Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi


 
 
A ja dzisiaj odebrałem fabryczne felgi z prostowania, zimowe opony z przechowalni i założyłem to wszystko na auto. 

... no ja też rozmyślam, że sam założę opony na felgi, bo u wulkanizatorów kolejki do wigilii ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich deszczach miałem pełno wody w bagażniku , a że dziś ładna pogoda to zabrałem się za diagnozę skąd ta woda leci. Po rozebraniu tapicerki bagażnikowej ślady mokrości wskazywały na tylną lampę umiejscowioną w kufrze (z kierunkowskazem). Miałem problem z wyjęciem jej pomimo odkręcenia nakrętek (przyklejona czarnym uszczelniaczem) i męczyłem się z 50 min skrobiąc od środka to dziadostwo przeklinając lakiernika który malował mi auto 2 lata temu. Po odklejeniu i wyjęciu lampy oczyściłem za pomocą benzyny 95 klosz i karoserie , a następnie udałem się do kompa w celu poszukiwaniu uszczelki i tu na forum wyczytałem że to żywa guma i w myślach przeprosiłem lakiernika :biglol:

Niestety godzina była już około 15 i wszelakie hurtownie oraz sklepiki motoryzacyjne pozamykane :( ale nie poddałem się i pojechałem do castoramy gdzie kupiłem o taką uszczelkę do drzwi i okien:

IMAG1349.thumb.jpg.95aec25a6fb11ced657c0516676cb019.jpg

 

a całość na lampie wygląda o tak:

 

IMAG1346.thumb.jpg.0aff15ad026aa788b7f4b9b568fb3b87.jpg

 

koszt tej uszczelki to całe 3,40 zł za metr bieżący i dostępna od ręki  gdzie cena tej żywej gumy to od 15 do 30 zł i tylko na zamówienie lub w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych. Uszczelka ładnie przykleiła się , ledwo odkleiłem w jednym miejscu w celu poprawienia ułożenia a próba wodna zaliczona pozytywnie :yahoo:

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Guliwer napisał:

A moja powłoka nie pozwala mi nakleić świni :angry: zostaje tylko magnes :mellow:

Możesz nakleić na lusterko (nawet kosztem zmycia powłoki - lakierowany element bardzo  łatwo zdjąć). 

Z tyłu możesz nakleić świnkę na szybę - z zewnątrz lub od środka :-) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...