Skocz do zawartości

bagażnik dachowy


unzip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie może niezbyt techniczne, ale to chyba najlepsze miejsce. Na forum przygnała mnie potrzeba - wakacyjny wyjazd nadchodzi, a że w naszym Legasiu kombi mieścimy się dość słabo (przyzwyczajenia z trumnowozu, czyli Vectry kombi) - postanowiłem zaktualizować leżący w kącie bagażnik dachowy od dawno temu posiadanej 307. Niestety, okazało się że do tego modelu nie mogę dokupić bazy (łap). Jak tylko sprzedawca usłyszał Subaru – rzucił 'tylko Thule'. No i wtedy usłyszałem cenę - belka + łapy to 700-900pln. A do tego jeszcze boxa trzeba zanabyć. Przyznam szczerze że liczyłem się z wydatkiem 100pln (na łapy), ew 200-300 na cały bagażnik. Sprawdziłem jeszcze kilka sklepów, poszperałem w sieci, ale faktycznie nie mogę znaleźć nic innego niż Thule.

Czy ktoś zna jakiś model bagażnika pasujący do Legacy kombi 2008?

 

unZIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam i mam THULE :wink: :mrgreen:

Ale nie wiem skąd ta cena 700-900 PLN :shock:

Ja dałem coś około połowy z tego :cool: (belki aluminiowe)

Chyba, że ceny w ciągu ostatniego roku aż tak podskoczyły :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakiś model bagażnika pasujący do Legacy kombi 2008?

Dolaczam do choru zdziwionych cena. Ja za thule (lapy 753, adaptor ?, belki alu) zaplacilem na wiosne nieco ponad 600 PLN (w InterPacku). Do tego sprzedalem na Allegro stary bagaznik i cala operacja kosztowala mnie netto niecale 200 PLN :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba ja sie zalapalem na 'promocje' wakacyjna... :(

 

Pozdr,

unZIP

 

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 8:25 pm ]

No i koniec jest taki, ze sie trafila okazja i kupilem sobie 650l wieloryba. W zwiazku z tym przestalem sie zastanawiac czy gdzies mozna kupic tansza baze i przyoszczedzic. Postanowilem kupic baze Thule ktora raczej mi z auta nie odleci. Do mojego modelu (belka 108 alu, kit 3018, stopy Rapid Fixpoint 753, w zestawie standardowo 4 zamki). Najtaniej taki zestaw na e-busola.pl, zawolali 630pln (odbiore osobiscie bo z Wroc).

 

Znalazlem jeszcze firme z Sobotki, ktora ma podobno baze alu polskiej produkcji, komplet za 300pln i czlowiek zapewnial ze bedzie pasowal, ale juz nie chcialem sprawdzac przy takim wielorybie. Jakby ktos potrzebowal - namiary przestawiciela znalazlem na www.amos.auto.pl (to chyba producent tej bazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spróbowałbym popytać o Mont Blanc i nie mam na myśli bardzo dobrych piór wiecznych, ani też średnich zegarków :wink: . 2 tygodnie temu zestaw łapy + belki do Forka kosztował mnie 469 zł. nadto nie wiem, czy stosunek wagi do ceny oraz wartości użytkowych, czyni opłacalnym nabywanie belek z alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadto nie wiem, czy stosunek wagi do ceny oraz wartości użytkowych, czyni opłacalnym nabywanie belek z alu.
Nie o mase chodzi. Alu ma taki rowek, ktory pozwala zainstalowac dowolny uchwyt/box w dowolnym miejscu. Przy belkach stalowych zwykle jest tak, ze z powodu roznego rozstawu lap przod / tyl uchwyt na narty musisz zamontowac na srodku dachu.

Przy okazji polecam przejechac sie z belkami alu bez gumowej zaslepki. Gwizdze ze hej :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiśce cena kosmiczna jak na thule. z oryginalnych akcesoriów kosztuje zdecydowanie mniej. jeśli coś nie wypali to zapraszam na PW to pomogę :wink:

Powoli zima się zbliża i pewnie jakiś wyjazd na narty, a że bagażnik mały :wink: więc zapytam się czy macie w ofercie jakieś boxy dachowe i wszystkie potrzebne rzeczy do jego instalacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capricorn,

Nie turbuj się tylko zamów orygniały

E361EAG000 i E361EYA900 lub E361EYA801 choć w tym drugim przypadku możesz miec problem z dłuższymi nartami ;)

W pudełkach jest dobrze opracowana instrukcja montażu, podpowiem tylko że napisana przez ludzi ze skandynawskiej marki.

Wyjdę pewnie na snoba ale wolę mieć na boksie duże wytłoczone logo SUBARU niż nazwę najwyższego szczytu alp. Pewnie masz kartę klubową Subaru to tym bardziej nie warto bawić się w "zamienniki". Nie wiem jak w innych modelach Subaru ale w Legacu kombi trzeba uważać na "parapet" - przedłużenie dachu, który podnosi się z całą klapą bagażnika. Przy zamontowanch, długich boksach dachowych isnieje prawdopodobienstwo, że owy spojler skutecznie uniemożliwi pełny dostęp do bagaznika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juras K, ja właśnie kupiłem i zamontowałem do Legacy IV. Ma takie łapki, które wchodzą pod listwy (czyt. między listwę a szybę - ale szyba nie haczy!). Jest to z oryginalnych akcesoriów, produkowane przez Mont Blanc. Niestety trochę bardziej skomplikowana konstrukcja tego patentu powoduje, że bagażnik do limuzyny jest dużo droższy od tego dla kombi :(

 

PS zrobić zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem wczoraj i Thule ma w ofercie takie bagażniki, ale trzeba zamówić i czekać.Myślałem o magnesowych uchwytach na 2 pary nart, ale nie wiem czy to jest bezpieczne ( ostre hamowanie ,kolizja)

PS zrobić zdjęcia?

Than_Junior poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...