewnętrznej

20190420_072135.jpg

20190420_072143.jpg

20190420_072149.jpg

20190420_072153.jpg

• Like 2

Umyłem świnkę i zalałem 98 oktan do pełna :)

IMG_20190420_102641(1).jpg

IMG_20190420_102636.jpg

Edited by andrzej0811
  • Like 2