Skocz do zawartości

Gasnący silnik OUTBACK Diesel


pawel150

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użykownikiem OBK 2,0D.

Z przykrościa stwierdzam, że opisywane przez paweł 150 przypadłości stwierdziłem w uzytkowanym przeze mnie samochodzie.

A czy ktos zaobserwowal takie cos w innym modelu niz outback???

U mnie objaw nie powrocil (zreszta bylo to nieco inne zjawisko). I w ogole auto jakos lepiej jezdzi od kiedy zmienilem stacje benzynowa :razz:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ze wzgledu na urlopy jakiejs odpowiedzi z DT oczekujemy w przyszlym tygodniu a konkretnie co powinno obroty utrzymac na odpowiedniej wysokości.To pierwszy taki przypadek ale jakos damy radę... :wink:

AK

 

Mam nadzieję, że w przyszły tygodniu sprawa zostanie załatwiona

 

A czy to sprawa softu to trochę wątpię, bo dlaczego samochód nie gasł od nowości przez ok. 17 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jako świeży forumowicz ( stały czytelnik ) i posiadacz już trzeciego Subaru dołączę się do tematu

Identyczny problem dotyka moje Legacy 08', przebieg licznikowy ok. 78 tys ( 40 tys. km. nowy silnik :lol: )

Gaśnie i nikt nie zna przyczyny :evil:

Trzy wizyty w "Autocomplexie" w Nowym Sączu nie wniosły nic do rozwiązania mojego problemu - upgrade softu itp.....

Tankowanie - znane marki.

 

Dodam jeszcze że problem staje się mniej "bezpieczny" gdy pojazd gaśnie w nocy.

Robi się chwilowo przynajmniej "czarną plamą" :neutral:

 

Moje spostrzeżenie - podobne jak w Szanownych przedmówców, ponadto dodam że u mnie problem występuje w podwyższonych temp. powietrza ( powyżej 25 C ) + działająca klima.

Z niecierpliwością dołączam więc do listy oczekujących na rozwiązanie problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że problem staje się mniej "bezpieczny" gdy pojazd gaśnie w nocy.

Robi się chwilowo przynajmniej "czarną plamą" :neutral:

 

 

chcesz powiedzieć, że razem z silnikiem gasną światła ? przecież one są zasilane wówczas przez aku. :idea: :?:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć, że razem z silnikiem gasną światła ? przecież one są zasilane wówczas przez aku. :idea: :?:

 

Przecież w każdym Subaru światła gasną/zapalają się razem z silnikiem.

 

jesteś pewień ?

w każdym razie w mojej imprezie i obk zapalają się w momencie przełączenia kluczyk na położenie zapłon i przygasają w momencie rozruchu.

 

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 9:54 am ]

chcesz powiedzieć, że razem z silnikiem gasną światła ? przecież one są zasilane wówczas przez aku. :idea: :?: pzdr

 

Xenony gasną.

A ponadto przy próbie uruchomienia chwilowo "przygasa" wszystko.

 

przygasanie w momencie pracy rozrusznika to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś tak dobry i podałnazwę owego czujnika/zaworu, bo za jakieś 2 tygodnie jadę na przegląd do Subaru Kocar, a ponieważ u mnie występuje dokładnie taka sama dolegliwość - chciałbym być przygotowany. Nie chciałbym, żeby tylko przyjęto moją informację jak to często robią, czyli - proszę zmienić styl jazdy, to nie będzie Panu silnik gasł:). Lub jeszcze lepiej - proszę redukować do jedynki, to nie zgaśnie:). Już dwa razy zgasł mi na luzie, kiedy postanowiłem, że nie będę kontynuował ekologicznej jazdy z hamowaniem silnikiem. I też zgasł. Boję się zwyczajnie zignorowania problemu i zrzucania wszystkiego na styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewień ?

w każdym razie w mojej imprezie i obk zapalają się w momencie przełączenia kluczyk na położenie zapłon i przygasają w momencie rozruchu.

 

 

 

Aaaa, no faktycznie - w zapłonie się zapalają... Mój błąd.

 

w aktualniej gamie modelowej, światła zapalają się z chwilą włożenia kluczyka do stacyjki :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sytuacja nie rozwija się najlepiej.

W zeszłym tygodniu okazało się, że czujnika nie ma w całej europie i będzie trzeba czekać na niego miesiąc.

Ale dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Koper, przetestowałem moje auto z używanym czujnikiem wymontowanym z p. Andrzeja samochodu.

Muszę z przykrością stwierdzić, że silnik nadal gaśnie. A testowałem go przez ponad 150km. Więc to nie ten czujnik.

W końcu już nie mam siły z moim outbackiem, został wczoraj u Pana Andrzeja Koper i czeka na rozwiązanie ze SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nie rozwija się najlepiej.

W zeszłym tygodniu okazało się, że czujnika nie ma w całej europie i będzie trzeba czekać na niego miesiąc.

Ale dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Koper, przetestowałem moje auto z używanym czujnikiem wymontowanym z p. Andrzeja samochodu.

Muszę z przykrością stwierdzić, że silnik nadal gaśnie. A testowałem go przez ponad 150km. Więc to nie ten czujnik.

W końcu już nie mam siły z moim outbackiem, został wczoraj u Pana Andrzeja Koper i czeka na rozwiązanie ze SIP.

 

może Ci wymienią na nowy ? ilość napraw jest prawnie uwarunkowana a takie zachowanie stanowi zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzyło się że przy ruszaniu kilka razy gasł (objaw braku mocy) - żadna kontrolka się nie świeciła - po tygodniu dopiero zapaliły sie vscd+engine czyli awaria EGR. Szczęśliwie wymiana całkowicie usunęła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odebrałem samochód z serwisu od Pana Andrzeja Kopera

Serwis poradził sobie z problemem. Dziękuję i gratulacje.

Wymieniono sprężarkę klimatyzacji.

Wiem, że diagnostyka nie była łatwa, ale w sumie samochód stał w serwisie prawie 3 tyg. i pewnie by jeszcze stał gdyby nie "pozytywne" podejście Pana Andrzeja.

 

A tak na marginesie, dowiedziałem się jak skuteczny jest monitoring samochodów gdy we wstecznym lusterku zobaczyłem goniący mnie radiowóz po tym jak włączył mi się alarm.

 

I jeszcze jedno

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... nesem.html

Ocena pomocy ze strony Importera dla Dealera wyszła bardzo kiepsko.

Czy to też ocena pomocy technicznej :?: :shock:

Bo jak tak to się trochę martwię i nie dziwię , że mój samochód stał w serwisie prawie 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie technicznie co ma do tego sprężarka.

Jednak logika usterki wskazuje - przynajmniej w moim przypadku, że dochodzi do niej zawsze przy włączonej klimie.

Czekam(y) :wink: zatem na pełniejszy opis i uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...