Skocz do zawartości

Toskania - gdzie warto pojechać ?


burzum

Rekomendowane odpowiedzi

@ALEX ja jak byłem w zeszłym roku w Toskani to wymyśliłem że potrzebuje parę dni byczenia na plaży. Przez booking.com rezerwowałem hotel i z nalazłem w miejscowości Finale Ligure, więc jako miejscówkę polecam miejscowość bo było super, ale nocleg brałem akurat jak była jakaś promocja.Podejrzewam że całe wybrzeże jest mega bo troszkę pojeździłem samochodem i miejscowości bardzo podobne do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej drogi region i namexno drozej jak na ligurze. Nie mam nikogo kto sie zajmuje wynajmem. Na byczenue sie to kepiej ciutke dalej do Varu bo przynajmniej sa piasczyste plaże. Kolo m ue to plaze wydypane onragkakami po ktorych sue nie da chodzic na bosaka i dzieci sie barwziej niszczą. Var jest juz nieco tańszy. Co do zwiedzania koniecznie monaco, antibes, vence i st paul. Mozna wpasc do grasse do perfumerii. Nicea raczej jest malo ciekawa a w cannes tylko pałac festivali a reszta to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Ja również z żoną wybieramy się Do Toskanii w tym roku, jednak jesteśmy zapaleńcami namiotu i kampingów. Z tego Co patrzyłem to uderzę, chyba w Okolice Ceciny, bo jest tam nawet, nawet kampingów. Macie może cos do polecenia? Interesuje mnie tylko kamping nad morzem, max 1.5 km do morza? Fjnie by było jakby była piaszczysta plaża no i niestety nie dalej niż w Okolice Ceciny, bo mam do pokonania 1600 km samemu więc po nocnej jeździe i lekkim spaniu po 15 jestem już mocno zmęczony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

My właśnie jesteśmy tu: https://www.casamundo.pl/cm_object/?object=276907&persons=4&start=2013-08-10&days=7. Jakies 35 km od Sieny, super dom, 2 sypialnie, 2 lazienki, w pełni wyposazona kuchnia, salon, własciciele mieszkają na tej samej działce w swoim domu, ale w ogóle się nie wtrącają, jeśli ich o coś nie poprosimy. Dom nowy, bardzo ładny, z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem przeczytałem relacje o Toskanii. Mam pytanie. Jak długo trwa sezon, to znaczy czy mozna sie wybrać jeszcze w październiku ? - Zamierzalibyśmy wynająć coś do spania w dwóch miejscach, po tygodniu, raczej z dala od morza, i dojeżdżać na dzienne wypady w ciekawe miejsca.

A jak z dojazdem ? Gdzie najlepiej przenocować jadąc od Krakowa, aby sie nie przemęczać ? - Czas mamy icon_razz.gif

Sezon w Toscanii trwa cały rok . Wrzesień jest tak samo zatłoczony jak sierpień .

Bardzo polecam miasto Firenze, Siena, Piza .

Szukaj hoteli na <Booking.com>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z zaciekawieniem przeczytałem relacje o Toskanii. Mam pytanie. Jak długo trwa sezon, to znaczy czy mozna sie wybrać jeszcze w październiku ? - Zamierzalibyśmy wynająć coś do spania w dwóch miejscach, po tygodniu, raczej z dala od morza, i dojeżdżać na dzienne wypady w ciekawe miejsca.

A jak z dojazdem ? Gdzie najlepiej przenocować jadąc od Krakowa, aby sie nie przemęczać ? - Czas mamy icon_razz.gif

Sezon w Toscanii trwa cały rok . Wrzesień jest tak samo zatłoczony jak sierpień .

Bardzo polecam miasto Firenze, Siena, Piza .

Szukaj hoteli na <Booking.com>

 

Nie do końca się zgadzam, we Florencji sezon trwa cały rok to fakt ale w mniejszych miejscowościach pod koniec września robi się całkiem przyjemnie można spotkać więcej autochtonów niż turystów i po rozkoszować się atmosferą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ALEX ja jak byłem w zeszłym roku w Toskani to wymyśliłem że potrzebuje parę dni byczenia na plaży. Przez booking.com rezerwowałem hotel i z nalazłem w miejscowości Finale Ligure, więc jako miejscówkę polecam miejscowość bo było super, ale nocleg brałem akurat jak była jakaś promocja.

 

jakis konkretny hotel w Finale Ligure możesz polecic? na co zwracac uwagę?

Miejscowosc wydaje sie fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toskania, rozmazyłem się -bywałem tam wielkorotnie, oczywiście nie starczy tygodnia czy dwóch żeby to wszystko ogarnąć -duże miejscowosci jak Florencja, czy mniejsze Siena, Piza fajne, ale najfajniesze są male miasteczka toskańskie, z miejscowości nadmorskich moge polecić Castiglioncello w pobliżu Livorno, Viareggio moim zdaniem nieciekawe i drogie. NIe polecam przynajmnie dla rodzin z dziećmi miescowości Torre del lago Puccini - miejsce znane we Wloszech jako punkt zborny wszelkiej maści zboczeńców, transwestytów itp,

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje Finale Ligure. Wybrzeże Liguryjskie jest bomba. Toskania to winnice i ląd. Jeśli już to wyspa Elba bo ona niby geograficznie do Toskani należy. Liguria na wypoczynek nad morzem jak dla mnie idealna. :)

A jakieś konkretne i sprawdzone miejscówki?

Podłączam się do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie nad morzem ale jedną z najfajniejszych dla mnie miejscowości jest Asyż..... Niestety trzęsienie ziemi w tym rejonie, troszkę zmieniło tą miejscowość ale i tak warto podjechać. Ma swój urok i klimat.

Nie żebym się czepiał ale ASYŻ to już Umbria, co nie zmienia faktu, że również polecam ten region krajobrazowo i architektonicznie są pewne różnice z Toskanią no i włosi też maja poczucie różnicy ;)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASYŻ to już Umbria

Fakt..... Tego nie dodałem :)

Jesteś czujny jak ważka :D

Asyż to jedno z bardziej klimatycznych miasteczek - moim zdaniem.

A 3mając się tematu:

Florencja zaś aby była piekna w całej krasie musi być pusta, o co teraz będzie trudno.

Nad morzem masz Viareggio - też jest fajne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asyż to jedno z bardziej klimatycznych miasteczek - moim zdaniem.

A 3mając się tematu:

Florencja zaś aby była piekna w całej krasie musi być pusta, o co teraz będzie trudno.

Nad morzem masz Viareggio - też jest fajne miejsce

 

Jeden z poprzedników napisał zaś:

"Viareggio moim zdaniem nieciekawe i drogie"

 

czyli nawet na forum SUBARU są zupelnie odmienne zdania na temat Viareggio :)

 

Ktoś był w Marina di Massa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASYŻ to już Umbria

Fakt..... Tego nie dodałem :)

Jesteś czujny jak ważka :D

Asyż to jedno z bardziej klimatycznych miasteczek - moim zdaniem.

Czujny zawsze ;)

a jak już zjechaliśmy do Umbrii

to:

Asyż - super ale bardzo Turystycznie

polecam

Perugia - pięknie położenie i Miasto żyjące własnym życiem - więcej mieszkańców na ulicach niż turystów - we Florencji impossilble

Orvieto - pięknie malowniczo jak wszędzie :D ale ja trafiłem na Targ i były bułeczki z szynką ze świeżo wędzonego "prosiaczka" :drool: - coś dla fanów SUBARU ;)

Edytowane przez TYLKOV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Toskanii 4 razy ale ani razu nad morzem (z wyjatkiem jednodniowej wycieczki na Elbę) więc jeśli chodzi o nadmorskie miejscowości to nic nie mogę polecić. Mogę natomiast polecić parę moejsc wartych uwagi w głębi lądu.

1 Florencja - stolica regionu, wiele zabytków, doskonałe miejsce dla miłośnikow historii sztuki i architektury, jednak żeby zwiedzić ją uczciwie trzeba by spędzić tylko w niej tydzień.

2 Siena - w średniowieczu rywalizowała z Florencją o prymat w regionie, miasto bardziej klimatyczne, z charakterystycznym rynkiem, i słynnym wyścigiem konnym Palio, rozgrywanym na nim 2 lipca i 16 sierpnia

3 Arezzo - miasto z charakterystycznym pochylym rynkiem, na którym cyklicznie odbywają się targi staroci

4 Montalcino - małe miasteczko z ruinami zamku, znane z wina Brunello di Montalcino jednego z najlepszych win włoskich

5 Pienza - kolejna perełka architektury znana z owczego sera Pecorino

6 Montepulciano - Miasto na wzgórzu, pełne stromych uliczek i piwnic z winami Rosso i Vino Nobile di Montepulciano

7 Chianti rejon leżącyw centrum Toskanii, między Florencją,Sieną i Arezzo, znany z wina o tej samej nazwie pełen winnic i zamkow (warto zobaczyć największy z nich Brolio należacy do rodziny Ricasollich którzy stworzyli apelację wina Chianti). Poza tym dużo fajnych krętych dróg w sam raz dla naszych Subarynek ;-)

8 San Giminiano - miasto wież pochodzących z średniowiecza - taki średniowieczny Manhatan

9 Monterigioni - malutkie miasteczko z zachowanymi oryginalnymi murami średniowiecznymi oraz układem ulic wewnatrz - wspomina o nim Dante w Boskiej Komedii

10 Lajatico - miejsce urodzenia Andrea Bocelli, obok miasta znajduje się Teatro del Silenzio, amfiteatr, w ktorym odbywa się tylko jeden koncert w roku, w lipcu. Bocelli występuje na nim wraz z zaproszonymi goścmi. Bilety drogie ale impreza super. Poza tym brat Andrei produkuje dobre wina, ktore można kupić na miejscu (o nazwie oczywiście Bocelli)

11 Voltera - miasto znane z wydobycia oraz wyrobów z alabastru, kolejne warte zobarzenia

Mółgłbym tak jeszcze wymieniać ale same te miejscowości wystarczą na dwa lub trzy urlopy.

Jest to na pewno fajne miejsce na urlop dla kogoś kto lubi ciszę, przyrodę, lubi zwiedzać ciekawe pod względem historycznym i architektonicznym miejsca oraz lubi dobre wino, oliwę i sery.

P.S. Elba też jest warta zwiedzenia, z tych samych względów, i można też zaliczyć kąpiel w morzu ;-)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...