Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnięta klamka klapy bagażnika, wraz z wymianą oski i sprężyny.Teraz przynajmniej nie będzie korodować
No i najważniejsze, czyszczenie z malowaniem + konserwacja "paskudnej" blachy pod blendą
Teraz czekam tylko na pogodę by to wszystko poskładać.69e2124b4d438f2ac55052aa84694d6f.jpg33321c63c5ca799a9e54dbf2a2f705af.jpg31207930409eca3c3adc2f1a9149be7f.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, harek napisał:

Wymieniłem żaróweczkę przycisku świateł awaryjnych - taką tycią !

5a1b215eb1490_WycznikAwaryjnych02_JPG_d7513c8a5cd7504f2aa8db08f383ec48.jpg

A ta żaróweczka ma świecić cały czas ? Bo ostatnio jak jechałem nocą to nie wiedziałem  gdzie jest przycisk. Światła miałem włączone a przycisk nie podświetlony . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dłubię przy legasie taty jako że stoi u mnie przez tydzień.

 

Wyglinkowany cały, w 2/3 powierzchni już przycięty lakier ostrą mikrofibrą z 3M zieloną. Jutro dokończę zieloną, a potem żółta 3M na żółtym padzie i na koniec jak wystarczy czasu jeszcze starą 3M Ultrafina z ultramiękką gąbeczką. Jak nie wystarczy, to byle zlikwidować "hologram" za pomocą żółtej, a potem na całość chińska ceramika.

 

Nie staram się zlikwidować wszystkich rysek - najgłębsze zostawiam, szkoda zachodu - życie na wsi i tak zaraz go całego upaćka, a samochód nowy nie jest i nie będzie. Bardzo się cieszę, że wydałem ekwiwalent wartości swojego samochodu na myjkę ciśnieniową, kompresor i inne narzędzia - wreszcie mogę komfortowo myć, polerować i ogólnie dłubać. :D

 

Następna praca przy legasie to będzie zdaje się usuwanie korozji z tylnych nadkoli. Po cholerę kto tam te gumy zamontował - tego chyba nikt nie zrozumie.

 

No i co najważniejsze: wreszcie widać co jest za kloszami lamp przednich, bo były już mleczne... Ciekawe jak będą świecić.

 

IMG_4149.jpg.50a79004818e42d47edff81824fcbe6f.jpg

 

EDIT:

 

No i około dobę później prace zakończyłem. Zgodnie z przewidywaniami poszła polerka 3M żółtym padem+żółtym korkiem, potem ponowne mycie z resztek pasty, suszenie, oczyszcenie odkamieniaczem po szybach i potem całej karoserii IPĄ no i wypolerowanie resztek filmu po ipie na sucho. Na to wreszcie ceramika.

 

Dodatkowo na opony położyłem preparat hydrofobowy. Szkoda tylko, że w środku syf, ale nie miałem czasu na to.

 

Idę teraz nabić parę kilometrów, tylko jeszcze blachy przykręcę :D albo nie :D:D:D.

 

IMG_4156.jpeg.ffa2305c6799564d3ee6c724f244b72e.jpeg

Edytowane przez Amnes
  • Super! 3
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, Badyl, coś Ty narobił  ja tam nie widziałem żeby coś było z nimi nie tak, trza było wyszorować najwyżej - szkoda malować tytanowe elementy...
Oj tam oj tam. Toć zawsze można to usunąć . :)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś napalilem się na rudą co mi powoli stołek podgryza. Mocowania w podłodze nietknięte ale na dywanik wlazło, więc póki mało pracy to tylko stopki fotela oczyszczone i na dobę zamalowane cortaninem. Jutro podkład i czarny akryl. Z drugiej strony skąd tam ruda? Czyżby TTTM?

IMG_20181007_124052.jpg

IMG_20181007_133649.jpg

IMG_20181007_124109.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru zawitało do mnie do pokoju ;) Czy więc mogę napisać tutaj że uprałem fotel? :P

 

Kto zgadnie z jakiego to modelu? 

 

Jeszcze tylko muszę wymienić te kółeczka na działające i nie kolorowe... 

IMG_20181004_214050.jpg

Edytowane przez Michał Guz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...