Jump to content

Zawieszenie STi 05-07

owoc666
 Share

Recommended Posts

Hello Panienki,

Z racji pukających amorów stanąłem przed wyborem zawieszenia. Nowe amortyzatory w ASO to chyba 1500PLN(1700?)/szt, co jest średnio opłacalnym biznesem - szczególnie biorąc pod uwagę częstotliwość wymian - optymistycznie co 15000km.

Boli, że nie ma zamienników KYB do tego modelu.

Rozsądnie cenowo prezentuje się Tein SuperStreet - ale coraz więcej negatywnych opinii się pojawia...

Ktoś ma jakiś pomysł? Opcje w stylu gwint Ohlinsa za 15000PLN znam, póki co podziękuję ;).

carfit coś ostatnio wspominał o regulowanych amortyzatorach z S204, tylko ciekawe jaka cena tego ustrojstwa..

Trochę więcej jak rok temu koszt zawiasu z S204 to było ok. 8k PLN. Ja mam teraz u siebie KYB Ultra SR plus sprężyny Eibach i jest fajnie, pytanie tylko na jak długo - przejechałem na tym zestawie niewiele. Teraz jakbym wybierał to jeszcze zastanowiłbym się na Cusco.

Pozdrawiam,

Karol

owoc666, a czemu nie ma AGXa do 05-07 ? piasta jest jakas inna poza tym ze jest 5x112 czy gorne mocowania sa inne ?

piasta nie ma zwiazku z amortyzatorem tylko zwrotnica

oczywiście chodziło mi o zwrotnice . Ale cos mi kolacze po głowie ze to gorne mocowania sa inne ( w sesie ze maja inny rozstaw szpilek :?: )

I see czyli ogolnie to ch...nia bo zestaw pasztet ( w sesie KYB ) odpada :razz:

Czyli co? Do STi od MY05 wzwyż poza oryginałem nic nie jest dostępne? Wiem że są regulowane Tein itp, ale to mnie nie interesuje - charakterystyka serii bardzo mi odpowiada nawet na kiepskich/dziurawych drogach.

Ps. Żeby nie było złośliwych komentarzy typu: "Dopiero co kupił auto a już puka :twisted: ", odpowiadam z góry nic nie puka, amorki sprezentował mi poprzedni właściciel i wymienił 3tyś przed sprzedażą :razz:

a czemu nie ma AGXa do 05-07

Może i AGX jest, tylko, że nie ma takiego modelu rocznikowego :wink: :mrgreen:.

Czyli co? Do STi od MY05 wzwyż poza oryginałem nic nie jest dostępne?

Do tego problem się sprowadza. Albo seria, albo hardcore/drogo.

tylko, że nie ma takiego modelu rocznikowego

wiem ze nie ma chdzilo mi o to za mechanicznie MY05 blizej do roku MY06 niz do MY03 za wyjatkiem silnika ( i cale szczescie :razz: ) :wink: