Skocz do zawartości

poliuretan zawieszenie gt


adamsa

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba też pamiętać, że KASIAiMIŚ pisząc "na raz wymieniliśmy wszystko" mieli zapewne na myśli także inne gumy, których nie ma w zestawach z StrongFlex - takich jak np.: mocowanie drążka kierowniczego, poduszki pod silnik i skrzynię, pod taką belkę w tyłu :roll: , na której chyba opiera się wał i dyfer i poduchy samego dyfra w sankacg... , a któremają również istotny wpływ na komfort jazdy.

 

tak wymieniliśmy dosłownie wszystko + grubsze stabilizatory, łączniki + agx, eibach + różne rozpórki itd. nie została ani jedna gumka z fabryki.

na równym jest po prostu mega ale jak są dziury.... to serce płacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKKI, zalozyles juz do antyka laczniki stabilizatora? Orientujesz sie jaki to bedzie nr produktu w strong-flex? Musze zmienic przod, ale moze warto i tyl?

łączniki zmieniałem, ale póki co z przodu mam serie, niedługo i tak się sypnie i założę coś konkretnego...

,a z tyłu mam mocne stalowe łączniki na twardych gumach.

 

moim zdaniem nie ma sensu zakładać twardych gum z S-F do seryjnego łącznika, bo ten może pęknąć :roll: trzeba od razu kupić mocny łącznik na dobrych gumach, no chyba że można kupić dobry łącznik z rozwalonymi gumami i w niego włożyć gumy z S-F :mrgreen: :wink:

 

...

no i chyba u mnie wylądują czerwone :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że gumki mi poparciały, chcę/muszę wymienić " tuleje wahaczy tylnych wzdłużnych", w sumie 4 gumki.

 

OEM Subaru: 4 * ok.90 pln = 360 pln

Strong-Flex czerwone: ok. 2 * 71 + 2 * 46 = 232 pln

PowerFlex w 4t : 180 + 155 = 335 pln

 

albo coś źle zestawiam i rozszyfrowuję kody części, albo powerflex jest tańszy niż OEM Subaru. Zastanawiam się, jaką przewagę ma OEM nad Powerflex'em. Nie ukrywam, że z chęcią bym kupił powerflex, bo jest twardszy i ma dobrą opinię, tylko.... no właśnie, tylko co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma sensu zakładać twardych gum z S-F do seryjnego łącznika, bo ten może pęknąć trzeba od razu kupić mocny łącznik na dobrych gumach, no chyba że można kupić dobry łącznik z rozwalonymi gumami i w niego włożyć gumy z S-F

OKI, polecasz cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma sensu zakładać twardych gum z S-F do seryjnego łącznika, bo ten może pęknąć trzeba od razu kupić mocny łącznik na dobrych gumach, no chyba że można kupić dobry łącznik z rozwalonymi gumami i w niego włożyć gumy z S-F

OKI, polecasz cos?

Tak, coś after marketowego, konkretniej nie mogę, bo Pan Rogalski mnie ochrzani :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że gumki mi poparciały, chcę/muszę wymienić " tuleje wahaczy tylnych wzdłużnych", w sumie 4 gumki.

 

OEM Subaru: 4 * ok.90 pln = 360 pln

Strong-Flex czerwone: ok. 2 * 71 + 2 * 46 = 232 pln

PowerFlex w 4t : 180 + 155 = 335 pln

 

albo coś źle zestawiam i rozszyfrowuję kody części, albo powerflex jest tańszy niż OEM Subaru. Zastanawiam się, jaką przewagę ma OEM nad Powerflex'em. Nie ukrywam, że z chęcią bym kupił powerflex, bo jest twardszy i ma dobrą opinię, tylko.... no właśnie, tylko co? :)

 

ale w tych wahaczach jest 8gumek ??

a co do cen to tak jest jak piszesz oem jest dość drogi, pytanie tylko czy nie będzie lepszy na dłuższą mete??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś źle zestawiam i rozszyfrowuję kody części, albo powerflex jest tańszy niż OEM Subaru. Zastanawiam się, jaką przewagę ma OEM nad Powerflex'em. Nie ukrywam, że z chęcią bym kupił powerflex, bo jest twardszy i ma dobrą opinię, tylko.... no właśnie, tylko co? :)

_________________

 

zdecydowanie najlepsze są Nkowe , różowe STI , z tego co pamietam to pasują do GT-ka od STI , mogę jutro sprawdzić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tych wahaczach jest 8gumek ??

a co do cen to tak jest jak piszesz oem jest dość drogi, pytanie tylko czy nie będzie lepszy na dłuższą mete??

 

8? z tego co dopatruję się na opposedforces to:

przednie tuleje wahacza wzdłużnego x 2 (lewy i prawy wahacz) 20271AA040

tylne tuleje wahacza wzdłużnego x 2 (l i p) 20271AA010

Czyli 4 gumki.

 

zdecydowanie najlepsze są Nkowe , różowe STI , z tego co pamietam to pasują do GT-ka od STI , mogę jutro sprawdzić

 

Bardzo poproszę, najchętniej z ceną na PW :cool:

Części jak wyżej :roll: + może gumy mocowania tylnego stabilizatora w GT (20mm?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poproszę, najchętniej z ceną na PW :cool:

 

kup sobie tu :arrow: http://www.sklep.subaru.pl/tuleja-sti-c ... d-258.aspx Teraz mają mega cene bo wyprzedaż , ja tez mam ale drożej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, którą tuleję masz wybitą? Przy mocowaniu wahacza do nadwozia?

 

Tuleje wahaczy wzdłużnych, w sumie nie zwróciłem uwagi, czy przednie czy tylne, jak mechanior sprawdzał :roll: :oops: .

Widziałem tylko, że są sparciałe, popękane, i prawdopodobnie to stuka na poprzecznych uskokach jak np. leżący policjanci.

 

W takiej cenie wezmę i przednie i tylne sti :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tych wahaczach jest 8gumek ??

a co do cen to tak jest jak piszesz oem jest dość drogi, pytanie tylko czy nie będzie lepszy na dłuższą mete??

 

8? z tego co dopatruję się na opposedforces to:

przednie tuleje wahacza wzdłużnego x 2 (lewy i prawy wahacz) 20271AA040

tylne tuleje wahacza wzdłużnego x 2 (l i p) 20271AA010

Czyli 4 gumki.

 

dobra, pomyliło mi sie sorry :oops: myślałem o poprzecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tych wahaczach jest 8gumek ??

a co do cen to tak jest jak piszesz oem jest dość drogi, pytanie tylko czy nie będzie lepszy na dłuższą mete??

 

8? z tego co dopatruję się na opposedforces to:

przednie tuleje wahacza wzdłużnego x 2 (lewy i prawy wahacz) 20271AA040

tylne tuleje wahacza wzdłużnego x 2 (l i p) 20271AA010

Czyli 4 gumki.

 

dobra, pomyliło mi sie sorry :oops: myślałem o poprzecznych.

 

Spoko, ja dopiero rozgryzam temat, każda uwaga i zwrócenie uwagi jest cenne ;)

A w tych poprzecznych wahaczach też są różne gumki, ale można je rozszyfrować własnie dzięki opposedforces... polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, zrobiłem sobie porównanie. Może ktoś jest leniwy i go nie zrobił więc skorzysta ;P

 

Zestaw StrongFlex na tył do GT kosztuje 563 (żółty) lub 624 zł (czerwony). Składa się on z 18 elementów.

Dzięki Carfitowi zanabyłem w SIP w promocyjnej pasztetowej cenie analogiczny 12-częściowy zestaw oryginalny Subaru STi za 340 zł (w tym koszty przesyłki). Brakuje tulejek łączników stabilizatorów (4 szt., których nie potrzebuję) i mocowań staba (2 szt., których też nie potrzebuję).

 

Jakbym mógł, dałbym Carfitowi pomuka za namiar na promocję w SIP.

 

Porównałem też zestaw na przód. 10 elementowy zestaw StrongFlex kosztuje 314 / 346 pln (zależy od koloru). Podobny 10 elementowy zestaw Powerflex/Whiteline dostępny w jednym ze sklepów internetowych kosztuje 1252 zł, z tym, że zamiast gumek ma się całe łączniki stabilizatora, regulowane. Różnica w cenie tym razem zasadnicza, a w jakości ? nie wiem, pewnie wolałbym nabyć pwrflx/whtlne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
kup sobie tu http://www.sklep.subaru.p...-53-id-258.aspx Teraz mają mega cene bo wyprzedaż , ja tez mam ale drożej

 

może mi ktoś napisać jaki jest kod tuleji tylnej wahacza przedniego? Czy te promocyjne tuleje do sti będą na pewno pasowały do GT?

z góry dziękuję za odpowiedź.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie tu http://www.sklep.subaru.p...-53-id-258.aspx Teraz mają mega cene bo wyprzedaż , ja tez mam ale drożej

 

może mi ktoś napisać jaki jest kod tuleji tylnej wahacza przedniego? Czy te promocyjne tuleje do sti będą na pewno pasowały do GT?

z góry dziękuję za odpowiedź.

pozdr.

 

Nie znam numerów na pamięć i nie umiem Ci powiedzieć konkretnie, bo sam posługuję się w tym celu google, opposedforces i innymi serwisami. Niestety opisy na sklepie subaru są bardzo lakoniczne ale podają numery seryjne np. wpisz w google np:

ST201744S000

 

i wyskoczy Ci np z nie-ASO, czy innego serwisu:

Tuleje tylnej belki Impreza STI

 

Podobnie zrób z innymi dostępnymi na stronie SIP i dowiesz się, co jest co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...