Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Radio w Forku nie czytało płyt. 

Okazalo sie ze jest tam niespodzianka :) 

image.thumb.jpg.943f8bfc062b2929a33f4e6986e71698.jpg

 

Chyba zwyczajnie rożne gatunki muzyki nie zgraly sie :biglol:

image.thumb.jpg.b9c46d374a5da7404031c8185d957ca9.jpg

 

A moze 3 płyty jednocześnie to za duzo :facepalm:

Napęd nie został uszkodzony i wszystko juz działa. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem opony na nowo zakupione Nexen Winguard snow g wh2, wymieniłem żarówki podświetlania wyłączników i nastała jasność po lewej stronie kierownicy, zalałem zbiornik płynem zimowym do spryskiwaczy, zakupiłem wycieraczki Denso hybrid i dolałem 200 ml oleju Motul 5w40. Ponadto umyłem na myjni i czekam na śnieg ;)  Aha, jeszcze przykleiłem na schowku górnym deski model subaru forester carabinieri, który dostałem od żony na Mikołaja :dance:

Edytowane przez Krzysiek444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sumarycznych kosztach utrzymania samochodu, ~200 zł rocznie, to jakaś suma nie do przeskoczenia ? Jako stary inżynier mogę powiedzieć: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Wiem, technologia robi postępy. Ale na razie...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, FanSub napisał:

Wymiana opon na zimowe (dopiero).  I taka sobie refleksja - koszt przełożenia gum oczywiście z wyrażeniem przy obręczach 17" skłania do poważnego przemyślenia jednak zakupu  dobrych opon wielosezonowych.

 

Jeździłem na wielosezonie i to takim lepszym i z doświadczenia mogę powiedzieć że to nie jest to co opony sezonowe

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przejrzę oferty, ale chyba ciężko o opony wielosezonowe do STI. 245/40 z indeksami na obciążenie i prędkości 250 km/h. To zależy, co będzie mną kierowało, gdzie będę musiał jechać. Być może po Warszawie dałbym radę na wielosezonowych. W zimie. W lecie przewiduję lekkie szamotanie serca. Trakcja niby lepsza ale prędkości. Chyba że znaleźliście takie super opony. Niestety, zdarza się lecieć szybko. Warszawa - Amsterdam, wyjeżdżam w śniegu, zachód Niemiec plus 8. Mam nie jechać szybko, bo indeks jest do 210 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wielosezonowe (Michelin CrossClimate+) do Alfy i jestem zadowolony jak na razie - przy obecnej pogodzie (okolice 0 stopni, mokrawo - czyli tak jak wyglądały ostatnie 2 zimy przynajmniej w większości kraju). Auto ciężkie, ale nic nie piszczy, nic nie rzuca, kontrola trakcji nie zaświeciła się jak dotąd (mam 4x4 co też robi swoje) - nie poczułem ani razu że przyczepność gdzieś ucieka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj - różne auta, różni kierowcy, różne "techniki" jazdy - gość w Renault gaz do dechy i zdziwienie że się ślizga. Ten filmik to jakiś żart.

Poza tym to jest z 2016, CrossClimate i CrossClimate+ to dwie różne generacje.

No i na koniec - wiadomo że opony wielosezonowe to pewien kompromis - akurat te Micheliny są bardziej nastawione na lato, gdzie większość konkurencji jest bardziej zimowa. Jak ktoś planuje/przewiduje poruszać się w bardziej ekstremalnych warunkach, to kupi zimowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedostatnim motorze jest test wielosezonówek. Nie mam go przy sobie. Do pracy wywiozłem. Pamiętam, że 1.miejsce miały Goodyear-y 4seasons. Mam takie w Fusionie i czekam na śnieg. Nie było jeszcze okazji ich sprawdzić. Drugie chyba miejsce właśnie M.CC.

Zależy kto gdzie mieszka. Ostatnie 3 zimy pokazały, że wielosezonówki mają sens w 90% przypadków. Jak będzie w kolejnych latach tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Pamiętam jeszcze nie z tak dawna, może z 5-6 lat do tyłu,  jak po białej ubitej warstwie śniegu jeździło się na Kaszubach tygodniami. I to nie "po polach", a po przelotowych drogach wojewódzkich. Na powiatowych śnieg leżał w niektórych sezonach z drobnymi przerwami (albo i bez nich) od grudnia do końca marca. Pożyjemy, zobaczymy

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...