Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Turbo napisał:

Kupiłem wielosezonowe (Michelin CrossClimate+) do Alfy i jestem zadowolony jak na razie - przy obecnej pogodzie (okolice 0 stopni, mokrawo - czyli tak jak wyglądały ostatnie 2 zimy przynajmniej w większości kraju). Auto ciężkie, ale nic nie piszczy, nic nie rzuca, kontrola trakcji nie zaświeciła się jak dotąd (mam 4x4 co też robi swoje) - nie poczułem ani razu że przyczepność gdzieś ucieka itp

I właśnie tym oponom się "przyglądam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wymiana oleju. Ale taka większa ( 10w40 Stare z  płukanką 20min LM proline -> 5w40 mobil 2 godziny pracy + plukanka drugi raz na 20min -> trident 5w40 full syntetic) 

- modyfikacje oświetlenia wnętrza. Teraz kiedy drzwi otwarte to świeci lampy z przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elvisiak napisał:

Urwałem chlapać wyjeżdżając na wysoki krawężnik :facepalm: :D

 

To samo zrobiłem cofając, dlatego je zdjąłem i idą na sprzedaż <_<

Edytowane przez hvdy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 06:28, ipsx82 napisał:

Wymieniłem wczoraj przegub wewnętrzny przedniej osi i dziś ledwo żyje , każdy mięsień boli , ale satysfakcja 100% 

Witam , mam pytanie czy przy zdejmowaniu przegubu wewnętrznego trzeba wybijac jakieś zabezpieczenie ?

Ż góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Subafor napisał:

czy przy zdejmowaniu przegubu wewnętrznego trzeba wybijac jakieś zabezpieczenie ?

Zalezy od auta. Legacy IV MY07, manual - "zabezpieczenie" jest w postaci zaklepywanej podkladki, przegub jest przykrecany (ew. z klejem na gwint).

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krzyżanocze napisał:

Mój wyzionął ducha i prawdopodobnie wymielilo panewy

 

A może jednak ktoś Ci w nocy pod maskę 1.9TDI podłożył? Brzmi jak paseratti. (sorry za żarty z tej trudnej sytuacji - oczywiście zmielony silnik to nic śmiesznego - wyrazy współczucia)

 

Wymieniłem pozycje przednie W5W na LED osram cool bo oryginały się spaliły. Założone są o jasności dwóch kropek na opakowaniu, sprzedają jeszcze o jasności 3 kropek - na drugi raz wziąłbym 3-kropkowe, bo te są ciut ciemne ale to w końcu pozycje - one nie mają oświetlać drogi.

 

Wymieniłem również żarniki D2S bo jeden oryginał już padał. Wstawione osramy 6000K cool blue - mają bardzo ładną białą barwę z nutką błękitu. Czekam na noc :D Jakby nie patrzeć BL w porównaniu do BH ma lampy jak latarnia morska, a długie to już w ogóle - więc będzie malinowo bez wątpienia.

IMG_4491.jpeg.660c56ad02c1164c6a5f6a87b4bb6d63.jpeg

 

IMG_4493.jpeg.60b14d39136d4e4525689fb550478668.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzyżanocze napisał:

Orientujecie się czy ktoś ściąga np. z Japonii lub innych krajów silniki H6 245kuca z małym przebiegiem?

Z Japonii będą ogromne koszty transportu, już prędzej z Anglii. 

Tutaj masz sporo H6 na części: 

http://www.czesci-subaru.pl

 

Btw na twoim miejscu bym kupił całego Legacy/Outbacka H6 z Anglii na części, silnik przełożył a resztę części sprzedał żeby koszty chociaż w jakimś stopniu się zwróciły ;)

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...