Jump to content

2 pytania o S-Turbo

Grzegorz
 Share

Recommended Posts

Cześć,

1. Czy przebieg ok. 200 tys. dla silnika w Sturbo przy automat. skrzyni biegów to dużo, czy jeszcze pośmiga spokojnie do 300 tkm ? Założenie autko nie było katowane, upalane etc.

2. Jaka jest trwałość turbiny w tym silniku ?

Jesli autko mialo wymieniany w pore olej, i jezdzilo na markowym oleju, to wytrzyma dlugo. W salonie Subaru gdzie kupilem moje auto, pokazywali mi S-turbo z przebiegiem ponad 400 tkm na orginalnym silniku i turbinie.

1. Weź pod uwagę, że automat oszczędza silnik i jeśli autko nie było katowane to jeszcze się zdrowo nabulgocze :twisted:

2.Wszystko zależy od tego czy właściciele odpowiednio o Nią dbali- po odpaleniu zimnego silnika dać mu chwilę luzu zanim chcesz depnąć i tak samo przed gaszeniem silnika dać mu chwilę aby sobie ochłonął. Ale z tego co czytałem i widzę to te turbinki dłuuugo gwiżdżą :cool:

jak wyżej, olej, rozgrzewanie i studzenie, do tego trochę szczęścia, żeby nie kupić ,,poniedziałkowego" auta które składał mały żółty brat na kacu..... :grin: ani nie było przystankiem autobusowym, to 300tkm nie jest granicą, może dozyć i 400tkm i więcej, jak każde inne auto :grin:

mój sturbo ma 9 lat, 225tys km i jeździ ciągle na pełnym synetyku

jak go kupowałem przy 217tyś podjechałem na badanie spalin, koleś powiedział ze parametry jak nowy silnik :)

wg mnie te silniki spokojnie robią 350tyś i więcej