Skocz do zawartości

lodowiec HINTERTUX w sierpniu - był ktoś?


AllRad

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł wpadł mi do głowy w tym samym momencie co założyłem wątek. Widzę, że zboczonych na punkcie nart w środku lata nie brakuje :mrgreen:

Łącznie z Tilki vel Parapetówą (sam mam i parapet i narty)

 

Moja wizja wyjazdu:

 

3 dni poświęcamy na narty w godzinach 8.00 do max 12.00

od 12.00 opalanie na wysokości 3000 m n.p.m. :) + z zimnym Paulanerem w dłoni :)

14.00 - 16.00 Mittagspause w dolinie

17.00 - 20.00 rowerek lub basen

22.00 cisza nocna

7.00 śniadanie

7.30 wyjazd na narty

+ 2 dni na dojazd - po 12 godzin samochodem

lub samolot 1 dzień

 

Koszta Skipassu 91 euro za 3 dni (cennik letni) za 1 osobę dorosłą

Nocleg - około 25 - 30 euro za osobę za 1 dobę ze śniadaniem

+ benzyna do Subaru

 

Według moich obliczeń murowany koszt to 1100 zł (skipass, nocleg ze śniadaniem)

+ wurst na obiado / kolacje

+ piwo

+ benzyna

ale to już według indywidualnego zapotrzebowania / pytanie za ile kto może lub musi zjeść i wypić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa stoki ? chodzi mi o klase trudnosci ?

 

Na Tux - sie nie byłem, ale stopień trudności podobno taki sam jak na lodowcu Stubai czyli trasy Czarno - Czerwone.

Gdyby było Niebiesko to bym tam w ogóle nie jechał. Dreszczyk emocji musi być...

 

Tux i Stubai to lodowce austriackie dla osób wymagających.

 

Hintertux (1500 - 3250 m n.p.m): To jedyny lodowiec w Austrii, na którym można jeździć przez cały rok.

 

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stac ... =opis_zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge cos dodac z doświadczenia: pytanie jak towarzyszka jeździ ? jesli w ogole nie jeździ to może być dla niej zbyt duzy hardcore, i mozna jej "obrzydzić" zabawę na śniegu na lata, wszystko jednak zalezy od nastawienia, bo w sumie tux jest ok (zimą przewaga tras łatwych i średniołatwych), z tym że latem przy większości tras zamkniętych moze sie zdarzyc ze np niektore zjazdy będa wąskie i muldziaste, ponadto towarzyszka powina wziąć pod uwagę, że ok 12 zrobi sie duża kasza sniegowa (idealne dla desek :mrgreen: ) więc jakby nie były przygotowane trasy jazda będzie dośc ciężka dla niewprawnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.00 cisza nocna
to nie jadę :razz:
jakie sa stoki ? chodzi mi o klase trudnosci ?
Piotr ja po operacji kolana pojechałem i nie miałem zbytnio problemu, głównie jeździłem na tych powyżej stacji na 2660m, choć ja do końca normalny nie jestem więc może lepiej się mną nie sugerować :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja po operacji kolana pojechałem i nie miałem zbytnio problemu, głównie jeździłem na tych powyżej stacji na 2660m, choć ja do końca normalny nie jestem więc może lepiej się mną nie sugerować

 

Pozwolisz, ze Toba sie nie bede sugerowal :)

 

no wlasnie to mnie martwi. Ja tam kaszy tez nie lubie, ale czekac kilka miesiecy, zeby znowu wsiasc na deske...

No i ten fun, jak z calym majdanem pozniej do Toskanii :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze Toba sie nie bede sugerowal :)

pozwolę :wink: Choć może to że była ze mną osoba która z deską miała do czynienia 2 sezon, (po jakieś 10 dni) i też dała radę. Choć może tym też nie należy się sugerować bo uczona była przeze mnie, a nauka w moim wykonaniu jest głównie na czerwonych trasach :mrgreen:
no wlasnie to mnie martwi. Ja tam kaszy tez nie lubie, ale czekac kilka miesiecy, zeby znowu wsiasc na deske...
ja zawsze mówię że lepszy ch.. śnieg niż żaden, a fajny będę miał w zimie, więc skoro mogę mieć jeszcze jakiś w lecie czemu rezygnować :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze mówię że lepszy ch.. śnieg niż żaden, a fajny będę miał w zimie, więc skoro mogę mieć jeszcze jakiś w lecie czemu rezygnować

 

Radek, a propos, jak spadnie snieg, usypiemy w kiekrzu gorke na boisku sokola i potrenujemy troche jibbing ? samemu mi glupio :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, a propos, jak spadnie snieg, usypiemy w kiekrzu gorke na boisku sokola i potrenujemy troche jibbing ? samemu mi glupio :>
hehe, wiesz jak moja noga da radę, bo póki co znów mam rozwaloną to z przyjemnością, a jeśli nie dałbym rady to z pewnością bym Ci towarzyszył, żeby nie tylko na Ciebie patrzyli jak na głupka :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić listę chętnych do wyjazdu:

 

proponowany termin wyjazdu 24 sierpień - powrót 28 sierpień

(jestem elastyczny, byle by nie wcześniej jak 18.08)

 

 

1. AllRad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...