Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem żarówki długich a zarazem dziennych:sylvania.thumb.jpg.0ffdb8cdb9ed6963e15119dcf41a5039.jpg

 

Naprawiłem mechanizm składania tylnej kanapy (standardowo naderwała się guma amortyzująca / wygłuszająca ).

Ogarnąłem temat skrzypiącej rolety bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Jakich środków użyłeś do regeneracji? ;)

Do skóry poszedł zestaw Colourlock: https://allegro.pl/colourlock-zestaw-tonujacy-czarny-do-kierownic-50m-i7073153536.html , a na poduszkę dressing Funky Witch Mademoiselle, dzięki czemu praktycznie zrównała się ona odcieniem do obręczy. Kierownicę kupiłem z zamiarem jej obszycia, lecz była w lepszym stanie niż się spodziewałem i stwierdziłem, że zaryzykuję z renowacją. Na ile jest to trwałe rozwiązanie okaże się z czasem.

 

kroras.jpg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kornik napisał:

Nikt się nie czepia tej małej blachy?

 

Auto ma tyle smaczków do zabrania dowodu, że taka mała tablica nic nie zmieni :) Wydech, szyby węgiel, koła wystające poza obrys, brak klaksonu, trójkąta, itp. itd....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2018 o 15:07, ZdanoG6 napisał:

Z racji Św.Krzyśka poświęciłem dwie moje świnie :)

Daremny trud - nie ma takiego świętego w spisie świętych KR-K.:P Został usunięty wraz z Barbarą, Jerzym i Mikołajem w latach 60-tych przez ówczesnego papieża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceramikowałem auto, czyli umyłem aktywną pianą, potem ręcznie na 2 wiadra, potem krwawe felgi, potem glinkowanie, potem usuwanie rysek Turtle Waxem, potem ponownie mycie na 2 wiadra, potem suszenie, potem przetarcie IPA i na koniec nałożenie ceramiki chińskiej Mr Fix 9H. Odliczając przerwy wyszło 8 godzin pracy. Jest OK, ale i bez tego było OK, trochę bardziej błyszczy, ale lakier po ceramice zdecydowanie bardziej gładki. Jutro położę drugi coat na dolną część auta.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceramikowałem auto, czyli umyłem aktywną pianą, potem ręcznie na 2 wiadra, potem krwawe felgi, potem glinkowanie, potem usuwanie rysek Turtle Waxem, potem ponownie mycie na 2 wiadra, potem suszenie, potem przetarcie IPA i na koniec nałożenie ceramiki chińskiej Mr Fix 9H. Odliczając przerwy wyszło 8 godzin pracy. Jest OK, ale i bez tego było OK, trochę bardziej błyszczy, ale lakier po ceramice zdecydowanie bardziej gładki. Jutro położę drugi coat na dolną część auta.

Pokaz foty po. Ciekaw jestem ile wytrzyma ta ceramika?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sredniaq napisał:

Ciekaw jestem ile wytrzyma ta ceramika?

Palant jestem. Oglądałem multum filmów o ceramice, gdzieś przewinęło się, żeby 3 dni nie myć. Nie myłem, ale po 24 godzinach sprawdziłem jak kropelkuje karoseria. Kropelkuje pięknie, ale po wyschnięciu kropelek pozostały ślady. Część udało się spolerować mikrofibrą, część została. Zatem mam ambiwalentne oczekiwania, im dłużej wytrzyma tym zasadniczo lepsza, im krócej wytrzyma tym szybciej pozbędę się śladów. W każdym przypadku jestem wygrany:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 14:46, gourmet napisał:

Palant jestem. Oglądałem multum filmów o ceramice, gdzieś przewinęło się, żeby 3 dni nie myć. Nie myłem, ale po 24 godzinach sprawdziłem jak kropelkuje karoseria. Kropelkuje pięknie, ale po wyschnięciu kropelek pozostały ślady. Część udało się spolerować mikrofibrą, część została. Zatem mam ambiwalentne oczekiwania, im dłużej wytrzyma tym zasadniczo lepsza, im krócej wytrzyma tym szybciej pozbędę się śladów. W każdym przypadku jestem wygrany:D.

Masz preparaty do usuwania waterspotów. Po myciu najlepiej - wytrzeć ręcznikiem do sucha lub zakończyć mycie polewając normalnie ze szlaucha ( nie robi tylu kropli co ciśnieniówka ), wyjechać na drogę i przejechać 30 sekund z prędkością 80 km to wszystko zdmuchnie.  Ewentualnie po myciu na mikrofibrę jakiś Quick detailer i przetrzeć...

Tak robiłem na czarnym lakierze i było ok.

Teraz na białym... wogóle ich nie widać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dolewki płynów...

Do silnika 200ml Castrol EDGE 5W-30 C3 Titanium FST...

Do wspomagania poszedł Prestone z uszczelniaczem, bo podobno miesza się ze wszystkim a nie wiem czym miałem zalane (było min jest max.)

Do wyrównawczego w układzie chłodzenia poszedł Glixol (było min jest max.)

Wymieniłem filtr powietrza, choć pewnie nie wymagał tego stary. Był Mahle LX307 a jest Mann C2964

Który filtr polecacie bo konstrukcyjnie oba się różnią ... ?

20180804_211247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...