Skocz do zawartości

Zakup Legacy


benzephyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako że powiększyła mi się rodzina, a wożenie dzidziusia w samochodzie 3 drzwiowym to istna męka postanowiłem kupić fajne rodzinne autko jakim jest bez wątpienia Legacy,

znalazłem w krakowie takie to :

http://otomoto.pl/subaru-legacy-2-2-4x4 ... 49541.html

 

byłem obejrzeć, auto ogólnie z zewnątrz sprawia dobre wrażenie, gdzieniegdzie widac jakąś mała korozję, ale to akurat jest do przejścia ,środek jest bardzo ładny.

po przekręceniu stacyjki pojawił się komunikat cheek engine

silnik zapalił od strzału, kontrolka zgasła, i pytanko, czy tak powinno być?

jeszcze jest sprawa ze skrzynia biegów, lewarek jest dziwnie luzny i jest problem z dwójką, ciężko ja wrzucić , a po wrzuceniu ze skrzyni dochodzą dziwne odgłosy,

gość twierdzi że to częsta usterka subaru,

co wy na to, czy jest sens kupić to auto?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekręceniu stacyjki pojawił się komunikat cheek engine

silnik zapalił od strzału, kontrolka zgasła, i pytanko, czy tak powinno być?

To normalne zachowanie :!:

jeszcze jest sprawa ze skrzynia biegów, lewarek jest dziwnie luzny i jest problem z dwójką, ciężko ja wrzucić , a po wrzuceniu ze skrzyni dochodzą dziwne odgłosy,

gość twierdzi że to częsta usterka subaru,

Napisz do Forumowicza aflinta Chyba ma identycznego Legacy i pewnie chętnie Ci wyjasni wszystkie wątpliwości związane z tym modelem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sprzedaje auto za 6 tpln, to biorąc pod uwagę opłaty jakie musiał zapłacić przy sprowadzeniu to chyba dostał je za darmo :mrgreen: Weź pod uwagę, że takie nowe kosztuje około 100 tpln i proporcjonalnie do tej ceny kosztują części zamienne. Jeżeli chcesz kupić auto za 6 tpln to radziłbym coś w rodzaju fiesta, astra itd. Obawiam się, że na tym Legacy to możesz popłynąć no ale do odważnych świat należy czyż nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sprzedaje auto za 6 tpln [...] no ale do odważnych świat należy czyż nie.

Trafne stwierdzenia. Ale na zdjeciach wyglada zachecajaco.

Nie wykluczalbym nawet, ze gosc dostal to auto za darmo. Kolega wszedl ta droga w posiadanie alfy 33. Jego znajomy Holender kupil ja, bo miala ladne felgi. Felgi podmienil a reszte sprezentowal koledze :) Zeby nie bylo, ze OT: to tez boxer i mimo 280kkm przebiegu kreci sie jakby sie nawciagal.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6k pln plus ewentualna naprawa czy wymiana skrzyni = i tak się opłaca jak jest ładne i czyste auto. miałem podobnego, z tym, że 2,2L i automata, miał przejechane chyba 320k km, chodził jak zegar, ten co go kupił dwa lata temu, jeździ i nic nie robi oprócz materiałów eksploatacyjnych...to są znakomite auta, nie będziesz żałował zakupu....nie da się porównać do wymienionych wcześniej wyrobów samochodopodobnych :mrgreen: tylko zajrzyj pod spód i się przekonaj, że to 4x4, bo robili też krótką serię przednionapędowych na Beneluxy.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo robili też krótką serię przednionapędowych na Beneluxy.... :smile:

 

Z reduktorem?

 

a po wrzuceniu ze skrzyni dochodzą dziwne odgłosy,

 

A nie powinny. Chyba że na wspomnianym reduktorze. Wtedy dźwięk jest taki ... "rajdowy". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skrzyni dochodzą dziwne odgłosy

 

Tym bardziej dziwne się to wydaje w Legacy o stosunkowo niskim przebiegu od pierwszego właściciela :twisted: ... chyba że to był podły właściciel... :roll: Albo egzemplarz taki...

 

biorąc pod uwagę opłaty jakie musiał zapłacić

 

Śmiem podejrzewać, że nie ma w tej cenie opłat...np. sama akcyza za takiego Legasia 2.2 wynosi teraz ok. 1700 zł ( rejestrowałem swojego w styczniu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

dziękuję za odpowiedzi :-)

tak racja , do tego dochodzą jeszcze opłaty.

auto ma reduktor więc brak 4x4 raczej nie wchodzi w rachubę.

widziałem skrzynię na allegro za 500 zł, ale może obeszło by się bez konieczności wymiany .

samochód używała jakaś rodzina z psem bo w bagażniku jest dużo psich włosów,

środeczek jest naprawdę bardzo ładny, auto zapaliło od strzału i chodziło równiutko, więc z silnikiem mam nadzieję że jest wszystko ok, silnik nie myty, widac delikatny wyciek spod pompy wspomagania. wiecej wycieków nie stwierdziłem,

gdyby nie ta cholerna skrzynia zdecydowałbym się na zakup,

jeśli gość spuściłby z ceny do 5000 myślę że chyba go wezmę.

 

c45332cba752d071m.jpg

15a74087d0fad78cm.jpg

dc864a3933637eeem.jpg

c35c59875f71c68cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne autko, mialem Legacy II MY96 2,2 Motor chodzil jak zegarek. Co do skrzyni, moze jest zalana zlym olejem, nalezy wlac Shell Gear Oil 85W90. I zadzwonilbym do poprzedniego wlasciciela z pytaniem o przebieg... czasem sie zdarza ze Subaru ma nie 169 tkm tylko 269 tkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...