Jump to content
Sign in to follow this  
conrade

Czy można kręcić subaru do wysokich obrotów.

Recommended Posts

Posiadam subaru od niedawna. Poprzedni właścicel zastosował swap silnika z 1.8 do 22 od subaru legacy outback, wycinając również katalizator, zostawiając jedynie goły dolot i stosując wydech końcowy Ultera. Czy kręcenie, podczas przyspieszania tej jednostki napędowej do 5.000-6000 obrotów jest bezpieczna, czy może się odbić negatywnie na silniku i lepiej obchodzić się z nią delikatniej?? Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników.

Możesz śmiało kręcić do 6 tysięcy. To nie diesel :wink:

Właśnie o to mi chodziło. Bo wiadomo, że w samochodach takich jak np. Opel Astra 1.4 benzyna czy tym podobne, kręcenie do takich obrotów raczej szybko wykańcza jednostkę napędową. Chciałem wiedzieć jak jest w Subaru. Gdyż zauważyłem, że bardzo lubi on te obroty i bardzo fajnie się na nie wkręca, wydając przy tym piękny dźwięk jednostki boxer.

Właśnie o to mi chodziło. Bo wiadomo, że w samochodach takich jak np. Opel Astra 1.4 benzyna czy tym podobne, kręcenie do takich obrotów raczej szybko wykańcza jednostkę napędową.
Obroty 5-6tyś. w żadnym silniku benzynowym nie wykańczają silnika.

raczej szybko wykańcza jednostkę napędową.

coo to znaczy raczej szybko i dlaczego miało by niszczyć 'jednostkę' ?

Może jak uległa zniszczeniu to była słaba jednostka :twisted: Taka naturalna selekcja :twisted::twisted:

Pytanie czy jest sens kręcić wolnego ssaka do końca, to nie honda, że szczyt momentu obrotowego masz 250obr przed odcinką ;)

Chodzi o to, że wydaje mi się, że najlepiej przyspiesza jak zbienia się biegi 1-2-3 przy około 5.000

dobrze może ci się wydawać.

po to też zadałem pytanie:

Pytanie czy jest sens kręcić wolnego ssaka do końca, to nie honda, że szczyt momentu obrotowego masz 250obr przed odcinką ;)

pomuka prosie

Do końca nie jest kręcony bo odcięcie ma wydaje mi się, że przy 6600 obr. Nie wiem, gdzie jest maksymalny moment obrotowy w tym silniku. Tylko zauważyłem, że bardzo ładnie się wkręca na 5.000 i czy dłuższa jazda i zmiana biegów przy takich obrotach nie wpłynie negatywnie na jednostkę napędową.

dłuższa jazda i zmiana biegów przy takich obrotach nie wpłynie negatywnie na jednostkę napędową

dłuższa jazda na takich obrotach na pewno spowoduje wzrost ilości punktów we wszelkich programach lojalnościowych ze stacjach paliwowych, subarak jak nie był zabijany powinien przeżyć.

conrade, nic się nie stanie, ale jak będziesz z takimi obrotami jeździł np. dłużej po autostradzie, to sprawdzaj częściej poziom oleju.

niumen właśnie nawet ostatnio po przebyciu 900km dolałem około 75ml oleju. Najbardziej się obawiam tym cieknącym tylnym mostem, w mieście ciężko samemu sprawdzić poziom nie jadąc na warsztat. Ale pewnie niedługo będę się musiał wybrać zarówno z tym zawieszeniem jak i z tym cieknącym mostem.

po przebyciu 900km dolałem około 75ml oleju.

jakbyś dolał 750ml to by było coś ;)

wpadnij na spota, popatrzmy fachowymi oczkami wytkniemy błędy w sztuce...:)

A kiedy jest planowany jakiś spot blisko warszawy. Chętnie bym się wybrał, porozmawiał i może ktoś technicznie pomógłby co należy naprawić.

To krecac pod 8000rpm powinienem miec juz przerazenie w oczach, czy jeszcze nie? ;)

(dobra dobra, tylko zartuje... z tym przerazeniem oczywiscie :) - zreszta te 8000 to i tak w moment sie nakreca :))

dłuższa jazda i zmiana biegów przy takich obrotach nie wpłynie negatywnie na jednostkę napędową

dłuższa jazda na takich obrotach na pewno spowoduje wzrost ilości punktów we wszelkich programach lojalnościowych ze stacjach paliwowych, subarak jak nie był zabijany powinien przeżyć.

Dłuższa jazda na takich obrotach na wysokich biegach może też poskutkować wzrostem ilości punktów w programie lojalnościowym o wdzięcznej nazwie "POLICJA" :mrgreen:

To krecac pod 8000rpm powinienem miec juz przerazenie w oczach, czy jeszcze nie? ;)

Rka się tyle kręci?

Kręć do odcinki, na obrotach motór ma dopiero odpowiednie smarowanie.... :smile:

Rka się tyle kręci?

Seryjnie odcina przy okolo 8250 bodaj - przynajmiej wedlug obrotka.

Dłuższa jazda na takich obrotach na wysokich biegach może też poskutkować wzrostem ilości punktów w programie lojalnościowym o wdzięcznej nazwie "POLICJA" :mrgreen:

chyba że odcinasz na dwójce to możesz spokojnie jechać ;)

chyba że odcinasz na dwójce to możesz spokojnie jechać

zalezy w jakim samochodzie :mrgreen:

chyba że odcinasz na dwójce to możesz spokojnie jechać

zalezy w jakim samochodzie :mrgreen:

i na jakim ograniczeniu :D

80 / 40 to już parę punktów lojalnościowych :D

heh, w hondzie to od 6000obr dopiero jechać zaczyna:)