Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem poziom oleju.Dobry.7 tys 0d ostatniego przeglądu i nie wziął.Z tym że ja nigdy nie wiem czy umiem w boxerze to sprawdzać -_-

 

W przypadku boxera kluczowe jest równe podłoże na którym stoi auto.

 

A to chyba w każdym ważne i nie tylko w Boxerze? Oczywiście tego przestrzegam,no ale ile czekać -5min? bo już mi się nie chce wertować innych wątków.

 

 

Ale do rzeczy: jednym palcem u prawej ręki wyczyściłem kamerkę cofania.Jestem Zuch!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem poziom oleju.Dobry.7 tys 0d ostatniego przeglądu i nie wziął.Z tym że ja nigdy nie wiem czy umiem w boxerze to sprawdzać -_-

 

W przypadku boxera kluczowe jest równe podłoże na którym stoi auto.

 

A to chyba w każdym ważne i nie tylko w Boxerze? Oczywiście tego przestrzegam,no ale ile czekać -5min? bo już mi się nie chce wertować innych wątków.

 

 

Ale do rzeczy: jednym palcem u prawej ręki wyczyściłem kamerkę cofania.Jestem Zuch!!!

najlepiej oidczekac jednego papierosa :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba w każdym ważne i nie tylko w Boxerze? Oczywiście tego przestrzegam,no ale ile czekać -5min? bo już mi się nie chce wertować innych wątków.

 

W każdym istotne, w boxerze kluczowe z uwagi na konstrukcję silnika i miski olejowej :)

 

Ja zawsze sprawdzam parkując w tym samym miejscu w garażu, gdzie mam pewność, że samochód stoi na prostym podłożu.

I zawsze na zimnym silniku.

Odpada mi kwestia zastanawiania sie czy olej już spłynął czy moze jeszcze zaczekac 2 minuty? ;)

 

 

a on topic, to H6 dostał nowiutki akumulator i mistrz Sylwek ustawił geometrię B)

Edytowane przez Kubeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa razy kontrolka mi się włączała w trakcie już zrobionych 53K;raz zapomniałem a raz żle sprawdzałem ,chyba za póżno :( to jakoś po 5 min było :mellow: ?

 

Nic dobrego na pewno z tego nie wynikło - zazwyczaj zapalenie się kontrolki oleju (jeśli nie jest związane z tym, że falują obroty i samochód gaśnie) oznacza raczej kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa razy kontrolka mi się włączała w trakcie już zrobionych 53K;raz zapomniałem a raz żle sprawdzałem ,chyba za póżno :( to jakoś po 5 min było :mellow: ?

 

Nic dobrego na pewno z tego nie wynikło - zazwyczaj zapalenie się kontrolki oleju (jeśli nie jest związane z tym, że falują obroty i samochód gaśnie) oznacza raczej kłopoty.

dawno było i nieprawda .

Jak to mawiał mój ŚP Ojciec-"oby Twoje słowo zamieniło się w g....o"-bez obrazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety allin przepadł, przyjęła...

Teraz będzie kombi w dieslu i say goodbye :(

 

absolutnie nie, oświadczyny przyjęte, Gietek zostaje - czas na mody - nie moglem sie wychylać przed podarowaniem pierdzionka :D

 

 

@allin, i co powiedziała jak GT'ka wypucowanego zobaczyła ? ;)

 

popłakała sie :P

 

 

Cicho, niech jedzie. Co ma mieć lepiej jak my? :D;)

 

:D :D :D :D

 

a ja wypucowałem Gieteka i jade się oświadczać :rolleyes:

O w mordę! Nie klękaaaaaaaj! :lol:;)

 

przykucłem to sie liczy? :P

Edytowane przez allin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety allin przepadł, przyjęła...

Teraz będzie kombi w dieslu i say goodbye :(

 

absolutnie nie, oświadczyny przyjęte, Gietek zostaje - czas na mody - nie moglem sie wychylać przed podarowaniem pierdzionka :D

 

 

@allin, i co powiedziała jak GT'ka wypucowanego zobaczyła ? ;)

 

popłakała sie :P

 

 

Cicho, niech jedzie. Co ma mieć lepiej jak my? :D;)

 

:D :D :D :D

no to gratulacje...! one zawsze ryczą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym?

no kurcze w instrukcji chyba czytałem że za długo nie można czekać :(

 

a to ciekawe...

 

Wracam na moment do sprawdzania oleju.

Znalazłem w instrukcji:

"W silnikach diesla,należy sprawdzić poziom oleju 5 minut po zatrzymaniu silnika.Dłuższa zwłoka spowoduje iż pomiar będzie niewłaściwy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie, ale nie tam jakieś zwykłe mycie- w ł a s n o r ę c z n e :P

mycie003.jpg

 

mycie010.jpg

 

mycie049.jpg

 

mycie001.jpg

 

Zabrałem się tez za wyczyszczenie wychuchu, bo smoła i inne ... spod kół w kilka miesięcy zrobiły swoje :huh:

 

mycie002.jpg

 

mycie038.jpg

 

BTW, czy ktoś się orientuje czy do położenia wosku temperatura ok 6*c jest wystarczająca? Chcę dać auto na polerkę, ale po zimie dopiero, tymczasem chciałem wosk położyć.

Edytowane przez skiba STI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...