Skocz do zawartości

Klima w WRX


Kapitan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi czy to normalne ze przewody klimy sa gorace gdy klima pracuje?

Zasada dziaania jest podobna do układu chłodniczego (też masz przecież chłodnicę od klimy-wymiennik ciepła). Nie wiem, co dla Ciebie znaczy "gorące", ale tak, nagrzewają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby oprócz tych gorących, były jakieś zimne.

Chyba nawet najważniejsze :wink:

Jeśli klima chłodzi, to nie ma powodu do zmartwień, ale jeśli dawno nie był robiony jej przegląd, powinieneś go zrobić. Nie jest taki drogi a zapewnia bezproblemowe korzystanie z chłodku w aucie.

 

No i możesz przycisnąć pomuka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam też drobny problem z klimą, ale żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj. Mianowicie, gdy szyby są zaparowane, włączenie klimy powoduje błyskawicznie odparowanie (tak jak powinno być). Niestety po wyłączeniu, szyby zaczynają masakrycznie parować ponownie, bardziej niż przed włączeniem klimy. Wygląda jakby para odprowadzona z kabiny wracała tyle że ze zdwojoną siłą. Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam,

AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też drobny problem z klimą, ale żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj. Mianowicie, gdy szyby są zaparowane, włączenie klimy powoduje błyskawicznie odparowanie (tak jak powinno być). Niestety po wyłączeniu, szyby zaczynają masakrycznie parować ponownie, bardziej niż przed włączeniem klimy. Wygląda jakby para odprowadzona z kabiny wracała tyle że ze zdwojoną siłą. Co może być przyczyną?

 

Normalka. W nawiewie nagle zamiast suchego, zimnego powietrza pojawia się ciepłe, wilgotne (to, które powoduje parowanie szyb) i występuje dodatkowy efekt parowania przez zmianę temperatury w nawiewie - ten sam efekt, co przy podstawieniu na stole szklanki z zimnym piwem 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przełącznik nawiewu - z zewnątrz / z wewnątrz. Jak masz ustawione na z wewnątrz to będzie parowało.

 

Niezleżnie czy z wewnątrz czy z zewnątrz, para "powraca". Czasem nawet jak auto stoi wyłączone.

 

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 6:14 pm ]

Normalka

Czyli się nie przejmować i po prostu z tym życ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie przejmować i po prostu z tym życ?

 

Dokładnie tak. Dodam, że nasze wysilone wozy generują sporo ciepła i ogrzewają dodatkowo powietrze, które leci przez nawiew...

 

Dlatego ja staram się do ostatniej chwili opóźnić włączenie klimy - bo jak już włączę, to wiem, że całą drogę będę musiał jechać z nią włączoną. A bardzo nie lubię klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wyłączeniu, szyby zaczynają masakrycznie parować ponownie, bardziej niż przed włączeniem klimy.

 

Przemeq, ma rację, ale na wszelki wypadek sprawdź, kiedy był wymieniany filtr kabinowy. Czasem nowy filtr poprawi sytuację. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka , aby nie wyłączać klimy :cool: Poza tym zawsze na chwilę przed wyłączeniem , ustawić wyższą temperaturę o 3 stopnie wyżej - potem wyłączyć klimę i regulować nawiew . Drugie wyjście jest takie , że nawiew z działającej klimy skierować na inny kierunek niż szyba , a wtedy można ją wyłączyć w dowolnym czasie .

Cały problem polega na tym , że z klimy szyba jest zimna i w pewnym momencie dostaje cieplejsze i wilgotne powietrze , więc - nie ma siły - musi powstać rosa na szybie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: czy w Subaru również nie można włączyć obiegu zamkniętego jeśli nawiew skierowany jest tylko i wyłącznie na szybe ?

 

Można włączyć i wyłączyć. Jak się chce 8). Jedyna rzecz jest taka, że jak kierunek nawiewu ustawiony jest na szybę i włączasz AC, to on domyślnie włącza obieg zamknięty (można to wyłączyć, bez wyłączania AC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można włączyć i wyłączyć. Jak się chce 8) . Jedyna rzecz jest taka, że jak kierunek nawiewu ustawiony jest na szybę i włączasz AC, to on domyślnie włącza obieg zamknięty (można to wyłączyć, bez wyłączania AC).

_________________

Tego nie zrozumiałem , albo u mnie jest inaczej . Jak włączę klimę , to zamyka mi się w obiegu wewnętrznym i cała klima idzie na klatkę piersiową i na twarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...