Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - coś dziwnego.


golum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Minęło trochę czasu i:

1. Najpierw wymieniłem płyn w sprzęgle, trochę pomogło, ale po pewnym czasie znów się zaczęło zawieszać

2. Zmieniłem mechanika, kolejny zdjął skrzynie, sprawdził docisk, tarczę i wymienił łożysko, bo było głośne. Teraz jest połowiczna poprawa, tzn w sprzęgle znów po dłuższym staniu w korku pojawia się skok jałowy na kilka cm (czyli pedał jest wyraźnie miękki na początku), ale po pól godziny parkingu wraca do normy (wcześnij kilka godzin). Sugeruje to, że łożysko było jedną s przyczyn takiego stanu, ale problem nie jest rozwiązany do końca.

3. Mechanik mówi, że sprawdził wysprzęglik, wycieki, docisk, wszystko działa jak należy. Jedyne co sugeruje, to że mi się płyn gotuje, ale czy to możliwe? Jaka może być przyczyna, słaby płyn, a może pompa? Ktoś rozwiązał ten problem w 100%, bo już mnie to zaczyna wkurzać. Wymieniać coś w ciemno? HELP!

 

-- 24 lip 2010, o 15:55 --

 

Rozwiązanie zagadki - wysprzęglik, który się zacinał. Co ciekawe, działo się to tylko, jak było gorąco, dlatego w zimę albo z rana problem prawie nie występował i dlatego za pierwszym razem mechanik stwierdził, że jest OK. Teraz mam wysprzęglik od WRX, sprzęgło chodzi lżej i nic się nie zacina! :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...