Skocz do zawartości

Jak umyć aby czarne było ładne i lśniące


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój forek to czarna perła. Mam karczera i odpływ więc sam go myję ale po myciu auto jest zawsze szare i matowe. Myślałem, że to wina szamponu więc próbowałem innych, bez efektu więc uznałem, że po prostu lakier zdechł i tyle. Ostatnio nie miałem czasu i oddałem go na mycie ręczne do niezłej myjni. Jak przyjechałem to nie mogłem uwierzyć, że to moje auto, faktyczne lśniąca czarna perła. Teraz kupiłem zonie stilo też czarna perła, lakier idealny. Po moim umyciu brzydki szary matowy po prostu tragedia więc to na pewno moja wina. Czy ktoś może coś doradzić jak umyć auto i co zrobić po umyciu aby było lśniące?

 

Mi się skończyły pomysły

 

mój std mycia,

1 karczer na ogólny brud

2 mycie miękką gąbka z szamponem

3 opłukanie szamponu karczerem

4 natrysk karczerem szamponu z woskiem (specjalny do karczera z przeznaczeniem do samochodów)

5 opłukanie,

 

potem auto wysycha i jest szare i brzydkie więc już nie myje bo wygląda jeszcze gorzej niż brudne. Co robię nie tak? może jakiś materiał nie teges?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch

 

Ja stosuje mleczko nabłyszczające firmy Boll.

Łatwo się nakłada i łatwo ściera (białą powłokę która zostaje po wyschnięciu mleczka).

Niestety żadne operacje typu gorący wosk i nabłyszczacz w płynie (rozpylany przez myjkę ) nie daje efektu zadowalającego.

 

Pzdr

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominac punkt 4, oplukac samochod woda z weza pod malym cisnieniem i od razu wysuszyc recznikiem z microfiber. Pozniej polozyc wosk w mleczku (raz na 2 miesiace). Wszystko robic w cieniu i najlepiej jak jest chlodno.

http://www.youtube.com/watch?v=uKdXPEQIMRY

http://www.youtube.com/watch?v=QHsVgHGlcg8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, lubię czarne auta i miałem ich już kilka - zawsze jeździłem na myjkę ciśnieniową gdzie była możliwość mycia wodą demineralizowaną (firma Carman) i nigdy nie było śladów po wysychającej wodzie - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, po pierwsze musisz dobre preparaty kupic, np. Meguiar's. Ja polecam Ci nastepujacą procedurę:

1. ogólne mycie myjką cisnieniową (takie na myjni samoobsługowej, czyli szampon, potem płukanie)

3. mycie ręczne szamponem za pomocą gąbki

3. spłukanie szamponu woda demineralizowaną

4. odstawienie samochodu w cień i wytarcie do sucha

5. zaaplikowanie mleczka polerskiego (raz na 2-3 miesiące)

6. zaaplikowanie wosku (raz na 1 miesiąc)

A efekt będzie taki, albo jeszcze lepszy:

84cf8c76ef07c0e3m.jpg

103ea12b08dd356em.jpg

708df219a21912f5m.jpg

ded8ff10d99577e2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ,

 

Twój wygląda tak jak ja swojego odbierałem

dzisiaj zamawiam szampon i mleczko

jeżeli nie będzie padać w weekend to się zabieram.

czym wycierasz? ircha czy coś innego?

 

Co do wody demineralizowanej to muszę sprawdzić ile moja myjka zużywa wody na min, ew pojadę na carman lub coś podobnego

 

Kurde jestem pod wrażeniem, jak byś mojego zobaczył to byś padł.

 

Dzięki koledzy, moje oba czarnuchy chyba wreszcie zaczną świecić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam gamę kosmetyków firmy www.meguiars.pl (mam już prawie cały komplet i jestem z nich bardzo zadowolony). Unikaj mycia auta środkami w myjniach automatycznych (to dosyć mocna chemia, która z czasem wpływa na zmatowienie lakieru- dodatkowo jeśli auto było wcześniej woskowane to zmywa tą ochronną warstwę). Ja postępuje tak:

- Zmywam kurz z karoserii strumieniem czystej wody

(jeśli felgi są bardziej przybrudzone używam specjalnego środka i też go spłukuję)

- Myję całe auto szamponem. Wlewam 2 nakrętki szamponu do wiaderka wody (używam destylowanej), spieniam "miksturę" :wink: i myję.

- Spłukuję szampon

- Wycieram auto do sucha ręczniczkami z mikrofibry

(co jakiś czas używam środków dodatkowych takich jak: glinka oczyszczająca, politura itp)

- Nakładam wosk na fragmenty karoserii kolistymi ruchami ("wax on, wax off" :wink:), czekam aż nieco podeschnie i ścieram mikrofibrą (nie należy woskować auta kiedy blachy są nagrzane/ stoi w słońcu)

 

Alternatywą jest odnowa i pielęgnacja lakieru jaką serwuje www.diamondbrite.pl. Wielu forumowiczów skorzystało już z ich usług i wszyscy byli zadowoleni. Niedawno widziałem Forka oaks'a po renowacji i świecił się jak... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wycenę w diamondbrite i już prawie jechałem ale sam doszedłem do tego, ze kolor to moja wina. Świeżo kupione Auto żony przed myciem wyglądało lepiej niż po myciu czyli szare i matowe więc stąd te pytania. Na pewno jest to problem z wodą bo w Gdyni jest mega twarda woda. Spróbuję z tą demineralizowaną. Makro mam po drodze :wink:

 

Mój lakier wygląda jak u 30 latka, koszmar

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam sprzedam za piwo najtanszy i najprostszy sposob "mojego szwagra" umyte auto, w bardzo latwy sposob przecieramy miekka sciereczka nawilzona... uwaga plynem do spryskiwaczy !!! plyn musi byc dobry np. Shell albo BP, przetarcie samochodu daje zdumiewajacy efekt, jest proste - nie tak zmudne jak wosk, no i tanie !

 

opcjonalnie mozna zrobic roztwor plynu z woda w proporcji 50/50 i uzywac atomizera a sciereczka scierac... tak wyglada efekt (zdjecia robione juz po przejechaniu 180km po myciu w trasie !!!):

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... ht=#749935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam sprzedam za piwo najtanszy i najprostszy sposob "mojego szwagra" umyte auto, w bardzo latwy sposob przecieramy miekka sciereczka nawilzona... uwaga plynem do spryskiwaczy !!! plyn musi byc dobry np. Shell albo BP, przetarcie samochodu daje zdumiewajacy efekt, jest proste - nie tak zmudne jak wosk, no i tanie !

 

To jest dobry sposób, fakt. Tylko Bunch, jak się nałoży po tym dobry wosk to się mniej brudzi samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam również polecam produkty Meguiar-a używam z bardzo dobrym efektem. Tylko co do mycia mam zastrzeżenie - zamiast gąbki kupcie sobie rękawiczkę z mikrofibry. zwróciliście uwagę ile piachu się zbiera w gąbce podczas mycia?? Dobrze jest też mieć mały kompresor z cienką końcówką aby wydmuchać pozostałości wody z uszczelek i tym podobnym zakamarkom.

U mnie postępowanie jest takie:

1. Spłukanie karcherem

2. Nałożenie aktywnej piany

3. Ponowne płukanie

4. Mycie ciepłą woda z dodatkiem szamponu

5. Płukanie

6. wycieranie irchą syntetyczna polecam vilede i diamondbrite

7. kompresor i wydmuchiwanie wody z szczelin

8. i najważniejsze :!: rozrobić sobie w atomizerze do spryskiwania roślin hydro wosk np ten

http://www.autokosmetyki.pl/rollex_wosk ... rers_id=19

nanieść delikatną mgiełkę i wytrzeć ręcznikiem z mikrofibry do sucha

Do tego przynajmniej raz w miesiącu nanoszę wosk - efekt wzrokowy super

Jeśli już zdecydujesz się na kosmetyki Meguiar-a to zdecydowanie nie polecam ściereczek na owady

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=284

Kompletna kicha z tymi ściereczkami - nic nie usuwają

Jeśli dawno nie czyściłeś powierzchni lakierniczej to polecam zakupić Benzyne ekstrakcyjna i gąbkę naturalną celem zmycia wszystkich substancji smolistych z samochodu, oczywiście zabieg rób w cieniu i po tym ponownie umyj samochód, tylko nie używaj agresywnych rozpuszczalników typu aceton, toluen, octan etylu czy denaturat wysuszają mocno powierzchnie lakierniczą a benzyna z racji swojej pozostawia tłusty nalot na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem na wiosnę ten problem polecam Megauirs 3 steps - rewelacja, o dziwo zrobione w kwietniu trzyma się rewelacyjnie do dziś, ale przed zimą napewno znów zastosuje 3 steps, poza tym niewiarygodnie łatwo się nakłada i poleruje. po myciu zawsze wycieram mikrofibrą. Do felg i na owady polecam środki Sonaxa - niezrównane, reszta przy nich to wywalone pieniądze a przetestowałem prawie wszystko z półek sklepowych, co ważne ten na owady nie musi być wycierany a jedynie spłukany wodą. nawet Meguiars na owady i felgi to kicha.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że bardzo ważną rzeczą jest, aby myć auto w cieniu i nie nagrzane na słońcu, bo na takim szampon wysycha błyskawicznie i robią się smugi.....

 

[ Dodano: Czw Sie 13, 2009 11:50 pm ]

Tak troszkę z innej beczki pytanko- używa ktoś z Was polerki mechanicznej? Zaczynam się za jakąś rozglądać (wolnoobrotowa, obroty mimośrodowe) możecie jakąś polecić w rozsądnej cenie?

 

kupiłem w OBI z dwieście i parę zyli polerkę, jakąś taniochę, ale z niemiec, nie madeinchina, z płynnym startem i płynną regulacją obrotów i jest oki. nie kupujcie kupy z mango za 5 dych z dwoma rączkami i puszystym miśkiem ze sztucznego futerka, tym można sobie najwyżej wypolerować laskę... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasch - mam 2 czarne auta - myje zawsze w cieniu - do spłukiwania stosuję albo wodę deminarlizowaną - kupuje butle - podlaczam do karchera i splyukuje albo - dodaje odrobiny plynu do nablyszczania stosowanego w zmywarkach do splukiwania - a potem szubciuytko sciagam wode taka gumowa sciagaczka - i ircha. Po myciu profilaktycznie nakladam jakies mleczko - jak mam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Megauirs 3 steps - rewelacja,

Też tego samego zestawu używam - upierdliwe i męczące bo trzy razy ta sama robota ale daje radę :wink: . I tu również stosuje ręcznik z mikrofibry

 

robie dokladnie tak samo... ich produkty, no a pozniej efekty, sa niesamowite, zwlaszcza na czarnym :shock:

 

wiec rowniez polecam meguiaris, czy jak to sie tam pisze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...