Jump to content

Eurotrip sladami miejsc związanych z motoryzacja

gr1zly
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu myslałem o takiej trasie :), ale z braku czasu przekładałem to cały czas...

Termin mniej wiecej wybrany na wrzesien, trasa około 3200km

Miejsca, które zamierzam odwiedzić

1. Muzeum Porsche w Zuffenhausen

2. Muzeum Audi Ingolstadt

3. Stelvio to bardziej pod kątem widoków i dróg...

4. Marranello czyli miasto Ferrari :mrgreen:

5. Na koniec Sant'Agata Bolognose czyli muzeum Lamborghini

Jeśli jest ktoś zainteresowany możemy zorganizować wyjazd w pare aut.

Jak już będziesz w Zuffenhausen to warto również zajechać kawałek do muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Z resztą jest w innym wątku jakaś wzmianka na ten temat. Nie wiem czy jest ale po drodze ze Stuttgartu na południe przez Bavarię masz Monachium, a tam warto sprawdzić czy nie ma muzeum BMW.

Od jakiegoś czasu myslałem o takiej trasie :), ale z braku czasu przekładałem to cały czas...

Termin mniej wiecej wybrany na wrzesien, trasa około 3200km

Miejsca, które zamierzam odwiedzić

1. Muzeum Porsche w Zuffenhausen

2. Muzeum Audi Ingolstadt

3. Stelvio to bardziej pod kątem widoków i dróg...

4. Marranello czyli miasto Ferrari :mrgreen:

5. Na koniec Sant'Agata Bolognose czyli muzeum Lamborghini

Jeśli jest ktoś zainteresowany możemy zorganizować wyjazd w pare aut.

fajny pomysl :grin:

opis podobnego auto-Eurotrip'u :razz:

:arrow: http://www.turbocelica.nl/roadtrip08.htm

Polecam zajrzenie do Merca w Stuttgarcie :cool:

Byłem jakoś w marcu i w Porsche i w Mercedesie, polecam. Porsche ma bardzo ładny, jasny, nowiutki gmach - gratka dla miłośników architektury :cool:

Za to Mercedes ma ciekawie ułożoną ekspozycję, no i na duużo większej powierzchni (można się zmęczyć!).

Fajna opcja, byłem w muzeum Merca i starym muzeum Porsche. Ale najbardziej bym chciał obadać właśnie samo Maranello+muzeum Ferrari, Lamborghini no i odnowione muzeum Porsche.

W muzeum ferrari najfajniejsze jest nie samo muzeum, tylko to, że przez kilkanaście km przed dojazdem do Maranello wyprzedza Cie kilkadziesiąt ferrarek :mrgreen:

A muzeum sympatyczne, ale bez szału (jakoś tak dla mnie za dużo sklepiku a za mało ferrari)

Fajna opcja, byłem w muzeum Merca i starym muzeum Porsche. Ale najbardziej bym chciał obadać właśnie samo Maranello+muzeum Ferrari, Lamborghini no i odnowione muzeum Porsche.

Widzisz jakiś problem, zeby nie pojechac? :mrgreen:

Ja bym chętnie powtórzył wyczyn Harvestera i upadł na twarz w świątyni Prodrive'a

wlasnie mialem to zasugerowac, a moze przyjedziecie na MINI McRae Gathering do Chester (uroczystosc wreczenia czeku ojcu Colina i kilkaset Imprez znowu w jednym miejscu!)?

to jakos w sierpniu wypada...

Ja bym chętnie powtórzył wyczyn Harvestera i upadł na twarz w świątyni Prodrive'a

wlasnie mialem to zasugerowac, a moze przyjedziecie na MINI McRae Gathering do Chester (uroczystosc wreczenia czeku ojcu Colina i kilkaset Imprez znowu w jednym miejscu!)?

w pierwszej polowie sierpnia... a dokladnie 9 :mrgreen:

w niedziele...

jacys chetni?

w pierwszej polowie sierpnia... a dokladnie 9 :mrgreen:

w niedziele...

jacys chetni?

daj znać dokładnie co i jak albo jakiegoś linka bo ja z Panią google to sie dogadać nie umiem ;)

A jakie muzeum najlepiej zwiedzić w Niemczech? Audi, Porsche, czy Mercedesa? :smile:

W Audi nie byłem i szczerze mówiąc, nic o nim nie słyszałem.

Byłem za to w Stuttgarcie, gdzie zaliczyłem 2 muzea za jednym zamachem - Merc i Porsche. Są one dość blisko siebie i oba są warte odwiedzenia, więc jeśli już będziesz w jednym, wpadnij i do drugiego. :wink: