Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dostałem się od spodu do nagrzewnicy w calach inspekcyjnych. Czyściutka. Nawet nie została mi żadna śrubka.

2. Wyczyszczone szczeliny w kącie przednich błotników pod zawiasami. Nieźle tam było nabite.

3. Wypucowałem od wewnątrz, chyba od nowości nie czyszczoną klapkę wlewu paliwa i korek. Bardzo satysfakcjonujące. :thumbup:

No i najważniejsze - odkryłem, że plejady na grillu są na ciemnozielonym brokatowym tle. B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu radość ,czyli wyskok w pobliskie Karkonosze i troszkę  dynamiczniejszej jazdy ,aczkolwiek jechało spokojnie ,powoli po winklach więc tak średnio się udało ,ale co sie dziwić: weekend ,super pogoda (słonko ,23 stopnie cień),tłumy jak cholera.

trasa.s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

Umylem i odkurzylem :)

20181013_182640.jpg

Ładne kółka to podstawa.

Jakbym teraz kupował aktualnego forka czy tam xv czy też outback'a to pierwsze co bym zrobił to wywalił fabryczne feligi podrzucił mu coś męskiego. Nawet kosztem cali. Bo ta dziwna moda na alu lakierowane częściowo na czarno zupełnie do mnie nie trafia.

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dirkdiggler napisał:

Ładne kółka to podstawa.

Jakbym teraz kupował aktualnego forka czy tam xv czy też outback'a to pierwsze co bym zrobił to wywalił fabryczne feligi podrzucił mu coś męskiego. Nawet kosztem cali. Bo ta dziwna moda na alu lakierowane częściowo na czarno zupełnie do mnie nie trafia.

 

 

Wlasnie dlatego prawie od razu wywalilem OEM felgi - imho zupelnie nie pasuja do charakteru FXT

 

Co racja to racja, felga potrafi diametralnie zmienic auto (i to w obie strony)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biale felgi bardzo rzadko bywaja "biale", wiec osobiscie nie przejmuhe sie zbytnio roznicami w odcieniach.

 

P.S. zimowe felgi tez mam... biale B):mrgreen:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś świeczki sztuk 4   po około 90k  km , ale jedna była zalana olejem około 5 ml  i się zastanawiam czy to pozostałość po przecieku z uszczelki dekla , którą zaobserwowałem  w styczniu lub lutym jak były te największe mrozy. 

To ta z prawego dolnego rogu :

20181014_153654.jpg

20181014_153703.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem przetwornice do xenonów - parę godzin pracy, ale satysfakcja spora. No i obie lampy znów świecą.

a tydzień wcześniej, wymieniem amory z tyłu, bo te oryginalne się zupełnie posikały.

 

pzdr

kolodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu czwartek, 18 października 2018 o 11:47, Piskoor napisał:

Dokładnie tak samo

Dopisz, jaka masz brame, bo sa systemy fixed code (tutaj mozna zrobic klona wlasnego pilota) i rolling (hopping) code, gdzie pilota trzeba dodac do centralki. Pewnie sa jeszcze inne rozwiazania.  A do tego dochodza czestotliwosci ;)

I nagle zakup zapasowego pilota robi sie problematyczny ;)


 

T.



 

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tummi napisał:

Dopisz, jaka masz brame, bo sa systemy fixed code (tutaj mozna zrobic klona wlasnego pilota) i rolling (hopping) code, gdzie pilota trzeba dodac do centralki. Pewnie sa jeszcze inne rozwiazania.  A do tego dochodza czestotliwosci ;)

I nagle zakup zapasowego pilota robi sie problematyczny ;)


 

T.



 

możesz kupić w każdym systemie

mam napęd Faac Genius Milord a piloty Faac Fix a wiec ze zmiennym kodem

programowało się go normalnie...

wcisnąć przycisk w napędzie ( po zdjęciu obudowy ) - zdjąć zworkę - nacisnąć przycisk na pilocie do otwierania i zamykania ( u mnie ten sam ale mozesz zaprogramować inny ) - jeszcze raz zdjąć i założyć zworkę -koniec

ten pilot ma możliwość zaprogramowanie 8 przycisków na zasadzie   1 klik - przycisk nr 1 ,  2 kliki - przycisk nr 2... i tak do 8 :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piskoor napisał:

możesz kupić w każdym systemie

Mam juz chyba 7 pilotow-zamiennikow. Dzialaja 2 :) A wg sprzedawcow kazdy powinien pasowac ;) Sprawy nie ulatwia fakt, ze czesc z nich (w tym 1 z tych dzialajacych) ma takie same obudowy.

Z nowszym sprzetem na pewno jest latwiej. Moja centralka niestety pochodzi z czasow, gdy firmy powoli przechodzily z fixed code na keeloq itp.

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...