Skocz do zawartości

OLEJ pana Romka


Waldemar Biela

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik Pan Roman, któren serwisuje czaro rakiete moi Żabki, znaczy się ... frankoński wyrób autopodobny o wdzienczny nazwie Renault Clio, beł łaskaw wydalić ze siebie teorie, że niby nadejszła wiekopomna chwiła wymiany oleju na półsyntetyk z racji przebiegu. To tak jaby mię lekarz zalecił pić na staroś gorszo wódke. Jes Was prawie 7 tysiency moi dzieciarni, przygotowana jezdem na około 49 tysiency teorii w tem temacie. Przeczytam każdo, a zaleje i tak Motulem. Pytanie, czy moja Żabka ma zalać olej Pana Romka, czy olać Pana Romka.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki silnik nie zużywa nadmiernie oleju nie ma wyraźnej potrzeby zmiany na dół.
Jak nima turboiny, to mu pułsyntetyc styknie, no hiba że Mamusia ma za duzo kasiorki, to se leje pełnego syntetyca.

 

No i widzi Mamusia: dzieciska od rana dobre rady, jak ta córa sołtysa, dają. Z jednej strony ni ma potrzeby przechodzenia na półsyntetyk, z drugi strony można bez szkody dla Żabki, czego s(k)utkiem odłozy Mamusia kasiurkę na te wódke co Mamusi lekarz pić kazał :mrgreen: bo półsyntetyk tańszy przecie.

A na pozostałe 49 tysionców opinii musi Mamusia poczekać do weekendu, bo dziecka po drinku wylewniejsze nieco som.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniać na gorszy olej. Przebieg nie ma tu znaczenia. Mój samochód marki nielubianej na tym Forum od początku posiadania go jeździ na syntetyku a obecnie ma ponad 300000km - efekt jest żaden tzn - brak zużycia silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeżeli nie bierze oleju ani zużycia silnika nie widać to lać syntetyk. Semisynt też nie zaszkodzi, ale mi własnie podobny do Pana Romka mechanik ostatnio zalał do Bemwy półsyntetyk. Argument: "...bo ma już ze 3 stówy najechane..." Efekt: Chce sprzedać teraz to auto i oglądają "wszyscy mądrzy" i co drugi, "... O! pólsyntetyk zalany! To pewnie silnik już zaczął brać olej? I gęstrzego semi Pan zalał?..." ręce opadają. a oleju często się nie wymienia, więc pare zetów można więcej wydać. Takie moje zdanie.

Pzdr.

Grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczono (w Technikum Kolejowe, kierunek Eksploatacja i Naprawa Spalinowych Pojazdów Szynowych), że lać jeden rodzaj oleju silnikowego w sensie mineralny, półsyntetyk czy syntetyk, przez okres międzyremontowy (naprawa główna). Wtedy można prawidłowo określić stan silnika - wiadomo, że olej całą prawdę ci powie. Ja bym nie zmieniał.

Ja jeżdżę Clio 1.5 DCI na półsyntentyku, przejechane 140 tys km i problemu z braniem oleju nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Roman to musi być człek poczciwy . Oferując Matuli oliwę tańszą , dajmy na to o 20 złociszy na litrze a biorąc pod uwagę, że do Żabki to się ze cztery litry zmieszczą ... to Matula ma 80 złociszy oszczędności . W ten sposób uzyskane środki można przeznaczyć na zakup łokowitki co dla zdrowotności Matuli i ku uciesze forumowiczów wyjdzie na plus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Żabki to się ze cztery litry zmieszczą ... .

Czy ja ...kurde niewyraźnie pisze?

Synuś, Żabka to jes moja kobita i staram sie jo sam ...zalewać. Dam se łeb ucionć, że do ni cztery litry nie wejdo, a olej miał być do jej czarny rakiety, a tu ni można mieć żadny pewności, skoro wymyślili jo ludzie co jedzo płazy i zapijajo sikaczem.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja ...kurde niewyraźnie pisze?

Synuś, Żabka to jes moja kobita

 

... o rzesz w mordkę, żeby kobite z autem pomylić . O czwartej nad ranem to mi się chyba wzrok przytępia :oops: .

 

Matulu, uściskaj Żabkę i pozdrów czarno rakiete albo na odwrót .

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje :roll: :

po pierwsze primo - aby Pan Romek sam zalał siem tym połowicznym syntetykiem :razz:

po drugie primo - czarno rakiecie polać to cuś co lubi ona popijać :mrgreen: - MOTUL dobry bydzie :twisted:

 

A na Żabkie uważać trza, coby francuzy jej zjeść nie kcieli :wink:

 

Pozdrawiam Żabkie i Rakietu

 

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 1:30 pm ]

Pana Romka :???: nie pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, ze znowu forumowicze nie znają się na tym co gadają :( przecież nie od dziś wiadomo, ze po przekroczeniu 100 tys km olej syntetyczny z polsyntetykiem mieszać powinno się! I to zgodnie z zasada:

 

(x km ponad 100tys * 0,01l polsyntetyku) / 1l syntetycznego

 

Dodatkowo przy każdym przeglądzie dolac tyle wódki ile właściciel średnio daje rady wypić w 10min. Żeby wyrównać poziom.

 

Mam nadzieje, ze to trochę rozkasnilo sytuacje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniać na gorszy olej. Przebieg nie ma tu znaczenia. Mój samochód marki nielubianej na tym Forum od początku posiadania go jeździ na syntetyku a obecnie ma ponad 300000km - efekt jest żaden tzn - brak zużycia silnika :wink:

 

marki nielubianej na tym forum....zabrzmiało jakoś tak tajemniczo i złowieszczo..... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyskusji. Teorii jest tyle ile producentow oleju. teoria zalezy od tego jaki olej producent produkuje.

Olejowe ABC

 

Jeśli silnik ma duży przebieg i zaczyna „brać” olej należy przejść z syntetycznego na półsyntetyczny. Jeśli i to nie pomoże trzeba wybrać mineralny. ...

www.motofakty.pl/artykul/olejowe_abc.html - Kopia - Podobne

 

Przejście z oleju półsyntetycznego na syntetyczny - Racingforum ...Liczba postów: 17 - Liczba autorów: 8

2) Nie można przejść z oleju półsyntetycznego na syntetyczny gdyż spowoduje to rozszczelnienie silnika poprzez wypłukanie nagaru, który się tam zgromadził ...

www.racingforum.pl/index.php?showtopic=51434 - Kopia - Podobne

 

TUNINGFORUM.PL • Zobacz temat - Zmniana Oleju syntetycznego na ...Liczba postów: 18 - Liczba autorów: 5

1) Oleje półsyntetyczne są gęstrze od syntetycznych, zwłaszcza w niskich temperaturach, przez co lepiej uszczelnia silnik po rozruchu (w zimnym silniku ...

www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=4&t=42315... - Kopia - Podobne

 

Marka Mobil w PolsceOlej półsyntetyczny, choć tańszy, posiada wiele właściwości zbliżonych do oleju syntetycznego, a także może stanowić dobry pomost przy przejściu od oleju ...

www.mobil.pl/poland-polish/lcw/.../Oil_Selection.asp - Kopia - Podobne

 

Oleje mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne castrolOlej syntetyczny, półsyntetyczny i mineralny castrol.

peze.pl/castrol.html - Kopia - Podobne

Czy można wlać olej syntetyczny albo pół-syntetyczny po mineralnym ...Mam teraz takie pytanie.. czy moge wlać teraz do silnika syntetyczny albo pół-syntetyczny olej...? Słyszałem od paru osób, że może coś sięstać z uszczelkami ...

forum.pclab.pl/index.php?showtopic=492439&mode... - Kopia - Podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...