Skocz do zawartości

Jak przekonać nieświadomego?


Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat nosi się z zakupem Nissana Murano, jak go przekonać do zmiany decyzji na samochód jedynie słusznej marki :D , a mienowicie 2,5 XT.

Tłumacze mu, że to najlepsze auto w tym segmencie na zwykłe drogi, ale zbyt mocno porównuje je do mojego GT, które mu nie leży pod wieloma względami.

Chciałbym, żeby się przekonał osobiście, ale jest problem, on mieszka w Katowicach, a tm mają do testów jedynie 2.0 XL i nie chce, żeby się zraził. Jest wprawdzie szansa, że na początku kwietnia mnie odwiedzi i ujeździmy 2.5 z gdańskiego salonu.

Jakich jeszcze użyć argumentów, nieukrywam że chciałbym mieć to auto w rodzinie, póki nie spoważnieje :twisted: i sam sobie go kupie po przygoodzie z imprezami. Ale to jeszcze troche potrwa... jeszcze STI przede mną :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi sie przejechac :) Albo nich odwiedzi to forum :) poczyta to zrozumie :D Murano pod wzgledem stylistycznym jest lepsze, ale w sumie to ciezko porownac te auta... Ale wiadomo ze ogolnie to Forester lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co prezentuje twój Brat. Jak jest bezpłciowym obywatelem,

który chce płacić za auto które ładnie wygląda i dużo pali i za tydzień pół miasta będzie mieć takie same,

to nawet przejażdżka Foresterem 2,5 XT nie pomorze.

Forestera 2,5 XT trzeba zrozumieć i mieć w sobie to coś, ze by pojąć tamto coś które tkwi w tym aucie.

Dużo Francuzi włożyli wysiłku, aby w tej cenie tak ładnie opakować coś,

co jest nijakie jak wszystkie ich auta… może się mylę, ale nie sadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety mój Brat lubi się trochę polansować :? , stąd chęć zakupu Murano, ale chcę w nim odbudować pasje, której kiedyś mu nie brakowało. Będzie ciężko.

Nie wiecie, czy w Krakowie jest dostępny 2.5 XT, jak by był to się przejedzie te 70 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki; niestety ten w Bielsku Białej został sprzedany.

Przejechał się 2.0 bez turbiny i niestety nie zrobił na nim wrażenia. Przed tym dostał na 1.5 godz Land Cruuisera i jest zaczarowany. Jeździł dzisiaj jeszcze Outlanderem, Kią Sorento, Patrolem, a jutro jest umówiony na jazdę Pajero. Wniklwie przejżał rynek i niestety Forester nie wypadł różowo, przeszkadzało mu, że jest zbyt ciasny. Jakby się przejechał 2.5XT to może nie zwróciłby na to uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki; niestety ten w Bielsku Białej został sprzedany.

Przejechał się 2.0 bez turbiny i niestety nie zrobił na nim wrażenia. Przed tym dostał na 1.5 godz Land Cruuisera i jest zaczarowany. Jeździł dzisiaj jeszcze Outlanderem, Kią Sorento, Patrolem, a jutro jest umówiony na jazdę Pajero. Wniklwie przejżał rynek i niestety Forester nie wypadł różowo, przeszkadzało mu, że jest zbyt ciasny. Jakby się przejechał 2.5XT to może nie zwróciłby na to uwagi :D

 

Hmm to straciłes szanse wsadzająć go do zwykłego Forestera.....

To było najgorsze rozwiązanie z możliwych..... biorąc pod uwage ile ma na to funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głównym atutem Forysia jest jego cichociemność, Murano to typowy lansowóz, ładny ale never4me.... a te duże terenówki to się nadają tylko albo w prawdziwy teren albo do ciągania dużych przyczep, jak się tego nie robi to po co, no chyba, że ktoś lubi wozić duzo powietrza w środku. W trasie się tym nie da wyprzedzić, przy większej prędkości wyje i głośne do przesady, elastyczność jako taka tylko w przypadku ogromnych silników, przechyla się w zakrętach i nawet specjalnie bezpieczne nie są mimo gabarytów. Znajomy zachorował na czarnego Patrola,kupił, raz pojechał w ramach pracy do Niemiec i jego uwielbienie dla auta znacznie spadło, sprzedał później i temat umarł....a nie chciał słuchać. No i moje spostrzeżenie statystyczne: dużymi terenówkami w większości jeżdrzą kobiety w wieku ok 40lat i to głównie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Mojej żonie też bardzo się podobało Murano.

Do rzeczy - Forester 2.5 jest dzisiaj rejestrowany w Krakowie.

Zapraszam :) (choć dotarty będzie dopiero po 10.04 - czyli będzie powyżej jakichs 5.000 km).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, jeszcze nic straconego. Nie zgadniecie co mu się najbardziej podoba w foresterze...cena. Forester jest tańszy nawet od Koreańców. Jutro ma jechać do Bielska zobaczyć 2.0XT, zawsze to krok do przodu :D

A do Krakowa... dziękuje za zaproszenie, ale 2.5XT na dotarciu do 4 tys. obrotów, tej męczarni by nikt nie zniósł :twisted: , chyba żeby był chociaż 2.0XT.

Sprawa jest dosyć pilna, ponieważ na dniach kończy mu się leasing i dosyć późno się obudził :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester ma się nijak do Murano. Jak taka rozbieżność jest OK to może kupi S2000? :twisted:

Osobiście jakbym patrzył na auto typu Murano (zakładam, że wersja AWD) to raczej bym się przerzucił na Hondę Pilota lub Acurę MDX ale nie wiem czy takowe macie w PL. Forester to mała pipka w porównaniu do tych aut. Jak chce coś dużego i z klasą to w ofercie Subaru ledwo się załapują Legacy i Outbacki (ledwo ze względu na rozmiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechał Toyotą Land Cruiser to juz go nic do Forysia nie wsadzi Forester jest poprostu mały nawet RAW4 jest wieksze a jak juz ma tak dużo kasy to moze Land Rover ?? wybór należy do niego ale tego Nissana bym nie wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem oboma i są bardzo porównywalne wielkościowo(oczywiście RAV4 pięciodrzwiowa) ale Foryś rules jako pojazd o wiele bardziej uniwersalny i dla mnie bardziej ludzki(znaczy z duszą-można sobie to rozumieć jak się chce). Lekko wieksza w tej klasie jest CRV a sporo większy Santa Fe. No a porównywanie Forysia do Murano czy Landa jest oczywiście bez sensu. Jeśli ktoś chce mieć pojazd "sportowo-terenowy" i nie zależy mu na ogromnych gabarytach czy wyzywającym dizajnie(tzn. lanserskim) to wybór jest prosty -2,5XT(no i ma kaskę na paliwo hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.5 jest dzisiaj rejestrowany w Krakowie

zgadnijcie jaki kolor :twisted: jest po prostu śliczny :) a jak się dotrze... :twisted:

 

Czyżby to był ten, ilustrujący materiał w kwietniowym Auto Moto i Sport (tamten co prawda wygląda na już zarejestrowanego)? Noooo, ładnie to wygląda na obrazku, dużo lepiej niż "stara" czerwień Subaru... Ciekawe, jak na żywo...?

 

A co do tekstu w AMiS... Czy Dyrekcja coś dosypała redaktorowi Maznasowi do słynnej SIP-owskiej kawy...? :wink: :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja delikatna uwaga w kwestii "przekonywania nieuświadomionych" - może nic na siłe po prostu? Jedni "czują" Subaru, inni nie... Ich sprawa. Można za pomocą róznych technik człowiekowi wszystko wmówić, tylko po co!?

Po to, żeby za kilka miesięcy mieli do nas pretensje - bo jednak TEN samochód nie do końca odpowiada ich oczekiwaniom? A na groma mi taki kłopot...

Moim zdaniem, owszem, można "nieuświadomionemu" powiedzieć, że jest coś takiego jak Subaru. Ewentualnie wytłumaczyć, czym to się je i do czego służy. I chwatit. Reszta w rękach delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...