Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Piskoor napisał:

Co położone?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Jutro sprawdzę nazwę, bo nie robiłem tego własnoręcznie, pan dał mi gwarancję na swoją robotę i instrukcję mycia i tam mam informacje dokładnie czego użył, powłoka jest dwu letnia, była jeszcze 5 letnia ochrona ale...nogi ugięły się pode mną gdy usłyszałem cenę. Samemu to zwykły wosk co najwyżej mogę położyć i to gdy jest odpowiednia pogoda bo w garażu ciasno :wacko:.

Widzę że łączy mi posty więc, preparaty takie były użyte: Ultracoat One i Ultracoat Scoat.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2K:blink: ale pomimo że auto ma niecałe dwa lata tylko to była też konieczna korekta lakieru:mellow: miękki masakrycznie jest co zapewne wszyscy posiadacze nowych współcześnie aut doświadczają. Tak więc roboty było na dwa dni. A no i wklejki pod klamki i na progi z folii ochronnej. 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamW202 napisał:

2K:blink: ale pomimo że auto ma niecałe dwa lata tylko to była też konieczna korekta lakieru:mellow: miękki masakrycznie jest co zapewne wszyscy posiadacze nowych współcześnie aut doświadczają. Tak więc roboty było na dwa dni. A no i wklejki pod klamki i na progi z folii ochronnej. 

Dziękuję za informację. Spora sumka, ale efekt piorunujący. A tak na marginesie - myjesz auto bezdotykowo, czy mechanicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jesli już sam myje auto to bezdotykowo, chyba że jest ciepło i mam czas:biglol: to robię to ręcznie. XV bardzo przypadł do gustu całej rodzinie więc raczej ma dożywocie u mnie, niech więc jakoś wygląda za te parę(naście) lat. Nawet jeśli przyjdzie mi kiedyś wymienić jedno z aut to raczej i tak XV zostanie z nami. Mercedes znowu domaga się wizyty u blacharza:cry: ruda szmata jest bezlitosna pomimo że serce zdrowe jak dzwon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamW202 napisał:

2K:blink: ale pomimo że auto ma niecałe dwa lata tylko to była też konieczna korekta lakieru:mellow: miękki masakrycznie jest co zapewne wszyscy posiadacze nowych współcześnie aut doświadczają. Tak więc roboty było na dwa dni. A no i wklejki pod klamki i na progi z folii ochronnej. 

 

Korekta jedno-etapowa czy trzy etapy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła jednoetapowa, wcześniej miałem jakiś wosk japoński nałożony, niezłe ale to nie to czego oczekiwałem. Teraz wygląda lepiej niż odebrany był z salonu, tzn. generalnie wygląda gorzej bo on dobrze wygląda tylko jak brudny jest:D

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na OBK Gyeon Mohs.. Mniej więcej dwa lata dawał radę. Teraz dam chyba Gyeon Duraflex - podobno 5 lat wytrzyma.
Myślałem o folii na masce ale trochę przegięcie z ceną.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas czekam na cieplejsze dni z nałożeniem powłoki kwarcowej...mam TAC SYSTEM Quarz Shine, kupiłem większy zestaw i zostało mi z poprzedniego samochodu

Temat jest taki że po nałożeniu kwarcu, dobrze jest aby samochód stał w suchym i ciepłym przez minimum 24h, wilgość nie sprzyja w "wiązaniu" z lakierem...

Takze u mnie powłoka wejdzie dopiero z początkiem wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B-52 napisał:

Ogólnie wysoko, nie mam większych zastrzeżeń. Przejrzyj wątek "ranking ASO", tam też coś znajdziesz ;) 

Usługa na wysokim poziomie, klient nasz Pan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj przewody rozruchowe, na wyposażenie subaru  
5a96926d00835_IMG_17801.thumb.JPG.12187bc474a8b8c369973658e12b2c85.JPG
I takie kable będą służyć latami:)
Też kiedyś sobie zrobiłem solidne przewody rozruchowe, i nigdy nie zawiodły, ale też nigdy nie użyłem w celu odpalenia swojego auta.

A i taką śmieszną zależność zauważyłem. Osobnicy , którzy mają częste i powtarzające się problemy z odpaleniem swojego pojazdu w okresie zimowym nie mają swoich kabli, a kierowcy odpalajacy swoje samochody co rano bez większych problemów często mają kable w bagażniku tak na wszelki wypadek:)

Pozdrawiam i obyś nie musiał z nich za często korzystać!
Dawid

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...