Skocz do zawartości

ABS - zapalająca się kontrolka


tzd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po kilku wziętych nieco bardziej "dynamicznie" (na szuterku, przy prędkości 20-30 km/h - więc trudno tu pisać agresywnie czy dynamicznie...) zapaliła się kontrolka ABS. System przestał działać.

 

Po zgaszeniu silnika, i ponownym odpaleniu - kontrolka gaśnie, system ABS działa (sprawdzałem :D )

 

Co to może być? wiem, pewnie będę musiał jechać na serwis, ale chciałbym się dowiedzieć, co to "potencjalnie" może być... więc bardzo proszę o sugestie.

 

Zdarzyło mi się to do tej pory 2 razy w ciągu 1 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po kilku wziętych nieco bardziej "dynamicznie" (na szuterku, przy prędkości 20-30 km/h - więc trudno tu pisać agresywnie czy dynamicznie...) zapaliła się kontrolka ABS. System przestał działać.

 

Po zgaszeniu silnika, i ponownym odpaleniu - kontrolka gaśnie, system ABS działa (sprawdzałem :D )

 

Co to może być? wiem, pewnie będę musiał jechać na serwis, ale chciałbym się dowiedzieć, co to "potencjalnie" może być... więc bardzo proszę o sugestie.

 

Zdarzyło mi się to do tej pory 2 razy w ciągu 1 tygodnia.

 

nie przejmuj się i nie pompuj sobie kosztów po serwisach, nauczymy Cię wyłaczać czasowo ABS na pojeżdżafffce w Toruniu, a teraz pomuczek dla Wujka Dobra Rada... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, to nie musi być awaria. System "zgłupiał" bo zanotował zbyt duże różnice w obrotach poszczególnych kół i uznał, że to "jakaś" usterka. Po "restarcie" systemu "usterka" nie wystąpiła więc system działa normalnie.

Dziwi mnie tylko trochę, że kontrolka nie zgasła sama po kilku kilometrach normalnej jazdy - bo powinna (chyba, że w związku z zauważeniem kontrolki od razu stanąłeś i zgasiłeś auto wtedy ok).

 

A poza tym ABS to zło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport :) jak zwykle dzięki za konstruktywne porady :mrgreen: Wujku :twisted:

 

pablonas no właśnie nie gaśnie, na dodatek wczoraj ABS się zaświecił, po zgaszeniu silnika, i po uruchomieniu silnika (po paru godzinach) wciąż nie zgasł, jeździłem ze świecącą kontrolką, dopiero za drugim podejściem (kolejnym zgaszeniem i uruchomieniem silnika) kontrolka zgasła i system zaczął działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) na dodatek wczoraj ABS się zaświecił, po zgaszeniu silnika, i po uruchomieniu silnika (po paru godzinach) wciąż nie zgasł, jeździłem ze świecącą kontrolką, dopiero za drugim podejściem (kolejnym zgaszeniem i uruchomieniem silnika) kontrolka zgasła i system zaczął działać...

tzd, sprawdz czy aby kontakty sa ok - ja tak mialem i ABS glupial... wystarczylo poczyscic, posmarowac oraz dokrecic kontakt przy puszcze filtra powietrza i lampka ABS'u magicznie zgasla :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to już raczej jakaś usterka. Może jeżdżąc po szutrach jakiś kamień uszkodził przewód od czujnika przy którymś z kół.

 

Moja rada jest taka.

1. Wyjmij bezpiecznik od ABSu

2. Wyjmij żarówkę z licznika od kontrolki ABSu

3. Zapomnij o tym wrednym systemie :twisted:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te typy tak maja albo brak styku sie ujawnia czasem na sekunde (czy czujnik zabrudzony) albo za dynamicznie jechales ...... mimo ze wyczyscilem wszystko u mnie, na szutrze jak sie pobawie to i tak sie zapali czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szutrze jak sie pobawie to i tak sie zapali czasem...

 

u mnie się już zapaliło parę dni temu... i nie chce zgasnąć... i abs nie działa... nie żeby się bez tego nie dało jeździć :mrgreen: ale skoro fabryka mi go dała, to.. chciałbym, żeby działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...