Skocz do zawartości

odchudzanie koła zamachowego .? mocniejszy docisk i tarcza ?


slawko

Rekomendowane odpowiedzi

w malcu przerabiałem temat i było fajnie

w audiku niestety jest koło dwu masowe

a nie długo się przymierzam do wymiany sprzęgła z dociskiem i mam dwa pytania

 

1 można dać jakieś trochę mocniejsze kompletne sprzęgło (docisk-tarcza) od innego autka co pasuje ?

 

2 chciałem się dowiedzieć jakiś konkretów ile stoczyć koło w jakich miejscach, czytałem że ktoś jeździ w KJS-ach i odchudzał

mógłbym dostać jakieś wskazówki ?

 

mam jakiś ogranicznik-odcięcie obrotów ? w justy 1.2 GLI 1993r.

bałbym się wkręcić silnik na 7000 obr\min przez przypadek .....

jak w malcu holowałem gaz (stopka) się przyciął ja sprzęgł i hamule co a tu max obroty w 2 sek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to w 126p to wiem co i jak ale chce się dowiedzieć co tu w justy mi grozi :) oprócz pewnie wzrostu jałowych obrotów i na ssaniu przy zimnym silniku

 

chyba będę szedł na żywioł, wykręcić, zważyć, stoczyć-wyważyć, zapłacić, zważyć, wsadzić :twisted:

 

 

a co ze sprzęgłem jest coś lekko mocniejszego od serii do Justy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze sprzęgłem jest coś lekko mocniejszego od serii do Justy ?

Podejżewam że bedzie cieżko, lepiej zrobić mocniejsze sprzegło na bazie Twojego , jak to auto ma słuzyć do jakiś KJS , czy zabaw , zrób sobie tarcze spiekową . Robi coś takiego Radzikowski , korzystałem z jego usług kiedyś , jest ok

Na Twim miejscu , w przypadku Justy, odelżył bym koło zamachowe , najlepiej wyślij to wszystko Radzikowskiemu i on Ci to ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma codziennie jeździć ale mam terenowe aspiracje :twisted: i wiem że na 4x4 nawet seryjne sprzęgło siada zwłaszcza bez reduktora ( kosztowene doświadczenia z audika )

 

wzmocnienie docisku i spiek obu na raz odpada raczej bo nie będzie poślizgu sprzęgła tylko przełączanie 0 na 1 :lol:

 

może raczej spieka z seryjnym dociskiem bo wzmocnienie docisku bez jakiegoś wspomagania sprzęgła to będzie lewa noga boleć

 

dzięki za namiary jeszcze pogadam z chłopakami od 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba będę szedł na żywioł, wykręcić, zważyć, stoczyć-wyważyć, zapłacić, zważyć, wsadzić

Chciałbym to zobaczyć jak tak wkładasz i wykładasz to koło zamachowe.

 

Ja mam koło zamachowe stoczone. Wkręca się szybciej na obroty. Co do sprzęgła do seria EXEDY według mnie wystarczy. Osobiście zakatowałem 2 takie, jedno z głupoty na błocie, drugie wytrzymało prawie 200 tys. Spieka pójdzie tak samo zakatować jak serie jak się nie umie ruszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...