Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Bonless napisał:

Pomalowałem zimowe felgi :D

 

20200111_153321_1.thumb.jpg.4ff25f04247ce19da52ffc454adb3edb.jpg20200112_144140.thumb.jpg.2c6d0950e0131d0bdee3563f3e3fdace.jpg

Jednak brązowo złoty brokat nie pasował? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wczoraj , ale w końcu znalazłem trochę czasu aby umyć nawoskować i posprzątać Blobika.

Jedynie drażni mnie inny odcień na tylnej klapie po lakierowaniu. Lakiernik gdzieś popełnił błąd i trzeba będzie coś z tym zrobić.I telefon zmienić bo zdjęcia marne ;)

20200112_140537.thumb.jpg.9270a3c3169e52ff9e8367f05a9e348d.jpg20200112_144627.thumb.jpg.5fe599d1606194b26f2d46eb5b7372bd.jpg20200112_140603.thumb.jpg.4fab0991fa88e8a3d9eafa98f1a9775d.jpg20200112_144613.thumb.jpg.aa91640108ab4906ee7f36936ee02a75.jpg20200112_140625.thumb.jpg.c03ed65cf296913db8302acfc8e55526.jpg

Edytowane przez tedimy99
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tedimy99 napisał:

Jedynie drażni mnie inny odcień na tylnej klapie po lakierowaniu

Lakier dobierany po kodzie z tabliczki, czy komputerowo "z klapki wlewu paliwa"? 

Jak nabijałem puszkę spray, po kodzie z tabliczki lakier idealny, jak lakiernik dobrał komputerowo z klapki wlewu paliwa-lakier jaśniejszy, i to widać na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, yaroz napisał:

Lakier dobierany po kodzie z tabliczki, czy komputerowo "z klapki wlewu paliwa"? 

Jak nabijałem puszkę spray, po kodzie z tabliczki lakier idealny, jak lakiernik dobrał komputerowo z klapki wlewu paliwa-lakier jaśniejszy, i to widać na aucie.

Właśnie nie zapytałem, ale mają swoją mieszalnię. W innej mieszalni lakierów , gdzie podjechałem pani podeszła z wzornikami lakieru i przyłożyła do karoserii kartonik z 02C i pasował do całej karoserii tylko nie do klapy :biglol:. Powiedziała ,że problem może być nie w źle dobranym lakierze a w kolorze podkładu ,ponieważ baza 02C bardzo słabo kryje i potem takie efekty. Komu tu wierzyć? Tak czy siak klapa do poprawy choć samo lakierowanie jest perfekt, tylko ten inny odcień:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tedimy99 napisał:

Właśnie nie zapytałem, ale mają swoją mieszalnię. W innej mieszalni lakierów , gdzie podjechałem pani podeszła z wzornikami lakieru i przyłożyła do karoserii kartonik z 02C i pasował do całej karoserii tylko nie do klapy :biglol:. Powiedziała ,że problem może być nie w źle dobranym lakierze a w kolorze podkładu ,ponieważ baza 02C bardzo słabo kryje i potem takie efekty. Komu tu wierzyć? Tak czy siak klapa do poprawy choć samo lakierowanie jest perfekt, tylko ten inny odcień:(.

Cześć, podkład ma bardzo duże znaczenie, powinno się dawać jaki zaleca producent lakieru mieszanego (DuPont - 7 kolorów podkładów tzw VS, Standox - 3 kolory), jak będzie nie taki jak trzeba to albo krycie bardzo do kitu i trzeba więcej lakieru lub później kolor ciemniejszy/jaśniejszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aplam13 napisał:

Cześć, podkład ma bardzo duże znaczenie, powinno się dawać jaki zaleca producent lakieru mieszanego (DuPont - 7 kolorów podkładów tzw VS, Standox - 3 kolory), jak będzie nie taki jak trzeba to albo krycie bardzo do kitu i trzeba więcej lakieru lub później kolor ciemniejszy/jaśniejszy;)

No właśnie. A mam pytanie; matowiąc ten ,który jest obecnie ,czyli zbliżony do oryginału może zostać i stanowić właściwy pod 02C. Czy np. 02C wymaga ciemniejszego podkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecny  lakier nie trzeba kłaść podkładu, jest to doskonały "podkład "pod nowy lakier.Lakiernik powinien przed lakierowaniem zrobić natrysk próbny na blaszce kontrolnej.

Wtedy wiedziałby jaki ma lakier , czy dobry , za jasny , czy za ciemny.

Edytowane przez mio1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności daj mi chwilę zaraz zobaczę na bazach standox, ale ogólnie może zostać, wystarczy zmatowić i położyć nową warstwę, tylko musi dobrze pokryć, nie wykluczajmy również tego że lakier również sam w sobie może być zbyt jasny ale delikatną różnicę jest się w stanie zniwelować sposobem lakierowania (bardziej na mokro lub bardziej na sucho);)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg baz opracowanych przez Standox podkład powinien być zwykły szary pod ten kolor, podkreślam przy bazach standox!;)

lakier perłowy w częstych przypadkach słabo lubi kryć niestety, a tutaj perły jest sporo

 

@mio1 bardzo dobrze pisze, tylko mało komu się chce takie natryski próbne robić niestety:(

Edytowane przez aplam13
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w lakierni nie znają koloru , to niestety trzeba robić natryski próbne.Zwłaszcza przy lakierowaniu elementów poziomych, w lakierowaniu elementów pionowych niektóre niedoskonałości w odcieniu można "zgubić" poprzez lakierowanie elementów sąsiednich poprzez tzw cieniowanie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję . Lakier dobiorę chyba u tej pani co sprawdzałem i pasował z wzornika. Trzeba tylko lakiernika poszukać takiego ,któremu by się chciało to polakierować tak ,aby na błotniki nie wjeżdżać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tedimy99 napisał:

Dziękuję . Lakier dobiorę chyba u tej pani co sprawdzałem i pasował z wzornika. Trzeba tylko lakiernika poszukać takiego ,któremu by się chciało to polakierować tak ,aby na błotniki nie wjeżdżać ;)

A tak zapytam, nie chcesz błotników ruszać bo ori, czy tak po prostu?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mio1 napisał:

Nie ma potrzeby lakierowania błotników, trzeba dobrze dobrać lakier, jest to możliwe tylko trzeba poświęcić temu trochę czasu.

I mieć doświadczenie z takim lakierowaniem gdzie czasem trzeba

 

18 minut temu, aplam13 napisał:

wystarczy zmatowić i położyć nową warstwę, tylko musi dobrze pokryć, nie wykluczajmy również tego że lakier również sam w sobie może być zbyt jasny ale delikatną różnicę jest się w stanie zniwelować sposobem lakierowania (bardziej na mokro lub bardziej na sucho)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mio1 napisał:

Nie ma potrzeby lakierowania błotników, trzeba dobrze dobrać lakier, jest to możliwe tylko trzeba poświęcić temu trochę czasu.

Kolejna sprawa jest jeszcze taka, że zależy u jakiego "lakiernika" się wykonuje ową usługę. Moje skromne doświadczenie podpowiada mi, że lakiernik który maluje element za 350-450zl nigdy nie zrobi tego dobrze. 

Ja aktualnie noszę się z zamiarem polakierowania zderzaków przód tył, od obitych kamykow itp i chce to wykonać w Radomiu w Toyocie u Romanowskiego. Podobno super dobierają kolor, szkoleni lakiernicy, profesjonalne komory....koszt za dwa zderzaki jakieś 1.600zl brutto. Zobaczymy czy usługa będzie znacząco na lepszym poziomie. A może ktoś tam już coś lakierował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...