Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, mattipk napisał:

We warsztacie wykonane OT Forka, wymieniona oliwa, filtry i szczęki hamulcowe. Forek dostał nowe amorki z przodu :) śmiga jak ta lala :D

O widzisz, też jestem przed takim dużym przeglądem, tylko do tego jeszcze dojdzie rozrząd z pompą, malowanie i piaskowanie ramy U, zacisków i bębnów :yahoo:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radek311989 napisał:

rozrząd z pompą, malowanie i piaskowanie ramy U, zacisków i bębnów :yahoo:

No u mnie rozrząd chyba też się powoli zbliża, może za następne 7tys. Na razie mechanior nic nie wspominał o tej konieczności ;-) co do bębnów i zacisków to gdzieś tu pokazywałem jak moja samoróbka w tym zakresie wyszła :biglol: moim zdaniem szału nie ma ale jakieś to małe urozmaiceniem :P

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tedimy99 napisał:

Ile proponujesz ?:) Pamiętaj tylko , że okres świąteczny już za nami podobnie jak okres prezentów.:mrgreen:

Na szczęście że już po tym okresie , teraz ceny wracają do normy i nie są zawyżone :mrgreen: dychę dam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oktan napisał:

Na szczęście że już po tym okresie , teraz ceny wracają do normy i nie są zawyżone :mrgreen: dychę dam :P

Całkiem dobra oferta ,zastanowię się :biglol:.... w sumie dobry interes sprzedać  za dychę..... a 3 dychy za wysyłkę.:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tedimy99 napisał:

Całkiem dobra oferta ,zastanowię się :biglol:.... w sumie dobry interes sprzedać  za dychę..... a 3 dychy za wysyłkę.:biglol:

No i dogadani:yahoo::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artman84 napisał:

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

Raczej tak, bo jeszcze będziemy czytać, że policja zatrzymała kolejnego "krętacza" :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radek311989 napisał:

Raczej tak, bo jeszcze będziemy czytać, że policja zatrzymała kolejnego "krętacza" :biglol:

Teraz to niektórzy będą kręcić biznes na podwyższaniu przebiegów do stanu faktycznego 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, harek napisał:

Odebrałem koła letnie po regeneracji felg. W sumie to malowane były dwa razy: za pierwszym razem były strasznie szare,  jakby użyto farby z czasów PRL-u do malowania metalu. Te są ładne, powinny troszkę zmienić wygląd forka :).

felgi reg.JPG

bardzo ładny kolorek! Jakiś kod/nazwa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artman84 napisał:

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

I radził bym jak najszybciej bo w razie kontroli będzie klops i raczej nie da rady się wytłumaczyć, no chyba że licznik wymieniony miał więcej km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artman84 napisał:

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

No dokładnie, wizyta w stacji diagnostycznej obowiązkowy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem trochę i pozbawiłem Subarynę przeciwmgielnych, które według mnie i tak nic nie dawały w mocnej mgle, która zdarza się dwa razy do roku.

W ich miejsce weszły bardzo ładnie LED-owe spoty... 

 

960203268_20200118_0946006836.thumb.jpg.bb83f97cc66a22240e02dd462fdcefe1.jpg

 

 

20200118_231446.thumb.jpg.b8e9892328f277967e30e040af2674e0.jpg

 

 

 

A tak to wygląda z kabiny...

 

światła mijania:

20200118_231529.thumb.jpg.3f39b8a87188d592db689c3d70e8ba2a.jpg

 

światła drogowe:

20200118_231532.thumb.jpg.1348559bf1ad7998d4323e717ac1ada8.jpg

 

mijania + LED-y:

20200118_231525.thumb.jpg.6977937ffce24273d02063fc3d0db714.jpg

 

drogowe + LED-y:

20200118_231535.thumb.jpg.440e16c06feb2eb4ce98f15aacc685bc.jpg

 

 

Myślę, że na naszych ciemnych, wąskich krajówkach przyda się dodatkowe oświetlenie, które lepiej sięga na boki, ale zobaczymy. Jak mi się znudzi, zawsze mogę wrócić do oryginału.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artman84 napisał:

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...

IMG_20200118_181933.jpg

 

Albo zmienic przebieg w nowym, żeby był faktyczny  ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Syn Adama napisał:

Myślę, że na naszych ciemnych, wąskich krajówkach przyda się dodatkowe oświetlenie, które lepiej sięga na boki, ale zobaczymy. Jak mi się znudzi, zawsze mogę wrócić do oryginału

Moim zdaniem wykracza to poza normy i przy pierwszej kontroli powinni zabrać ci dowód rejestracyjny. Poza tym jeśli byś kiedyś mnie mijał to poszly by gromne przekleństwa w twoją stronę...pamiętaj że przeciwmgielne mają kierunek świecenie bezpośrednio na wprost tzn świeca bezpośrednio na cały kierunek jazdy(nie są ograniczone przesłonami).. zatem twoimi światłami oslepiasz innych kierujących z przeciwka... Jakbyś jechał na światłach drogowych osadzonych nieco niżej...

Skoro twierdzisz że światel przeciwmgielnych używasz bardzo żadko to po co zmieniasz żarówki na mocniejsze...? Moz powinieneś rozważyć zmianę żarówek w głównych reflektorze albo regenerację odbłyśników...

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem licznik w imprezie. Teraz wiem ile mam paliwa w baku i jaka jest temperatura silnika. Tylko w świetle nowych przepisów chyba muszę odwiedzić stacje diagnostyczna i zgłosić zmianę przebiegu w związku z wymianą licznika...
IMG_20200118_181933.thumb.jpg.247752c3a94c34289fd8e0e6d0ab3fe7.jpg
Zamiast zmiany zegarów trzeba było przełożyć silniki od zepsutych wskaźników.
Przekładałem z angola wskaźnik poziomu paliwa i działa jak nowy.

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, mattipk said:

Moim zdaniem wykracza to poza normy i przy pierwszej kontroli powinni zabrać ci dowód rejestracyjny. Poza tym jeśli byś kiedyś mnie mijał to poszly by gromne przekleństwa w twoją stronę...pamiętaj że przeciwmgielne mają kierunek świecenie bezpośrednio na wprost tzn świeca bezpośrednio na cały kierunek jazdy(nie są ograniczone przesłonami).. zatem twoimi światłami oslepiasz innych kierujących z przeciwka... Jakbyś jechał na światłach drogowych osadzonych nieco niżej...

Skoro twierdzisz że światel przeciwmgielnych używasz bardzo żadko to po co zmieniasz żarówki na mocniejsze...? Moz powinieneś rozważyć zmianę żarówek w głównych reflektorze albo regenerację odbłyśników...

 

 

Nawet by mi przez myśl nie przeszło żeby mijać kogoś na tych światłach. 

Sorry, myślałem, że to dość... jasne. :biglol:

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Zamiast zmiany zegarów trzeba było przełożyć silniki od zepsutych wskaźników.
Przekładałem z angola wskaźnik poziomu paliwa i działa jak nowy.emoji41.png

Taptane Tapatalkiem
 

Myślałem żeby tak zrobić ale z obawy, że coś pójdzie nie tak i zostanę z dwoma zepsutymi licznikami odpuściłem temat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artman84 napisał:

Myślałem żeby tak zrobić ale z obawy, że coś pójdzie nie tak i zostanę z dwoma zepsutymi licznikami odpuściłem temat... 

I dobrze zrobiłeś. Nie warto robić samemu na siłę czegoś na czym się nie znamy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma dwóch zepsutych zegarów:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, radek311989 napisał:

I dobrze zrobiłeś. Nie warto robić samemu na siłę czegoś na czym się nie znamy, ale kto nie ryzykuje ten nie ma dwóch zepsutych zegarów:biglol:

Z czystej ciekawości domowego majsterkowicza :)staremu liczników i tak zrobię sekcje zwłok. Został on uszkodzony prawdopodobnie przez poprzedniego właściciela który zamontował na nim dodatkowe taczki indiglo żeby zmienić podświetlenie i od tego czasu przestały działać wskaźniki. (foto starego licznika). 

IMG_20200119_121639.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...