Skocz do zawartości

Natrysk IC??


kubeku

Rekomendowane odpowiedzi

10L to już małe wiadro :-)

 

Przy okazji - czy już ktoś próbował zainstalować więcej dysz niż jedna na IC ? U mnie przy upalaniu, koło o średnicy ok 15cm bezpośrednio pod dyszą jest zawsze chłodniejsze niż reszta IC ... ewidentnie można by dać jeszcze z 1-2 dysze i dopryskać resztę IC.

 

Zbiornik mam Spec-C, 12L, więc wody ci u mnie dostatek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak naprawde to najslabsza strona sa dysze. Przekopalem internet i trudno jest znalezc dysze, ktore beda dawaly mgle wodna przy niskim cisnieniu podawanej wody.

 

To co pokazujecie, to jest niestety obsikiwanie ICka, a to nie to samo. Takie polewanie woda sprawia, ze woda odbiera troche temperatury z chlodnicy, po czym scieka. Odbiera tyle, ile zdazy sie nagrzac oplywajac lamelki.

 

Jezeli da sie prawdziwa mgle wodna, to jeszcze w powietrzu woda zmiesza sie z powietrzem kierowanym na IC i... odparuje. To pochlonie bardzo duzo energii, a zatem powietrze kierowane na ICka zostanie mocno schlodzone, a tym samym i intercooler.

 

Problem w tym ze dysze dajace taka mgle - np. do systemow gasniczych albo klimatyzacyjnych (schladzanie powietrza poprzez nawilzanie) - dzialaja przy cisnieniu kilkunastu - kilkudziesieciu barow. Pompka od spryskiwaczy szyb to prawie wcale nie daje cisnienia, pomki do camperow moga dawac 1 - 4 bary. To nadal za malo.

 

Ten kto znajdzie rozwiazanie dostanie duzy zastrzyk mocy :mrgreen: i to przy malym zuzyciu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale one nie daja prawdziwej mgly wodnej. To nadal jest zraszanie, a nie schlodzenie poprzez parowanie. Roznica w wydajnosci jest kolosalna, nie mam juz dzis podstaw by to policzyc ;) ale pewnie 5 - 10 krotna.

 

Dobra, sa podstawy :mrgreen:

Woda powstała z lodu - ogrzewamy do temperatury wrzenia.

Energia potrzebna do ogrzania wody=ciepło właściwe wody razy masa wody razy przyrost temperatury

 

Woda w temperaturze wrzenia - odparowanie

Energia potrzebna do odparowania wody=ciepło parowania wody razy masa wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii artykułów na autospeed, wynika że jest dokładnie odwrotnie niż piszesz, i że te ogrodnicze świetnie atomizują wodę:

 

http://www.autospeed.com/cms/article.html?&A=0534

 

Zapewne są różne rodzaje dysz.

 

Można kupić je u nich w sklepie, razem z wypasionym kontrolerem lub timerem na 5, 10 i 20s.

 

http://store.autospeed.com/Store/Search ... =autospeed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie, thx.

Cisnienie ktore tam podaja, to troche ponad 3 bara...

 

-- 28 lip 2010, o 15:44 --

 

Coz, te dysze 'ogrodnicze' z ktorymi ja sie spotkalem, sprawily kiepskie wrazenie.

 

Mnie sie podoba to http://www.zpstalmet.pl/index.php?section=2&id=43 zwlaszcza ze daje nie stozek, a kurtyne. Tylko kto wie jakie to jest duze (moze jak szklanka, hehehe) i znajdzie pompke ponad 5 bar?

 

No i jeszcze pytanie o obieg zwrotny w tak wysokowydajnym ukladzie. W artykule pisza o dyszach 0,2l/min podczas gdy pompka wysokocisnieniowa podaje kilkanascie l/min. Nie ma opcji zeby przepuscic to przez dysze. Dokladnie jak we wtryskiwaczach. Wiekszosc podanej wody powinna z powrotem wrocic do zbiorniczka. Bez tego pompka moze sie zatrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W gc8 to on sie znajdowal gdzies w okolicy gdzie normalnie siedzi pompa abs - chociaz taki zbiorniczek, to chyba byl we wczesniejszych nieco rocznikach - my99/00 type-r i type-ra maja nieco inny zbiornik.

 

Generalnie mozesz sobie to upchnac gdziekolwiek, gdzie zmiescisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski

mogę doradzić Ci jeszcze jedną rzecz - dysze opryskowe (nie do zraszania wodą), wykonywane w różnych rodzaj do różnych środków opryskowych, niezwykle precyzyjne, dające różne strumienie (włącznie z mgiełką), byłem kiedyś w firmie, która produkuje opryskiwacze i używali takich dysz w swoich zestawach. Nie mam pojęcia na jakich ciśnieniach to pracuje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...