Jump to content

Szczególowa specyfikacja / opis Forestera III


subarutux
 Share

Recommended Posts

Ponieważ Subaru skąpi oficjalnych informacji tego typu, chciałbym zapytać, czy może ktoś wie, gdzie można znaleźć jakiś bardziej szczegółowy, techniczny a nie marketingowo-dziennikarski opis i specyfikację Foresia III? Może być też po niemiecku wzgl. po angielsku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, ale to jeszcze nie to. Ten dokument to specyfikacja handlowa dla klienta, którego nie obchodzi np. opis konstrukcji mechanizmów różnicowych, czy dane dotyczące zdolności pokonywania wzniesień lub brodów. Może znajdziemy jeszcze coś innego.

Link to comment
Share on other sites

po polsku 4X4 auto świat nr 6, październik 2008:

kąt natarcia 25 st, zejścia 27 st, kąt rampowy 23 st, indeks wykrzyżowania osi 57%, wykrzyż 150 mm, gł. brodzenia 300 mm, 54 % masy przód, 46 % tył. dotyczy 2.0 w benzynie.

Link to comment
Share on other sites

Chociażby. Ogólnie chciałbym sobie poczytać coś więcej, niż marketingowe i dziennikarskie "bla bla..." Warto wiedzieć, co ma w środku autko, którym się jeździ (będzie się jeździło), czego się można spodziewać w sytuacjach nietypowych, jak co jest zrobione itd. Dla swojej wiedzy i żeby się pochwalić w dyskusjach z bliźnimi. Oczywiście nie poszukuję inżynierskich obliczeń wytrzymałościowych półosi albo boksera! :wink: I tak już pomęczyłem nieźle pana z salonu pytaniami o szczegóły techniczne, ale zawsze lepiej sobie to poczytać.

Link to comment
Share on other sites

to pozostaje chyba forum.subaru.pl, subaruforester.org i service manual. A w zasadzie polaczenie tych trzech. Warto tez zajrzec na NASIOC czy do scoobypedii, wiekszosc mechanizmow jest podobna w Foresterach i Imprezach.

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...