Jump to content

Padła sonda AFR

raison
 Share

Recommended Posts

Najprawdopodniej padła taka sonda, ta pierwsza za turbo :wink: Duże kuku dla silnika może takie coś zrobić? Check się świeci, skasowany po odpaleniu samochodu od razu się zapala. Auto jeździ normalnie. Tak się zastanawiam, czy wydawać 800-900zł na nową czy wstawiać przelotowy DP i stroić (i tak miałem zamiar to w niezbyt odległej przyszłości robić).

Pozdrawiam,

Karol

Najprawdopodniej padła taka sonda, ta pierwsza za turbo :wink: Duże kuku dla silnika może takie coś zrobić? Check się świeci, skasowany po odpaleniu samochodu od razu się zapala. Auto jeździ normalnie. Tak się zastanawiam, czy wydawać 800-900zł na nową czy wstawiać przelotowy DP i stroić (i tak miałem zamiar to w niezbyt odległej przyszłości robić).

Pozdrawiam,

Karol

Pewnie grzałka padła.

Bezwzględnie wymienić.

Pewnie grzałka padła.

Pan w serwisie coś o jakiejś grzałce mówił :mrgreen: Często się to zdarza w tym aucie? Trochę już kmów strzeliło i do tego BOV pewnie mógł się też przyczynić :twisted:

Dzięki za odpowiedź :wink:

Pozdrawiam,

Karol

Pewnie grzałka padła.

Pan w serwisie coś o jakiejś grzałce mówił :mrgreen: Często się to zdarza w tym aucie? Trochę już kmów strzeliło i do tego BOV pewnie mógł się też przyczynić :twisted:

Dzięki za odpowiedź :wink:

Pozdrawiam,

Karol

Nie nazbyt często, ale jeżeli już, to najczęściej.

Auto jeździ normalnie.

A nie pali duzo wiecej?

Tak się zastanawiam, czy wydawać 800-900zł na nową czy wstawiać przelotowy DP i stroić (i tak miałem zamiar to w niezbyt odległej przyszłości robić).
jako napisał/a:

Bezwzględnie wymienić.

Ale po co? Nie lepiej wylaczyc wyswietlanie bledu w kompie?

O ile mi wiadomo, to ta sonda jest niezbedna przy seryjnym kompie.

raison, podpowiem Ci, zebys sie zainteresowal sonda uniwersalna firmy Bosch - kosztuje chyba 250 PLN.

Też właśnie o to mi chodziło czy ona aby taka potrzebna :mrgreen:

podpowiem Ci, zebys sie zainteresowal sonda uniwersalna firmy Bosch - kosztuje chyba 250 PLN

Cena kusząca, ale nie wiem dokładnie jaka to ma być, 4 czy 5 żyłowa albo jeszcze jakaś inna :mrgreen: Poza tym w serwisie mają ją chyba od ręki także pewnie podjadę i wymienię.

Dzięki Panowie za rady.

Pozdrawiam,

Karol

Bezwzględnie wymienić.

Kuba zastanów się, jeszcze żeby chodziło o tą za katalizatorem, ale chodzi o pierwszą sondę.

Najprawdopodniej padła taka sonda, ta pierwsza za turbo :wink:

Niby pisze ze pierwsza i na koncu jest ten usmieszek, ale pisze ze za turbo i pisze o wymianie DP. Domyslam sie ze jednak chodzi o druga sonde i bez niej mozna sie obejsc.