Skocz do zawartości

Toskania - gdzie warto pojechać ?


burzum

Rekomendowane odpowiedzi

Antek, losiu, aj nid jor help:

Własnie z gór wróciłem, siadam i pomagam :cool:

 

1. Trasa poznan - monachium, monachium - florencja. Do zrobienia w dwa dni ?

Tak. Całość (przy założeniu że Monachium bez korków, mondkiem, w szwabii 170-180) zajmuje 15h, przy 2 kierowcach jeden dzień, dwa całkiem wygodnie :wink:

 

My zawsze (co szczerze polecam) śpimy 80km przed Monachium - Ingolstadt - i mijamy korki wyjeżdżając o 6, tak, że Monachium mijamy przed 7 :razz: A z tego co wiem to można tak spokojnie kilka (5 :grin: ) godzin stracić jak się w kocioł wjedzie.

2. Bede jechal z florencji po paru dniach na wschod, na prom do chorwacji. Warto cos zobaczyc po drodze ?

Skąd macie prom? :roll:

A na wschód po prostu to Arezzo, Perugia, Urbino...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Siema,

 

odgrzeję trochę kotleta, żeby nie zakładać nowego wątku.

 

Mam zamiar na przełomie kwietnia i maja wyskoczyć na dwa tygodnie do Włoch. Do zwiedzenia Wenecja, Mediolan, Maranello, PIZA, Florencja, Rzym i kilka dni leniuchowania na plaży (o ile tempretura na to pozwoli :) ). Łącznie z powrotem do domu trasa liczy jakieś 4500km.

 

Czy warto rezerwować wczesniej noclegi, czy może jechać na żywioł i szukać czegoś na miejscu? Pierwszy nocleg chcę sobie zarezerwować, żeby trochę odpocząć po podróży,a pozostałe szukałbym sobie w trakcie, żeby nie być uwiązanym.

Czy to dobry pomysł?

Może ktoś się orientuje jak cenowo w tym roku wyglądają noclegi? Na booking.com średnio 50 euro za pokój.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim terminie planujesz wyjazd? Myślimy nad wyjazdem w czerwcu jeszcze przed sezonem albo w sierpniu jak juz nie bedzie wysokich temp. i ludzi w takich ilosciach :) Mamy dwie opcje, jechac w ciemno i szukac noclegów typu agroturystyka albo hotel.

Nie wiem jak Włochy ale rok temu tak jezdzilismy po Francji to szukalismy noclegow w ciemno i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jedziemy w sierpniu. znaleźliśmy mieszkanko w San Giovanni Valdarno. Za 10 dni ok 500 eurusów. Stamtąd zamierzamy pojeździć do Florencji, Sieny i paru jeszcze ciekawych miejsc. Mała mieścinka, ale dobry punkt wypadowy. Jedyna wada- nie leży nad morzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele podpowiem poza tym, że ostatnim razem,

szukając noclegu w Rzymie dużo taniej niż na booking.com wyszło mi przez stronę only-apartments.com (wyszło 18€ za osobę za niezależne fajnie wyposażone mieszkanie, ale byliśmy 6 osobową paczką, a to ma znaczenie)

Toskanię jakiś czas temu przejechałem samochodem, ale że preferujemy styl kempingowy nic nie mogę polecić, poza tym, że jak się nie uda nic znaleźć to zawsze sprawdza się bagażnik kombi ;)

Ja ostatnio zapobiegawczo zarezerwowałem sobie na weekend pokój w Beskidach, jak przyjechaliśmy, musieliśmy przeprosić i znaleźliśmy na szybko super miejsce w tej samej cenie. Z kolei jak będziesz szukać tam na miejscu małe szanse na wyhaczenie jakiejś super okazyjnej ceny. A więc zawsze jest źle. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Toskania fajna jest 8) aczkolwiek kilometry lecą nieubłaganie

Fajna, ale np Sardynia jest jeszcze dalej 8)

mozecie polecic cos ciekawego w "trojkacie" Florencja-Siena-Sinalunga, baze mamy w Figline (Chianti), bedzie wlasne auto

Ale do zwiedzania czy jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku w Ronchi nieopodal Marina de Massa.

 

Gdzie warto jechać ?

 

1) Na kolana mnie powaliła Florencja, Pisa.

 

2)Niestety nie byłem w Sienie

 

3)Za to odwiedziłem Pietrasanta ale Roberta nie spotkałem

 

W Massie polecem taką rodzinną resteurację w północno-zachodniej cześci rynku.Żółta elewacja z filarami.Dania, których nigdy w życiu nie jadłem a smakowały wyśmienicie. Zresztą w wielu miejscach jest po prostu poezja smaku. Żałuję,że nie zjadłem fiorentiny.

Morze mnie trochę rozczarowało.Wprawdzie temperaturowo komfort ale sporo było jakiś drobin organicznych przez co przejrzystość była taka sobie. Generalnie fajnie, droga super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajnie, droga super!

DROGI ale te w górach :P , mieszkałem w okolicach Vinci i na górze gdzie rezydowaliśmy odbywały się codzienne "treningi" kolarzy - respect.

Wzniesienia doo małych nie należą, ale pewnego razu zjeżdżając postanowiłem sprawdzić ile wytrzyma kolarz u mnie na ogonie... wymiekł przy 85km/h, nie powiem dla samochodu to było naprawdę szybko.

Polecić mogę lokalizację - wszędzie stosunkowo blisko i niedaleko do autostrady oraz drogi szybkiego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam kotleta. Możecie coś polecić hotel lub apartamenty w Toskanii dla 3 osób?

Preferencje:

- blisko do morza

- spokojna okolica

- średni lub wysoki standard

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie wskazówki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ALEX,nie masz co się oglądać za marmurami z cyckami we Florencji. Bardziej ci przypadną do gustu winnice. Sama w sobie Toskania to raczej nie morze a właśnie kontynent, góry (niezbyt wysokie) historia i winnice. Ostatnio bylem 1,5 roku temu. Tak trochę subarowo bo przypadkowo kilka osób z forum było. Domena z basenem w samym środku Toskanii.

info@mezzastrada.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze to nie Toskania.

Ja w zeszłym roku byłem tutaj http://www.agriturismoipitti.it/ i mogę spokojnie polecić na wypoczynek. Blisko Florencji i około 50km od morza. W tym roku we wrześniu jedziemy, ale bliżej Sienny jak dla mnie więcej winnic ;) i chyba ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje Finale Ligure. Wybrzeże Liguryjskie jest bomba. Toskania to winnice i ląd. Jeśli już to wyspa Elba bo ona niby geograficznie do Toskani należy. Liguria na wypoczynek nad morzem jak dla mnie idealna. :)

A jakieś konkretne i sprawdzone miejscówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...