Skocz do zawartości

Czujnik prędkości Impreza N/A


Saadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Samochód: Impreza 1.8 N/A MY97 AWD

Objawy: Po wjechaniu w większą kałuże lub po myjni, silnik na jałowych obrotach ma jakieś 150-200 obr/min, prawie nie reaguje na dodanie gazu, przerywa. Pojawia się "check engine" i wywala błąd 33 (uszkodzony czujnik prędkości). W sumie zgadzało by się ponieważ czujnik umieszczony jest w skrzyni biegów i jest narażony na wodę z kałuży.

Tylko nasuwa się pytanie....czy czujnik prędkości ma wpływ na pracę silnika?

 

Acha...jak samochód popracuje 2-3 minuty i obeschnie wraca wszystko do normy.

 

Proszę o podpowiedź.... niech się ktoś obeznany wypowie ;)

 

Pzdr

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma ale moze wyciagnj wszystko, złaczki itp wyczysc zapsikaj porzadnie i zobacz czy gdzies nie ma korozji co by wskazywalo na gromadzenie sie wody..

 

A nie bedzie to czujnik predkosci obrotowej na wale ??? On by mial wplyw na prace silnika, bo predkosci to szczerze watpie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis

 

Czujnik prędkości obrotowej wału tzn ten nad największym kółkiem rozrządu patrząc od przodu samochodu? Ten pod rozrusznikiem? Jeżeli powyższy to lałem na niego wodę i nic :/

Chyba że są dwa lub więcej.

 

Pzdr

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ci powiem nie wiem gdzie on jest w subaru ....nigdy nie mialem z nim problemow :grin: :grin: moge gdybyc z poprzednich aut bo to moze byc rownie dobrze czujnik polorzenia walkow rozrzadu, nie wiem wiec nie bede wprowadzal cie w blad!!

 

W poprzednim aucie mialem np na kole zamachowym na dole samochodu.

 

Co do jego lokalizacji to niech sie wypowie ktos bardziej kompetentny, ale tak sie wlasnie zastanawiam ze w sumie czujnik predkosci raczej nie bedzie monitorowany przez ecu bo to jest zwyczajne jak by dynamo i ono tylko chyba jest wykorzystywane do predkosciomierza.....

 

Jedyny czujnik predkosci jaki mi przyszedl do glowy i jest monitorowany przez ecu to czujnik predkosci na wale......jak on nawala to silnik dostaje wariacji albo staje totlnie!!!

 

ps pamietam ze kiedys czytalem ze kilku osoba padl i auto chodzilo normalnie tylko predkosciomierz wariowal albo niedziałał.....wiec raczej uderzal bym w czujniki na silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...