Skocz do zawartości

Wymiana przednich żarówek "postojówek".


kos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio patrzyłem wieczorem na mojego forka, i stwierdziłem, iż ciemnożółty kolor światła jakim świecą żarówki tzw postojowe w przednich reflektorach wybitnie się nie zgrywają z ksenonami. Wiem, ameryki nie odkryłem :razz: . Pomyślałem, że można by zmienić je na coś świecącego jaśniejszym światłem - np W5W czy jakoś tak Philipsa ( takie niebieskawe). Przyjrzałem się lampie, i po pierwsze : obawiam się, iż aby dostać się do tej żarówki trza wysunąć reflektor; po drugie ktoś wie, jakie oznaczenie mają te postojówki? - na obudowie lampy są oznaczenia dotyczące drogowych i mijania, ale nie znalazłem jaka ma być postojówka, pomoże ktoś? Dam pomuka :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pomyślałem, że można by zmienić je na coś świecącego jaśniejszym światłem - np W5W czy jakoś tak Philipsa ( takie niebieskawe)

W swoim Forku (MY 04) też tak zrobiłem, ale oznaczeń tej żarówki niestety nieznam. Żaróweczka ta nie ma metalowego cokołu, a jedynie druciki na sprasowanej dolnej części bańki szklanej.Druga sprawa jak je wymienić? Ja to robiłem od strony nadkola. Trzeba je częściowo rozpiąć tak by można było sięgnąć do oprawki z żarówką, ale powiem szczerze wymiana tych żarówek zajęła mi sporo czasu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne wrazenia i wymienilem czesto padajace "zolte" zarowki T10 na biale diody. Operacje dla palcow pianisty, ja pomagam sobie plaskimi szczypcami. Dostep jest trudny, byle nie krecic w zla strone, bo po oprawce. MY06 ma zarowke postojowa w innym miejscu niz MY04. Zastanawiam sie, jak by Forek wygladal z rzedem diod na gorze calej lampy ? Wiocha czy kozak ? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki w5w/T10 mam - zostały mi po zakupie H4 Blue Vision, więc bedę robił podejście do wymiany.

Co do rzędu diod to mam mieszane uczucia - profi wygląda to np. w audi, a reszta tych samochodów w których widziałem takie przerabiane pozycje to ciut druciarsko wyglądało :wink: , ale jest to moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczepiasz maskownicę u góry przy chłodnicy, wyginasz nieco plastik, plus parce zręczne jak u ginekologa i silne jak u kowala, przekręcasz i masz. Dasz radę, mi zajęło to chyba 1,5h ale akurat żółte mi się podobają

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wymieniłem te żaróweczki, cała akcja trwała 30 min - byłoby mniej, ale a to zapomniałem żarówek na podmianę, a to brak śrubokręta do podważenia spinek maskownicy. Generalnie nie jest to jednak wielki problem - a czas już był ku temu wielki bo żarówki ciemawe były i pewnie padłyby niebawem.

Idąc za ciosem chciałem żonie w golfie 5 też wymienić te pozycje. Zajęło mi to 2 h, rozebrałem pół silnika :evil: , żeby swobodniej dostać się do lewej lampy i germańska technika niestety pokonała mnie - nie umiałem wykręcić oprawki żarówki z reflektora, nie mam pojęcia jak to zrobić, może ktoś z koleżeństwa to przerabiał? Sorka za taki off top :wink:

 

Dzieki AdaSch za wskazówki, jak sie naumiem dam Tobie pomuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wymieńcie sobie koledzy jeszcze podswietlenie tablicy rejestracyjnej na Philips Blue Vision (tez powinno byc W5W)

 

u mnie widać różnicę: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=740358#740358

 

 

PS Przeciwmgielne też zmieniłem na Blue Vision :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby racja, ale ta wymiana to wkurzająca sprawa.

 

ja tak zwane zwykłe kupowałem zawsze osram light day bo miału +300% żywotności treraz nazywają się ultra life. Zwykłe h7 nawet light day świeciły wysmienicie. innych producentów nie używam. Do moich poprzednich aut używałem jako krótkich osram silverstar, i były bardzo dobre, ale żywotność -50%

 

tak czy inaczej z producentów żarówek polecam osram i nie polecam philips, bo micra miała philips i dość szybko padły(różne typy), almera miała osram i jedyne które padałay to kkrótkie h7 , inne nigdy nie ruszane.

 

teraz mam ksenon i ten problem nie istnieje, ale już raz wymieniłem komplet (oryginalnie były philips) podobno lepsze niż osram - niby lepsza technologia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też u siebie wymieniłem ale nadal pozycyjne są żółte mimo że włożyłem W5W Blue Vision o niebieskim kloszu, zastanawiam się dalej nad LED

Ja dzisiaj sobie wymienilem postojwe obie na LED-y bo jedna mi sie przepalila i w koncu musialem to zrobic. Zajelo mi to w sumie 10 minut :mrgreen: Wreszcie teraz swieca nie na żółto tylko w kolorze swiatel mijania. Nareszcie to jakos wyglada :smile:

A jakie dokładnie :?: jest niestety strasznie duży wybór na alledrogo. :sad:

Są pojedyncze potrójne 180 stopni 360 stopni - za dużo tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem te:

 

http://allegro.pl/item837581509_diody_l ... xenon.html

 

Wieksze raczej nie wejda bo otwor w reflektorze zbyt duzy nie jest.

 

Zaraz po zalozeniu wydawaly mi sie prawie biale, z minimalnie niebieska poswiata. Teraz jakos bardziej niebieskie sie wydaja... Agrotuning normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...