Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Vercy napisał:

ty mnie fokkera nie szkaluj, kopę frajdy tym autem miałem.

 

moim zdaniem przykład jak projektować fajne dupowozy. Prościej się nie da. 

Od 11 lat posiadam Fiestę Sport i jest jeden z najfajniejszych samochodów, jakie miałem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Infra napisał:

Od 11 lat posiadam Fiestę Sport i jest jeden z najfajniejszych samochodów, jakie miałem :)

też chciałem kupić (albo znowu RSa) ale temat padł przez brak rozsądnego liftu. Ja po prostu muszę mieć 20cm pod glebą bo do domu nie dojadę. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurando napisał:

Parę podkładek i heja :P

59b1c4a24cfabef39342f353d0b17106.jpg

To już rzeźba wymagająca 2x kosztu auta i pada wszystko strasznie przez brak wytrzymałości na przeciążenia.

 

Fiestę można podnieść maks do 16cm, niby blisko ale mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mly96 napisał:

Nie wiem jak u Ciebie, ale w moich okolicach na tych myjniach mają tak mocną chemię, że lakier płowieje... Teraz używam tego tylko do opłukania wodą, bo szkoda robić polerkę co dwa miesiące :) Na jednym z aut wosk zszedł po pierwszym myciu na takiej myjni... 

Gdzie myjesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mly96 napisał:

Regularnie myłem na myjni w Koziegłowach, parę razy w Będzinie na Syberce. Teraz już tylko pod domem. 

Zobacz u Piekarskiego na BP w Pyrzowicach lub Blue w Czeladzi.

 

Jak nie mam czasu na mycie przy domu to na tych dwóch myje. 

Sporadycznie na BZ w Sączowie.

 

 

Na BP zmienili myjki na ehrle i chemia też jest spoko.

 

 

A co do syberki to myłem tam pare razy imprezę. Zawsze zostawały ślady z chemii. Nie dało się ich wypłukać 

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wyleczyłem się z tych myjek, średnio szło mi 20zł na mycie, a po dojechaniu do domu auto i tak było uwalone, miało zacieki. Wolę umyć pod domem, dobrą, sprawdzoną chemią, która wiem że nie naruszy mi ani powłoki, ani wosku, nie muszę się gonić bo stoi za mną x samochodów. Mogę sobie na spokojnie osuszyć auto. Po takim myciu jeśli nie spadnie deszcz to jest ono faktycznie czyste, a nie opłukane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy od wosku jaki stosujecie itd np ja myje zawsze na myjkach bo nie chce mi się rozwijać węży pod domem i nigdy nie miałem problemu z zaciekami itd. Myje, jadę z kilometr może dwa na parking i praktycznie większości wody już na aucie nie ma. Resztki wycieram specjalnym ręcznikiem. Używam wosku soft99 KoG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mly96 napisał:

Szczerze mówiąc wyleczyłem się z tych myjek, średnio szło mi 20zł na mycie, a po dojechaniu do domu auto i tak było uwalone, miało zacieki. Wolę umyć pod domem, dobrą, sprawdzoną chemią, która wiem że nie naruszy mi ani powłoki, ani wosku, nie muszę się gonić bo stoi za mną x samochodów. Mogę sobie na spokojnie osuszyć auto. Po takim myciu jeśli nie spadnie deszcz to jest ono faktycznie czyste, a nie opłukane. 

Też wole myć pod domem bo to odstresowuje. Ale mam tak napięty grafik od dłuższego czasu plus dużo nadgodzin w robocie więc musze od czasu do czasu opłukać auto to robie to na takich myjkach. 

 

Ja używam wosku soft99 a cała inna chemia adbl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, niebieski708 napisał:

Może to zależy od wosku jaki stosujecie itd np ja myje zawsze na myjkach bo nie chce mi się rozwijać węży pod domem i nigdy nie miałem problemu z zaciekami itd. Myje, jadę z kilometr może dwa na parking i praktycznie większości wody już na aucie nie ma. Resztki wycieram specjalnym ręcznikiem. Używam wosku soft99 KoG. 

Na tym aucie miałem akurat taniego softa do ciemnych, 3 tygodnie po nałożeniu. Trzymał się ładnie, to mycie go zabiło. Podobno na większości myjek są używane preparaty z zasadowym PH, a takie szybko uszkadzają wosk.

 

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mly96 napisał:

Szczerze mówiąc wyleczyłem się z tych myjek, średnio szło mi 20zł na mycie, a po dojechaniu do domu auto i tak było uwalone, miało zacieki. Wolę umyć pod domem, dobrą, sprawdzoną chemią, która wiem że nie naruszy mi ani powłoki, ani wosku, nie muszę się gonić bo stoi za mną x samochodów. Mogę sobie na spokojnie osuszyć auto. Po takim myciu jeśli nie spadnie deszcz to jest ono faktycznie czyste, a nie opłukane. 

 

kolejny plus posiadania domu.. chyba sprzedam mieszkanie i wybuduję dom :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończone zostały kolejne zmotania do mojej pomarańczki:P

Po pierwsze lift. Części zakupione od forumowicza. Motane w Jarcar w Józefowie.
LIFT.jpg

Po drugie tylny zaczep holowniczy. Tu było trochę zabawy. Chłopaki wzięli się na sposób i wstawili belkę odwrotnie i dospawali do niej mocowanie szekli. Nareszcie nie będę musiał nurkować w błoto by podczepić linę :thumbup:

 

ucho holownicze bez.jpg

ucho holownicze z.jpg

ucho montaz 1.jpg

 

 

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 12
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panzerpferd napisał:

Dziś ukończone zostały kolejne zmotania do mojej pomarańczki:P

Po pierwsze lift. Części zakupione od forumowicza. Motane w Jarcar w Józefowie.
LIFT.jpg

Po drugie tylny zaczep holowniczy. Tu było trochę zabawy. Chłopaki wzięli się na sposób i wstawili belkę odwrotnie i dospawali do niej mocowanie szekli. Nareszcie nie będę musiał nurkować w błoto by podczepić linę :thumbup:

 

ucho holownicze bez.jpg

ucho holownicze z.jpg

ucho montaz 1.jpg

 

 

Jakże bezpardonowo wyciachana dziura na tenże hak :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Infra napisał:

Jakże bezpardonowo wyciachana dziura na tenże hak :D

To na moje specjalnie życzenie. Wcześniej zrobili subtelniej, ale ucho od szekli mi się nie mieściło. Mógłbym tak jeździć jedynie z materiałową, ale ponieważ auto to nie kalesony i słabo wygląda z dyndającym troczkiem to poprosiłem o wyrzezanie dziury a'la Panzerpferd :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Panzerpferd napisał:

To na moje specjalnie życzenie. Wcześniej zrobili subtelniej, ale ucho od szekli mi się nie mieściło. Mógłbym tak jeździć jedynie z materiałową, ale ponieważ auto to nie kalesony i słabo wygląda z dyndającym troczkiem to poprosiłem o wyrzezanie dziury a'la Panzerpferd :biglol:

czekam, aż Panzerwagena chlastniesz jakimś raptorem i domontujesz wieżyczkę z działkiem zamiast szybera :D 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _akir_ napisał:

@Panzerpferd a jak ten zaczep do tej belki jest przymocowany ? bo po zdjeciu to tak licho wyglada

To była przymiarka. Pospawane jest jak kuter pełnomorski. Prędzej belka od podwozia odpadnie niz te spawy ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Panzerpferd napisał:

Dziś ukończone zostały kolejne zmotania do mojej pomarańczki:P

Po pierwsze lift. Części zakupione od forumowicza. Motane w Jarcar w Józefowie.
LIFT.jpg

Po drugie tylny zaczep holowniczy. Tu było trochę zabawy. Chłopaki wzięli się na sposób i wstawili belkę odwrotnie i dospawali do niej mocowanie szekli. Nareszcie nie będę musiał nurkować w błoto by podczepić linę :thumbup:

Zacniej, dostojniej autko wygląda. A i walory terenowe mocno w górę:)

Na jakiś Rajd się wybierasz czy jaaak:P

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Infra napisał:

W sumie jak się uda to coś zrobię dla mojego Subaraczka, bo będzie w kalendarzu :D Więc jak komuś się chce zagłosować na moją Świnkę, to będzie miło:

https://csusm.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_3r5LslLwcLsRRsx

zagłosowałem, ale WTF
image.png.70aacf5eba34a07588c3a74de5425a3c.png

 

za każdym razem jak widzę jak ktoś tak ustawia koła to mi się kojarzy jedno

 

Quickie Allcourt Sport Wheelchair - QUICKIE_ALLCOURT

  • Super! 1
  • Haha 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Infra napisał:

W sumie jak się uda to coś zrobię dla mojego Subaraczka, bo będzie w kalendarzu :D Więc jak komuś się chce zagłosować na moją Świnkę, to będzie miło:

https://csusm.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_3r5LslLwcLsRRsx

Poszło:)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...