Skocz do zawartości

Poznań/Zielona Góra/okolice - co zwiedzić, gdzie nocować?


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie by było się zespotować w sobotę (15 sierpnia) i pojechać do Kórnika (o ile będzie czynny bo to święto - więc może lepiej wcześniej się dowiedzieć).

I dla Córy by była atrakcja bo Subaru mimo wieku jest Jej ulubioną marką :-) (co prawda my będziemy dyszlem jechać bo jednak wyprawa WRXem do Niemiec byłaby zbyt kosztowna :-( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku września w Zielonej Górze jest festiwal wina :grin: .

co szczegolnie zainteresuje 3-letnia corke Rolanda :mrgreen:

 

Jej zapewne nie, choć może z zaciekawieniem spoglądać na przetaczających się przez miasto przebierańców :-) Rodziców - może zainteresować, zwłaszcza, że to nie tylko degustacje, ale też możliwość zakupienia do domu.

Informację wstawiłam ze względu na wszystkich forumowiczów - może ktoś tam się będzie wybierał we wrześniu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z uwagą czytam ten wątek, bo przyznaję, bywam w tych okolicach raczej rzadko i najczęściej przejazdem - a najwyższy czas poeksplorować także i tę część Polski. Województwo Lubuskie jest magiczne, pełne przyrodniczo-kulturalnych atrakcji, skąpane w zieleni - co bardzo mnie nęci :smile: .

 

Poczytałam w internecie (i już jestem zauroczona regionem! :grin: ) i do propozycji już tutaj omawianach (MRU, Łagów) z chęcią dołączyłabym kolejne:

- jeśli Łagów to i jez. Łagowskie

Mam pytanie - czy jest tam strefa ciszy?

Na jakie okoliczne jeziora można wybrać się wraz ze skuterem wodnym bądź pontonem silnikowym?

 

- uroczysko Lubniewo z wąwozami... warto?

- zoo safari Świerkocin

- skanseny, m.in. w Ochli

 

- szlak wina i miodów

http://www.ziemialubuska.pl/2330,2242,,.html

- szlak okolicznych zamków

http://www.ziemialubuska.pl/42,30,,.html

 

- ścieżki rowerowe

- lubuski szlak wodny: świetny na splyw kajakowy

 

Kiedy tak patrzę na zdjęcia już śnią mi się te OESy drogami pośród drzew. :wink:

 

W pierwszych tygodniach września wybieram się na zachód naszego kraju, a w zamyśle mam także plan "ucieczki" (uczelnia "potrzebuje" mnie tak na dobre dopiero od października, o ile nie przewiduje się natłoku poprawkowiczów mogę sobie pozwolić jeszcze na kilka chwil urlopowego wytchnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...