Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące pracy servisu


Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytń do Dyrekcji, no i do Was forumowicze:

Ile czasu potrzebuje servis na zdjęcie miski olejowej?

Ile czasu potrzeba na sprawdzenie silnika po kolizji, chodzi o sprawdzenie zaworów, ciśnienie itp?

Ile kosztuje roboczogodzina w servisie?

Pytam ponieważ wsawiłem auto wczoraj, dzisiaj ok 11:30 dzwoniłem i dowiedziałem się, że od 3 godzin ściągają mi miskę olejową, a sprawdzać silnik będą prawdopodobnie do jutra albo poniedziałku.

Obawiam się, żeby nie policzyli mi roboczogodzin za dwa dni .

Jeśli znacie odpowiedź na powyższe pytania, proszę o szybką odpowiedź.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Hmmm, sprawy powypadkowe mogą być dość mocno skomplikowane.

Niestety uszkodzenia które "doszły" do silnika mogą wywołać najróżniejsze skutki. Przy uderzeniu z przodu najpierw trzeba sprawdzić rozrząd (zreszta przy innym bardzo dużym przeciążeniu też !).

W innym przypadku może się nawet zdarzyć, że właśnie sprawdzenie ciśnienia doprowadzić do bliższego kontaktu zaworów z tłokami, co dla tych pierwszych nie jest zbyt zdrowe.

Stawki są oczywiście za roboczogodzinę. Ale obejmują konkretne czynności, które są kodowane i wyznaczają także konkretny limit czasowy. Oczywiście w przypadku uszkodzeń mechanicznych, luib bardzo starego samochodu mogą wystąpić tzw. utrudnienia, kóre są rozpisywane w fromie czasowej dodatkowo. Nie moge więc w tej sytuacji określić, czy faktyczny czas potrzebny do demontażu miski będzie w 100% zgodny z normatywnym (tym bardziej, że nie wiem nawet o jaki typ samochodu chodzi :) )

Jeżeli samochód ma AC, to generalnie nie ma się czym przejmować.

Co do stawek konkretnie - nie pamiętam ich wartości, najłatwiej po prostu zadzwonić do dealera :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to Si GT' 99.

Rozrząd oczywiście będzie zmieniany, ale najpierw chcę sprawdzić czy z silnikiem wszystko ok. Niepokoi mnie fekt, że przeciągają proste czynności i może wyjść z tego kosmiczna cena.Prawdopodobnie mają dużo innej roboty i robią moje auto "na raty".

Auto miało delikatny kontakt przodem, było uszkodzone kosmetycznie, nic w komorze silnika nie jest pogięte, tylko miska lekko wgięta od spodu.

 

Z AC już pieniądze zostały pobrane i skonsumowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...