Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, elmo napisał:

Bardzo fajnie wyszło B) 

 

Dziękuję, wizualnie też mi się bardzo podoba - tym bardziej, że mają mniejsze ET niż ori, więc auto stoi na nich szerzej - nie widać tego na zdjęciu ale wygląda tak bardziej łobuzersko :D

 

Oczywiście różnica nie jest wielka, ori są 48 a OZy 38, więc jest szerzej ale bez przesady - niby niewiele, ale różnica jest widoczna. Do tego opony są nieco szersze, mam na nich 225/45/17. Na fabrycznych felgach / oponach koła były trochę schowane w nadkolach, teraz są równo z płaszczyzną boku - wygląda to naprawdę zacnie, bo nie przesadzone ale bardziej agresywnie.

Pojeździłem na nich trochę dzisiaj i różnica jest odczuwalna - zrobił się co prawda trochę bardziej nerwowy w prowadzeniu, ale jest chyba stabilniejszy w zakrętach. NIestety nie mogę porównać wprost, bo te opony to takie akurat do dobicia - ale celowo nie zakładam tych nowych które były na aucie, bo przecież tylnonapędowy BRZ + opony do wykończenia to bardzo kuszące połączenie :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tzn. dwa tygodnie temu  regulacja zaworów,zakucie tarczy sprzęgłowej,polerowanie przednich reflektorów+skończenie malowania felg na zimę i założenie ich w końcu,w niedalekiej przyszłości:woskowanie na zimę,wymiana filtra powietrza+kabinowy+wymiana oleju poprzedzona płukaniem układu+filtr oleju+przegląd gazowy(filterki itp.) pozdrawiam :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłem, a raczej co zrobiłem rękami @badyla ;

 

-wymiana przewodów oleju przy chlodniczce, ponieważ stare się przetarły (ale było strachu jak zobaczyłem plamę oleju pod autem)

-plukanka i nalanie świeżego oleju motul 300v competition 15w50

- wymiana żarówki z tyłu

- wymiana filtru oleju.

 

Przy okazji ukłon w stronę wyżej wymienionego Pana za szybkie ogarnięcie tematu.

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czwartku i nie swoimi rękami ale jednak:

- regeneracja maglownicy + wymiana oleju,

- wymiana kolektora wydechowego (mój był już tak zmęczony życiem że nie opłacało się go spawać),

- wymiana płynu chłodniczego,

- dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów (z płukanką)

- wymiana oleju w dyfrach.

wszystkie oleje i płyny Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wyzej - wycieraczka na klapie, do tego blokujaca sie klamka klapy, laczniki stabilizatora przod i tyl i zalozone zimowki. Za to przestal dzialac spryskiwacz szyb z przodu i lamp. Moze ktos podpowie od czego zaczac grzebanie?

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 23:14, grinpis napisał:

Podobnie jak wyzej - wycieraczka na klapie, do tego blokujaca sie klamka klapy, laczniki stabilizatora przod i tyl i zalozone zimowki. Za to przestal dzialac spryskiwacz szyb z przodu i lamp. Moze ktos podpowie od czego zaczac grzebanie?

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Gdzieś wyczytałem na forum (chyba z instrukcji) : "Washer motor does not operate. (Nie działa silnik spryskiwaczy), PRZYCZYNY:

(1) Washer switch (przełącznik)

(2) Washer motor (silnik)

(3) Wiring harness (przewody)"  zacząć trzeba od bezpieczników .

W moim forku spryskiwacz szyby przedniej "osłabł" - płyn leciał, ale pod niskim ciśnieniem. Spryskiwacze lamp i tylnej szyby działały b. dobrze.  W końcu dzisiaj wybrałem się do serwisu - panowie mocno się zdziwili bo kiedy sprawdzali to spryskiwacz sikał, że aż miło :) Po prostu cuda, mam samonaprawialnegoforka !

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, harek napisał:

W końcu dzisiaj wybrałem się do serwisu - panowie mocno się zdziwili bo kiedy sprawdzali to spryskiwacz sikał, że aż miło :) Po prostu cuda, mam samonaprawialnegoforka !

 

 

 

 

Tak zawsze jest:D. Coś nie działa, podjeżdżasz pod serwis a tu wszystko sprawne:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po 30kkm. 

Wymienione opony na zimowe

Górale mówią, że ma spaść śnieg w centralnej PL to się może przyda

W zaśnieżone góry dopiero w styczniu a z chęcią bym się pobawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, harek napisał:

Gdzieś wyczytałem na forum (chyba z instrukcji) : "Washer motor does not operate. (Nie działa silnik spryskiwaczy), PRZYCZYNY:

 

(1) Washer switch (przełącznik)

 

(2) Washer motor (silnik)

 

(3) Wiring harness (przewody)"  zacząć trzeba od bezpieczników .

 

 

W moim forku spryskiwacz szyby przedniej "osłabł" - płyn leciał, ale pod niskim ciśnieniem. Spryskiwacze lamp i tylnej szyby działały b. dobrze.  W końcu dzisiaj wybrałem się do serwisu - panowie mocno się zdziwili bo kiedy sprawdzali to spryskiwacz sikał, że aż miło :) Po prostu cuda, mam samonaprawialnegoforka !

 

 

 

Nie wiem o co kaman, ale dzien pozniej zaczal dzialac. Nie wnikam ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...