Jump to content
zaki79

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

Recommended Posts

Imprezka odebrana od "Emila" z wymienionymi uszczelkami tylnych błotników i po konserwacji podwozia. :)  8 lat jej nie nadgryzło.  :yahoo:

Dziękuję bardzo Panu Wiesławowi za miłą i profesjonalną obsługę (pod nieobecność Wielebnego ;) )

Wymieniając ostatnio przekładnię kierowniczą zepsułem wąż powrotny do pompy wspomagania (zaorałem gwint). Dziś założyłem nowy wąż, a także wspólnie z moim "project menagerem" zrobiliśmy rozpórkę do mojego wolnego ssaka (aczkolwiek projekt dedykowany pod setup, który nie będzie zawierał fabrycznej puchy przed przepustnicą).

te uszczelki na blotnikach to pierwsza rzecz, ktorej nalezy sie pozbyc ;)

Wymieniając ostatnio przekładnię kierowniczą zepsułem wąż powrotny do pompy wspomagania (zaorałem gwint). Dziś założyłem nowy wąż, a także wspólnie z moim "project menagerem" zrobiliśmy rozpórkę do mojego wolnego ssaka (aczkolwiek projekt dedykowany pod setup, który nie będzie zawierał fabrycznej puchy przed przepustnicą).

I tak bez zdejcia projektu rozporki ? Skandal :P

te uszczelki na blotnikach to pierwsza rzecz, ktorej nalezy sie pozbyc ;)

Owszem pięknie brud się zbiera i rdzewieje :(

Hmm. Ale u mnie nic nie zardzewiało. :o

Poza tym są już zamontowane, więc trochę szkoda je teraz usuwać. ;)

Gacek po konserwacji podwozia. Wszystko ładnie i pięknie, tylko tył zaczyna już ruda podjadać :(

Zimą omijać sól, tylko zaśnieżonymi drogami jeździć i będzie dobrze :)

• Upvote 1

Leśnik dostał nowy kluczyk, wreszcie mogę cieszyć się pilotem. :yahoo:

Chinol robi nawet spoko groty, dorabiający nie narzekał na metal, jedynie miejsce na pestkę trochę nie wymiarowe i dałem obok na hot glue.

IMAG1343.jpg

Oświniaczyłem i umyłem. :)post-3997-0-25673600-1446230838_thumb.jpgpost-3997-0-21422800-1446230889_thumb.jpg

Edited by przemekka
  • Upvote 1

@przemekka a zdjecia ogolne gdzie ?? Natych niewidac ze umyles :P

koła zmienione, umyty i schowany pod kołdrą, czeka na kolejny weekend...

Chinol robi nawet spoko groty, dorabiający nie narzekał na metal, jedynie miejsce na pestkę trochę nie wymiarowe i dałem obok na hot glue.

IMAG1343.jpg

Całkiem ciekawie wygląda :) To są te z Aliexpress ? Dużo roboty było z tym ? Jaki całkowity koszt wyszedł z programowaniem, spełnieniem grota itd ?

Zatankowałem subarki pod korek.

Ogołociłem tył Kąąbi 3 z wycieraczki i mechanizmu, który oczywiście zardzewiał był. No i zatkałem dziurę. :D

post-1259-0-80038300-1446304801_thumb.jpg

Ogołociłem tył Kąąbi 3 z wycieraczki i mechanizmu, który oczywiście zardzewiał był. No i zatkałem dziurę. :D

Cóż za urocza zatyczka. :ok: Z czego? Ile kuni dodaje?

Edited by suberet

IMAG1343.jpg

Całkiem ciekawie wygląda :) To są te z Aliexpress ? Dużo roboty było z tym ? Jaki całkowity koszt wyszedł z programowaniem, spełnieniem grota itd ?

Tak, kluczyk z Ali. W komplecie dostajemy grot i plastik, bez elektroniki całą resztę trzeba przełożyć ze starego klucza.

Mnie wyszło 30zł za frezowanie grota, 8,6$ za klucz z Ali, i chwile żeby przełożyć elektronikę, czyli pestkę i nadajnik zamka/alarmu.

Prosta sprawa jak rozkręcisz oryginał i ten szybko połapiesz co i jak.

Tylko jak pisałem miejsce na pestkę jest za małe i dałem ja na hot glue w innym miejscu.

Jeden minus to trudniejsze wyciągnie z auta, jest szerszy niż oryginał i przy wciskaniu wadzi i gumową obwódkę stacyjki.

Cóż za urocza zatyczka. :ok: Z czego? Ile kuni dodaje?

Zatyczka oryginalna, tylko zamontowana odwrotnie. No teraz fura lżejsza, aż asfalt zwija.

IMAG1343.jpg

Tak, kluczyk z Ali. W komplecie dostajemy grot i plastik, bez elektroniki całą resztę trzeba przełożyć ze starego klucza.

Mnie wyszło 30zł za frezowanie grota, 8,6$ za klucz z Ali, i chwile żeby przełożyć elektronikę, czyli pestkę i nadajnik zamka/alarmu.

Prosta sprawa jak rozkręcisz oryginał i ten szybko połapiesz co i jak.

Tylko jak pisałem miejsce na pestkę jest za małe i dałem ja na hot glue w innym miejscu.

Jeden minus to trudniejsze wyciągnie z auta, jest szerszy niż oryginał i przy wciskaniu wadzi i gumową obwódkę stacyjki.

Trochę lipa z tym blokowaniem oraz, że swoją elektronike trzeba dac gdyż chciałem z zapasu zrobić, a tam nie działa elektronika, a oryginał wychodzi ok tysiaka :P

jako że autko mam od wczoraj wieczora to dziś je umyłam (co nie było wcale prostym zadaniem) i przetarłam plastiki zewnętrzne czernidłem, wygląda lepiej, choć nadal nie ma szału :D No i wyjeździłam trochę paliwa, muszę przecież się nacieszyć :D Zastanawiałam się nad dekontaminacją lakieru ale nie wiem czy jest w ogóle sens to robić. 

jako że autko mam od wczoraj wieczora to dziś je umyłam (co nie było wcale prostym zadaniem) i przetarłam plastiki zewnętrzne czernidłem, wygląda lepiej, choć nadal nie ma szału :D No i wyjeździłam trochę paliwa, muszę przecież się nacieszyć :D Zastanawiałam się nad dekontaminacją lakieru ale nie wiem czy jest w ogóle sens to robić.

Jak wiesz jak to zrobić to ma sens - a potem wosk i choć trochę zabezpieczysz na zimę.

Wiem jak zrobić, ogarniam te tematy, zastanawiam się czy to ma sens bo lakier jest tak zniszczony że chyba nie ma co zabezpieczać :D

Rozumie, nie będzie radości z efektu. Polerka pomoże? Jak tak to i tak najpierw dekontaminacja.

pomyślę nad tym, na wiosnę i tak pójdzie cały do malowania :) Póki co przejechałam qd i nabrał trochę blasku :D