Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, adek101 napisał:

Poprawiłem oświetlenie

wnętrza w FXT 15:)

 

W SJ też sępili na ledy? Ja w SH też wszystko wymieniłem na LED :)

 

A ja ze Świnką skorzystaliśmy ze śniegu zanim stopniał :v

 

Edytowane przez Infra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pobieżnie i z kilku ostatnich roboczo-dni przy Imprezce i jej odbudowie (a właściwe póki co to z przygotowań do robienia blacharki).

Szczegółową i szerszą relację planuję jakoś "sklecić" i gdzieś zamieszczać sukcesywnie wraz z postępami prac - albo tutaj albo na moim blogu - to się jeszcze zobaczy.

Na razie mały trailer ;-)

Pokrótce - wybebeszone całe wnętrze, instalacja elektryczna, drzwi, klapy, poszycia błotników przednich, zdemontowany cały wydech wraz z turbiną i up-pipiem oraz kolektorem wydechowym, pospuszczane płyny ustrojowe (oprócz hamulcowego), chłodnice, lampy i co tam jeszcze widać lub nie (choć np. na zdjęciach jest jeszcze kolektor który już faktycznie jest zdemontowany). Nie mam za bardzo miejsca na focenie tak jakbym chciał ale pogląd jakiś jest. W przyszłym tygodniu mam w planie wyjąć silnik i zdemontować skrzynię i wał. Zobaczymy jak to dalej pójdzie. Do następnego...

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

  • Super! 4
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 19:12, suberet napisał:

U mnie już trzeci LED w kabinie. Padają po kilkunastu dniach. Za każdym razem kupuję coraz droższe. :angry:

U mnie chińczyki od pół roku i bez problemu. Przy tych cenach to mogłyby padać co chwilę, ale jakoś nie chcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MDsuperstar napisał:

U mnie chińczyki od pół roku i bez problemu. Przy tych cenach to mogłyby padać co chwilę, ale jakoś nie chcą :)

W Fieście dawno podmieniłem na ledy (w tym tablica rejestracyjna), u ojca w Audi również i śmigają jak ta lala. W Forku póki co odpukać też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem felgę  
Naprostują młotkiem mi stalówkę czy muszę szukać nowej? Pierwszy raz wpadłem tak boleśnie w dziurę.
1546845902804.thumb.JPEG.95681f62d64a8ded12845978a9071778.JPEG
Naprostują i wyważą bez problemu.

Ja w pierwszą zimę jak kupiłem Subaru wpadłem na wysoki krawężnik.
Felga wyglądała dużo gorzej a śmiga naprawiona 5 rok. Koszt 60 zł dawno temu.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Elvisiak napisał:

Uszkodziłem felgę :( 
Naprostują młotkiem mi stalówkę czy muszę szukać nowej? Pierwszy raz wpadłem tak boleśnie w dziurę.

Drobiazg. Takich wgnieceń miałem już kilkanaście w różnych autach. Parę szlagów młotkiem i po problemie. Sam to zrobisz bez zdejmowania koła.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:

U mnie chińczyki od pół roku i bez problemu. Przy tych cenach to mogłyby padać co chwilę, ale jakoś nie chcą :)

Chyba w GH sobie też te ledowe założe tylko nie wiem czy szukać całego kompletu czy kupić gdzie na alledrogo pojedyńcze sztuki, to pewno i tak wszystko są jakies 5watówki co? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Max 84 napisał:

Naprostują i wyważą bez problemu.

Ja w pierwszą zimę jak kupiłem Subaru wpadłem na wysoki krawężnik.
Felga wyglądała dużo gorzej a śmiga naprawiona 5 rok. Koszt 60 zł dawno temu.

Proponuję założyć wątek "Co dziś zepsułem/łam w swoim Subaraczku" :biglol:

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipk93 napisał:

Chyba w GH sobie też te ledowe założe tylko nie wiem czy szukać całego kompletu czy kupić gdzie na alledrogo pojedyńcze sztuki, to pewno i tak wszystko są jakies 5watówki co? ;) 

Kupiłem to: https://www.aliexpress.com/item/8pcs-OEM-Replacement-Car-LED-Light-Bulbs-Interior-Package-Kit-For-2005-2012-Subaru-WRX-STI/32821061438.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d3jp3Tq

i takie włożyłem w oświetlenie tablicy, bo jakoś tak bardziej "obszarowo" świecą https://www.aliexpress.com/item/1PCS-led-Car-Interior-Bulb-Canbus-Error-Free-T10-White-5730-8SMD-LED-12V-Car-Side/32874977676.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dG5D7Xm

3 godziny temu, kriskristoffers napisał:

Proponuję założyć wątek "Co dziś zepsułem/łam w swoim Subaraczku" :biglol:

Wystarczy rozwinąć wątek "Moje subaru na lawecie" :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MDsuperstar napisał:

oświetlenie tablicy, bo jakoś tak bardziej "obszarowo" świecą

To było pierwsze co zrobiłem przy Subaru jak kupiłem, LED w postój i LED w oświetlenie tablicy. Świecą nieporównywalnie do zwykłych żarówek :D 

IMG_0633.JPG

Edytowane przez filipk93
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecą mocno to fakt, zderzak wygląda jak jarzeniówka ,ale nie rażą bardzo po oczach,  jechałem kiedyś za. Nie wiem czy ta blenda troche odbija, czy pod takim kątem są osadzone, żeby nie biło po oczach :)  Poza tym w niektórych nowych autach też masz już montowane ledowe podświetlenia rejestracji jak nie seryjnie to za dopłatą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipk93 napisał:

świecą mocno to fakt, zderzak wygląda jak jarzeniówka ,ale nie rażą bardzo po oczach,  jechałem kiedyś za. Nie wiem czy ta blenda troche odbija, czy pod takim kątem są osadzone, żeby nie biło po oczach :)  Poza tym w niektórych nowych autach też masz już montowane ledowe podświetlenia rejestracji jak nie seryjnie to za dopłatą :) 

W Fieście mam takie oczojeby, w Forku udało się znaleźć ledy, które świecą jak fabryczne w nowych autach, dużo spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Turbo napisał:

Nie rozumiem tego pchania ledów na siłę gdzie popadnie, a już w tablicę rejestracyjną szczególnie

A ja nie rozumiem upartego trwania przy zwykłych żarówkach, które generują sporo ciepła powodującego kruchość kloszy lampek oświetlenia tablicy rej. Moje rozsypały się w drobny mak. Ledy przynajmniej nie grzeją tak mocno.

Edytowane przez suberet
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...