Skocz do zawartości

Turbiny i ich potencjał.


Kical

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze dużo daje niezależne skąd powietrze brane, koc powinien być na coating najlepiej, downpipe również owinięty + osłona górna z specjalnego materiału nad to wszystko i masz 20stp mniej pod maską i większą sprawność turbosprężarki +parę innych patentów i masz z 10KM więcej na samej izolacji + 200-300 obr/min lepszy spool up.

warto? niewarto? tanie nie jest , ale efekt jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zaki79, czytamy ze zrozumieniem. :mrgreen:

to późniejsze STi mają gorsze IC?
wersje europa sti 01-05 i spec c do 07 nie miały elektronicznej przepustnicy i największy montowany IC z subaru... nowsze EJ25 05-07 mają juz mniejsze , 08-09 też inne ...

wymiar: szerokość około 20- 25mm większa tyle ile zajmuje elektroniczna przepustnica...

EJ20= EJ205?

 

Nie, EJ20 = 2.0

 

Np. EJ207 - półzamknięty blok STi

EJ205 - otwarty blok WRX

EJ201 - otwarty blok 2.0 N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie turbiny do WRX 02.

 

Przy ściąganiu skrzyni zajrzeliśmy do turbiny i znajduje się w niej spora ilość oleju (zakładam, że padł uszczelniacz - bo dziwnym zbiegiem okoliczności ostatnio z 3/4 stanu oleju miałem minimum), a co jakiś czas biały dymek leci z komina (pod deklem sucho).

To też chcę się dowiedzieć co i jak najlepiej z tym zrobić ? (poza fabrycznie nową :razz: )

Czy kupić z nowszego używaną, czy jakąś inną czy co z tym faktem zrobić ?

Mam na ten cel 1000 - 1500 zł max ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fx,

polo chyba sprzedaje TD04L, daje gwarancje. Turbina po profi regeneracji, na fotkach wygląda luks. Na tyle, że sam się zastanawiałem czy na tak zwany zapas nie kupić. Cena chyba 1399 PLN. Pogadaj z nim. Jeżeli oczywiście całe turbo w tym przypadku trzeba zmieniać.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. O tu masz wątek

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 726#902964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem wątek natomiast mam mieszane odczucia co do regeneracji...

Z tym, że teraz dopiero doczytałem, że części są nowe więc nie wiem - bo się na tym nie znam :smile: )

Pomijając fakt, że obecnie jest zarezerwowana to czy z WRX 06 2.5l będzie pasować ? Oznaczenie TD04L ale stąd moje pytanie, bo słyszałem, że tych turbin też było kilka odmian - :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...