Jump to content

Nawigacja do Tribeca Kenwood KNA-DV3100 - Mapy

Guest montie
 Share

Recommended Posts

Guest montie

Witajcie. Jestem tu nowy jak widać. Posiadam w firmie Tribeca B9(2006 r), jest ona z systemem nawigacji(w info o navi jest 3100 Kenwood Corporation) wiec pogrzebałem tu i tam i doszedłem do tego że to model KNA-DV3100. Niestety po co mi nawigacja jak nie mam mapy Polskiej do niej. Plyta ktora jest w navi(versja 2006 ver 1) nie posiada Polski, wiem że jest wersja 2008(sciagam ja wlasnie) i niestety ona tez nie ma Polski. Moje pytanie do Was - jest wogole mapa Polski do tego Kenwooda? Navteq przecież ma mapy Polski i nie rozmiem czemu Kenwood nie przystosuje tego. Napisalem do Kenwooda(narazie czekam na odpowiedz od nich). Jakas sugestia?

/-/Jakas sugestia?
Bardzo proszę ! Wyłącz ustrojstwo i jeździj, kierując się znakami drogowymi, mapami papierowymi i topografią terenu ... :wink:

A poważnie: wiele systemów, szczególnie zainstalowanych fabrycznie, Polski nie obejmuje ... Tacy jacyś ... mało ważni jesteśmy dla ich producentów. Olej to.

Witajcie. Jestem tu nowy jak widać. Posiadam w firmie Tribeca B9(2006 r), jest ona z systemem nawigacji(w info o navi jest 3100 Kenwood Corporation) wiec pogrzebałem tu i tam i doszedłem do tego że to model KNA-DV3100. Niestety po co mi nawigacja jak nie mam mapy Polskiej do niej. Plyta ktora jest w navi(versja 2006 ver 1) nie posiada Polski, wiem że jest wersja 2008(sciagam ja wlasnie) i niestety ona tez nie ma Polski. Moje pytanie do Was - jest wogole mapa Polski do tego Kenwooda? Navteq przecież ma mapy Polski i nie rozmiem czemu Kenwood nie przystosuje tego. Napisalem do Kenwooda(narazie czekam na odpowiedz od nich). Jakas sugestia?

jest możliwość wykonania pewnej operacji w każdym ASO, która sprawi że wgrana będzie mapa Polski oraz Europy z pełnym menu PL. koszt z tego co pamiętam to ok 3000 zł.

• 1 month later...

Posiadam Tribece 2008 co prawda z USA ale używam mapy z Toyoty.

Jest Polska i cała Europa niestety "gada" po angielsku ( mi to nie przeszkadza )

Tak więc proponuję poszukać i napewno coś się znjdzie :)

A cóż to za mapa z Toyoty, która działa w Tribece? Możesz podać więcej danych i rok ich wydania? Działają na DVD po włożeniu do odtwarzacza pod siedzeniem czy jakaś większa przeróbka?

Co do map Polski 2008/2009 to mam taka która działa w Tribece z USA - pokrycie Polski bardzo duże- brakuje dróg oddanych w ciągu jakichś ostatnich 12 miesięcy. Sama mapa nie chciała działać - ale wcześniej ściągnąłem jakąś wersje Western Europe 2008 - ktora po włożeniu robiła coś na kształt updeatu i potem ta mapa Polski działa już bez problemu (do odłączenia akumulatora).

• 1 year later...
A cóż to za mapa z Toyoty, która działa w Tribece? Możesz podać więcej danych i rok ich wydania? Działają na DVD po włożeniu do odtwarzacza pod siedzeniem czy jakaś większa przeróbka?

• 2 weeks later...

Cześć,

W Tribece USA 2006 też mam takiego samego Kenwooda.

Wrzucasz mapy z Toyoty - są takie same do wszytskich modeli. Przy restarcie wrzucasz boot z jakąkolwiek oryginalnej mapy Kenwooda - może być USA, może być ta zachodnia Europa, cokolwiek co działa nawet jak nie ma mapy Polski. Potem podmieniasz płytę na tą z Toyoty i działa.

Potem kalibracja GPS zgodnie z instrukcją, żeby wyświetlało precyzyjnie.

W Polsce może być. Na zachodzie sugeruję zmianę na mapę z Kenwooda, a najlepszym rozwiązaniem jest zmiana modułu np. na Garmina - można kupić na allegro, z odtwarzaczem DVD i dodatkowymi bajerami. Kosztowne...

Jakby potrzebna była mapa od Toyoty, to proszę o kontakt, a wrzucę gdzieś na upload.

Aha, ważne, żeby płytę DVD wypalić dwuwarstwowo DL+ inaczej nie zadziała (już parę płyt zmarnowałem).

• 1 year later...

Moze sie ktos orjetuje czy wyswietlacz od legasia podejdze do trepci.

FGZ204UF2

Chodzi o ten od navi.Nie wiem czy sie roznia.Z tego co zauwazylem to pilot jest przykrecony do monitora,czy wejscia sa takie same?