Skocz do zawartości

Poznań/Zielona Góra/okolice - co zwiedzić, gdzie nocować?


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie sierpnia wybieramy się do Niemiec (Günzburg) i patrząc na mapę sensownie będzie pojechać z Warszawy właśnie przez Poznań i dalej przez Świecko przelecieć do naszych zachodnich sąsiadów.

Ze względu na małe dziecko nie chcę pokonywać tej trasy jednym rzutem tylko chcemy zrobić sobie 1-2 dniową przerwę gdzieś przy polskiej granicy.

 

Pumex sugerował m.in. Wolsztyn i tamtejszą parowozownię co wydaje się bardzo sensownym rozwiązaniem. Ale cały dzień w jednym miejscu to trochę nudno.

Czy w okolicach Wolsztyna jest coś fajnego do zwiedzania?

 

No i gdzie warto nocować? Czy brać sam Wolsztyn czy może w okolicy parunastu km jest jakiś fajny pensjonat gdzie można by ze 2 noclegi przenocować?

 

Aha - i właśnie - czy później w Wolsztyna pchać się ponownie w stronę Świecka czy może wybrać jakieś mniejsze przejście graniczne gdzie nie będzie tłumu ciężarówek, itp. (tak na szybko maps.google.com podpowiada przejazd przez Zieloną Górę, Żary i dojazd do jakiegoś przejścia w okolicach miejscowości Olszyna.

 

pozdr,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza rada - o 2 w nocy startujesz z Warszawy na granicy jesteś ok 8.00 rano dzieci/dziecko jeszcze spało zostało Ci tylko 690km bardzo dobrą trasą nie będe pisał że można na niej zrobić ten dystans w 4,5-5h (choć można - bardzo duża część bez ograniczeń) ale na spokojnie cały dzień z przerwami do tej 18.00 i noclegi pytania oraz wiele innych problemów Ci odpada.

 

pozdrawiamy

KASIAiMIŚ

 

ps. tylko nie mów że sie z dzieckiem nie da, sami mamy dziecko i trase elbląg -> bregenz robimy zawsze na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, pewnie się da :-) ale ja zbyt leniwy jestem żeby wstać o 1 w nocy :-)

 

No i druga kwestia - w DE mam 3 noclegi a jak jadę już tak daleko to przynajmniej po drodze chciałbym coś jeszcze fajnego zwiedzić. Szczególnie, że trasa wiedzie przez rejon dla mnie praktycznie nieznany i na pewno jest tam coś wartego zwiedzenia (jak choćby ta parowozownia).

 

Kiedyś jadąc na Chorwację w jedną stronę jechaliśmy 3 dni (niektórzy pokonują to za jednym zamachem). Ale nam się zachciało zwiedzać a to Budapeszt, a to Zagrzeb i inne równie ciekawe miejsca. Zamiast gonić od razu nad morze obejrzeliśmy sporo ciekawych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys chcial spedzic pare godzin lub dluzej nad jeziorami, to jadac z poznania na zachod przejezdzasz przez pare pieknych okolic, moge Ci poszukac noclegu. Jezeli wolisz zwiedzanie, to akurat ten kierunek troche slabo, ale lekko na polnoc lub poludnie juz sie cos fajnego znajdzie.

Ewentualnie pod berlinem jest tropical island, dzieciakom moze sie podobac :>

 

http://www.tropical-islands.de/pl/goscie.html

 

napisz jakie atrakcje Cie interesuja - przyroda, zabytki, wypoczynek nad woda ? Sam Poznan jest ciekawy, mamy tutaj np mapteka, tor 'poznan', bednary :twisted:

 

mozesz przenocowac np pod poznaniem nad jeziorem i potem poswiecic pare godzin na zwiedzanie miasta - wytycze Ci trase :)

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Poznan jest ciekawy, mamy tutaj np mapteka, tor 'poznan', bednary

 

tak tak można nad jezioro rusałka pójść po drodze oglądając piękne zabudowania na wojska polskiego :wink:

 

a tak na poważnie to Poznań jest bardzo fajny, jest taki jeakiś inny niż reszta miast w Polsce coś jak Gdynia gdzie też jest "inny świat" i jak masz czas i ochote to warto zobaczyć. my zawsze przy okazji wizyty w Poznaniu śpimy w hoteliku naprzeciwko lotniska, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzum, Tropical Island - super pomysł ale jak już to na powrót. Poczytałem sobie opinie i większość odradza wizytę w weekend bo jest tam masakrycznie dużo ludzi. A że wracamy w środę to akurat będzie można to nawiedzić.

Co do oglądania jeszcze w PL - hmmmm - w sumie to na nic konkretnego się nie nastawiam. Atrakcje typu przyroda, jakieś zwierzaki (czasem są różne mini-zoo czy coś w stylu agroturystyki - dla dziecka to zazwyczaj super atrakcja).

Zabytki raczej odpadają bo Córa jest jeszcze zdecydowanie za mała żeby ją to w jakikolwiek sposób interesowało.

 

KASIAiMIŚ, co do samego Poznania to kompletnie nie znam tego miasta (nie przypominam sobie żebym kiedyś tam był :oops: no może w 2 klasie podstawówki ale i w to wątpię :-) ) więc nawet nie bardzo wiem co by tam można było zwiedzić z 3-latką.

 

pozdr,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nocleg na tej trasie, to chyba najciekawiej będzie w Łagowie Lubuskim. Naprawdę ładna miejscowość i bezpośrednio przy trasie na Świecko. Bywałem i bywam tam regularnie. Polecam. Ostatnio nocowałem w hotelu "Spa Morena" i naprawdę klasa.

 

link - Łagów

 

Co do atrakcji to w pobliżu jest Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU). Warto zobaczyć, tylko nie wiem, czy malucha to zainteresuje :wink: Link do ich stronki poniżej:

 

Bunkry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o zwierzaki, to w poznaniu jest b. duze ZOO. Bunkry tez sie znajda... Malta, starowka, zamek, piekne kamienice na jerzycach, solacz z parkami i willami, palmiarnia, puszczykowo z grajzerowka, rogalin i palac, zamek w korniku, katedra i ostrow, fara, dla fanow troche dzielnic staroprzemyslowych i ciekawostek jak chwaliszewo, srodka, stara gazownia na grobli, cytadela, forty, stare i nowe zoo itp

jezeli chodzi o bunkry, to poznan byl twierdza I klasy, niegdys w calsci otoczony umocnieniami i pierscieniem fortow z centralnym fortem winiary. Widac jeszcze sporo budowli, na google earth ladnie widac wszystkie (!) forty o charakterystycznym ksztalcie. Ciekawostka sa np sluzy na warcie, umozliwiajace zalanie i odciecie Winiar (dawniej, ofkors).

To tak szybko z pamieci.

Ogolnie jest kupa do zobaczenia, ale nie wiem, czy dla dzieciakow atrakcyjne rzeczy - poza ZOO z nowa sloniarnia i sloniem-kryptogejem Nino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak wlasnie mysle, ze nowe zoo moze byc za wielkie dla Malej. Moze lepiej stare. Nowe zoo to tez wielkie wybiegi dla zwierzakow... Stare ZOO jest w centrum, niedaleko palmiarni.

Mysle, ze optymalnie bedzie zaczac od ZOO, przejsc sie do Palmiarni, potem sw Marcinem na Stary Rynek, tam obiad, z powrotem polwiejska do starego browaru i z powrotem do starego ZOO do samochodu :>

 

W wersji dluzszej bym zahaczyl o malte, nie, antoll ? Ale to juz samochodem, na wieczorny spacer polaczony ze zjazdem torem saneczkowym. A po drodze na malte jest katedra i ostrow tumski...

 

Mozna sie tez chyba przejechac starym tramwajem trasa wycieczkowa.

 

Przygotowac Ci trase w GPS ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, ze burzum, opracował dobry plan działania... nic dodać nic ująć, jedźcie do nowego ZOO, mały spacer po Malcie, Stary Rynek, Stary Browar, może Cytadela :wink:

 

 

 

W Wolsztynie to tylko Parowozy i może muzeum Roberta Kocha... reszta klimatyczna ale potrzeba na to więcej czasu i jako atrakcja turystyczna raczej mało ciekawa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland

jesli chodzi o MRU - Miedzyrzecki Rejon Umocniony to bardzo fajny pomysl, a kilka nascie kilometrow od tego miejsca sluze noclegiem, jeziorkami i jazda konna, tylko niestety w podany przez Ciebie termin wyjezdzam na zawody do Niemiec :???:

 

Chyba, ze w drodze powrotnej chcesz wpasc i sprawdzic pojazdy z napedem awd podbite podkowami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, zamiast Palmiarni - skocz do Kórnika - na Białą Damę sie nie nadziejesz w dzien - ale mozna zwiedzic palacyk i ogrod botaniczny.

 

A MRU to raczej bez dziecka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja nie wiem, czy bede w weekend. Mowimy o najblizszym, czy tym, w ktory Roland przyjezdza ?

 

A kornik to bardzo dobry pomysl. To ja bym tez dopisal rogalin...

 

Objade okolice z GPSem i pozapisuje POI + foty, wypromujemy kraine podziemnej pomaranczy na forum :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...