Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo z tym roboty? Odczuwalna różnica? Jaki masz magiel?
Mi zeszło 3h bo mam kolektor przerobiony na zmiennoodległościowy i musiałem go poluzować żeby zdjąć obejmę, dodatkowo popuścić osłonę i mocowanie przewodów i tak zeszło. A różnica jest odczuwalna :) może bardziej czuje bo jedna z oryginalnych gum była zniszczona. Bez podnośnika tego nie zrobisz. Magiel nie wiem nie znam się oryginał Forester SG 2003 XII.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dr.elich napisał:

Dużo z tym roboty? Odczuwalna różnica? Jaki masz magiel?

Mam Peddersa te poliuretany. Jest wyczuwalnie mniej gumowy, bardziej precyzyjny uklad kierowniczy, choć czerwony poliuretan podobno jest odpowiednikiem OEM pod względem twardości, widocznie stare gumy już nie domagały. Na pewno warto bo nakład niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Peddersa te poliuretany. Jest wyczuwalnie mniej gumowy, bardziej precyzyjny uklad kierowniczy, choć czerwony poliuretan podobno jest odpowiednikiem OEM pod względem twardości, widocznie stare gumy już nie domagały. Na pewno warto bo nakład niewielki.
Pedders czerwony, ten co założyłem jest definitywnie twardszy niż oryginalne gumy :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju po pierwszym 4 kkm - teraz testujemy Shell. Przy okazji mycie po jazdach terenowych. TPMS i czujniki parkowania dalej nie działają - ech, ten nowy "fabryczny" alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem ostatnie przygotowania do przeglądu: wnętrze przywrócone do serii: fotel i kiera, wymiana spalonej postojówki, przykręcona brakująca osłona alternatora, wymiana filtra powietrza, szybkie pranie fotela, ogarnąłem trochę bagażnik. Uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem uszczelki na listwy progowe, bo moje ich nie miały + nakleiłem napisy na klapę, autko nie jest już anonimowe :)

 

IMG_0375.thumb.jpg.3e49ba465b103691feaed4302f82127e.jpg

 

Swoją drogą - napis S U B A R U nie ma żadnego szablonu do przyłożenia na klapę - musiałem kombinować żeby dobrać wysokość i wycentrować, nie jestem w 100% zadowolony - mam wrażenie że literki mi się trochę rozstrzeliły przy odklejaniu tej czerwonej taśmy, z kolei IMPREZA W R X ma szablon i da się to sensownie przykleić, ale nie pasuje on (szablon) idealnie do krawędzi klapy, dziwne to jakieś.

 

53330041859__3E80BE70-7219-4C1C-9895-7894727BC887.jpeg.2da66416a2c54434308d7aabb88ec979.jpeg

53330036963__5F0D5562-286C-426D-9A8B-91ECB3012B60.thumb.jpeg.88278f19e0a29cc5af1518b4ce8aa8a1.jpeg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krzychu91 napisał:

Wymieniona żarówka oświetlenia tablicy oraz chęci wymiany żarówek pozycyjnych przod, ale chyba ktoś przesadził bo lampę trzeba wyjmować bądź nadkolem... Matołek to wymyślił :P

 

Wymieniłem postojówki na LED :P

zamontowałem płytę OEM pod silnik, pokrywę na silnik i zmieniłem na zimówki

we wtorek geometria bo mi zjada oponki z przodu :angry:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zino napisał:

 

Wymieniłem postojówki na LED :P

zamontowałem płytę OEM pod silnik, pokrywę na silnik i zmieniłem na zimówki

we wtorek geometria bo mi zjada oponki z przodu :angry:

Ty mnie nie denerwuj ! Ha ja mam alu pod silnikiem ;) Co do postojówki to może jutro się z tym pobawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...