Skocz do zawartości

2.5 US vs 2.5XT US


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

planuje zakup outbacka dla ojca - roczniki 2005-2008 - tylko automat i ze wzgledu na cene prawdopodobnie bedzie to wersja US

 

podczas poszukiwac wpadlem na kilka egzemplazy 2.5 XT (H6 odpada - nie pytajcie dlaczego)

 

czy warto interesowac sie wersja 2.5XT ? Jakie sa roznice w kosztach eksploatacji? (auto bedzie mialo na 100% zalozona instalacje LPG).

 

glownie w wersji XT kusi automat 5biegowy i zapas KM i Nm przy wyprzedzaniu, a z drugiej strony obawy mam co do trawlosci "legendarnego" silnika 2.5 TURBO i cen czesci ekspoloatacyjnych. Spalanie pomijam bo 2 litry wiecej przy cenie 2PLN/litr to zaden problem :)

 

osobiscie mam forka 2008 2.5 N/A automat i wiem ze 4 biegi to "trochę" mało.

KM i Nm mogloby tez byc wiecej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to raczej trzeba znaleźć dobrego magika aby odpowiednio zestroił instalacje.

To pewnie nie będzie ani tanie a ani łatwe.

ile taka instalacja kosztuje 5k pln ?

 

na szczesie jest guru gazowe u nas na forum kolega: "jako"

 

droga jest juz dawno przetarta wiec 2.5XT to zadne wyzwanie dla niego. problem zaczyna sie od ponad 300KM przy 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założoną do normalnego 2,5 w automacie. Zrobiłem na tę chwilę 15 tysięcy na gazie - żadnych problemów. Instalacja BRC Sequent. Auto ma przejechane 240 tysięcy. W warsztacie w którym robiłem robili też Imprezę z wiatrakiem.

Pytasz, czy warto zainteresować się XT... jeśli H6 odpada to warto. 2,5 bez turbo też daje radę, ale na 100% frajda z jazdy są niepowtarzalne w XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak ogólnie - jeżdżę XT trzeci rok, przejechałem nieco ponad 80 tys. mil - silnik jest jak dzwon. Automat nieco rozczarowuje, owszem mocy masz pod dostatkiem, ale czas reakcji skrzyni mógłby być zdecydowanie lepszy.

Średnie spalanie to jakieś 12,8 litra w trasie i około 14 w mieście. Jak się będziesz spieszył w trasie potrafi zjeść bliżej 19. Tak to wygląda na benzynie - na gazie odpowiednio więcej zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...